W okresie przedświątecznym policjanci prowadza kontrole sklepów i galerii

  • 08.12.2021, 12:26
  • redakcja
W okresie przedświątecznym policjanci prowadza kontrole sklepów i galerii…

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczął się czas przedświątecznych zakupów. Bądź rozsądny odwiedzając galerie handlowe i pamiętaj o maseczce. Starogardzcy policjanci nieustannie realizują zadania na rzecz walki z COVID-19. Prowadzą kontrole i zdecydowanie reagują na przypadki niestosowania się do obostrzeń.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy w galeriach handlowych pojawia się więcej osób niż zwykle. Każdy najbliższy weekend znacznie podnosi ryzyko zakażenia się koronawirusem wśród osób, które w tym czasie będą robiły zakupy w sklepach i centach handlowych. Ogranicz czas pobytu w takich miejscach, zastanów się wcześniej, co chcesz kupić i jeżeli to możliwe, zakupy zrób w tygodniu. Bądź rozsądny i nie narażaj siebie oraz swoich bliskich. Jeżeli już się wybierasz na zakupy, to pamiętaj o przestrzeganiu panujących obostrzeń. Maseczka to jedna z podstawowych metod ochrony przed zarażeniem. Pamiętaj również o dystansie społecznym oraz odkażaniu dłoni.

W weekendy w centrach oraz galeriach handlowych pojawia się zdecydowanie więcej osób niż w dni powszednie. Dlatego wzmożone kontrole ze strony policjantów trwają, funkcjonariusze zwracają uwagę czy klienci stosują się do obowiązku zachowania dystansu, a także zasłaniania nosa oraz ust w pomieszczeniach. Policyjne kontrole zauważymy w miejscach, w których najczęściej dochodzi do naruszania obowiązujących przepisów sanitarnych.

Policjanci apelują o rozsądek, ale także przestrzegają. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją złamią przepisy sanitarne, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Funkcjonariusze podejmują interwencje w przypadku zgłoszeń oraz gdy podczas służby zaobserwują sytuacje, w których dochodzi do łamania prawa w tym zakresie. Każda tego typu interwencja może zakończyć się mandatem karnym, zawiadomieniem sanepidu, bądź skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie.


 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe