32-latek z powiatu tczewskiego uciekał przed policją. Po krótki pościgu został zatrzymany

  • 23.11.2021, 12:17
  • redakcja
32-latek z powiatu tczewskiego uciekał przed policją. Po krótki pościgu…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Skórcza zatrzymali 32-latka, który był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary więzienia za wcześniej popełnioną kradzież. Mieszkaniec powiatu tczewskiego, aby uniknąć odsiadki próbował uciekać funkcjonariuszom, którzy zatrzymywali go do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Mieszkaniec powiatu tczewskiego jeszcze dziś trafi do zakładu penitencjarnego, gdzie odbywać będzie orzeczony przez sąd wyrok.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Interweniujący w tej sprawie policjanci postanowili skontrolować kierowcę osobowego forda na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

Porzucił pojazd
i kontynuował ucieczkę pieszo

W pewnej chwili mężczyzna podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Kierowca nie reagował na nadawane przez funkcjonariuszy sygnały nakazujące zatrzymanie auta.
- Mężczyzna poruszał się ze znaczną prędkością, wyprzedzał na przejściach dla pieszych, na skrzyżowaniach, a także w miejscach zabronionych - relacjonuje asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie. - Podczas jednego z gwałtownych skrętów kierowca forda uderzył kołem w przydrożny kamień. Mężczyzna porzucił uszkodzone auto i dalej uciekał przez pobliskie pola. Funkcjonariusze również pozostawili swój pojazd służbowy i ruszyli za uciekającym mężczyzną. Po krótkim pościgu kierowca forda został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnioną kradzież - dodaje rzecznik.
Mieszkaniec powiatu tczewskiego tłumaczył policjantom powód ucieczki tym, iż wiedział, że jest poszukiwany i chciał uniknąć orzeczonej przez sąd kary więzienia.

Zarzuty dla 32-latka
Mężczyzna został doprowadzony do starogardzkiej komendy, a jego auto policjanci odholowali na parking strzeżony. W związku z popełnieniem przestępstwa drogowego, czyli niezatrzymaniem się do kontroli drogowej oraz dopuszczenia się szeregu wykroczeń podczas próby ucieczki, funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Zanim 32-latek trafi do aresztu śledczego, usłyszy zarzuty dotyczące przestępstwa drogowego oraz wykroczeń, które popełnił w czasie próby ucieczki.

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

I dobrze
I dobrze 24.11.2021, 05:55
Brawo

Pozostałe