Będzie bezpiecznie i estetycznie. Budowa chodnika na odcinku Lubichowo-Bietowo

  • 02.10.2021, 18:20
  • redakcja
Będzie bezpiecznie i estetycznie. Budowa chodnika na odcinku Lubichowo-Bietowo

Podziel się:

Oceń:

9 września do Urzędu Gminy Lubichowo z wizytą przybył dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - Grzegorz Stachowiak w celu omówienia wspólnego projektu obejmującego budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej nr 214 na odcinku Lubichowo-Bietowo. W ramach projektu zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 1,8 km i szerokości 2,5 m.

Przedmiotowy projekt jest finansowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku i Gminę Lubichowo.
- Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Aktualnie czekamy na przyjęcie uchwały przez Radę Gminy Lubichowo. Kolejnym etapem będzie przyjęcie uchwały przez Sejmik Województwa Pomorskiego, ogłoszenie przetargu przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy i realizacja inwestycji. Zakończenie prac planujemy na wiosnę 2022 r. - mówi  Grzegorz Stachowiak z ZDW w Gdańsku.
- To długo wyczekiwana inwestycja i bardzo ważna dla mieszkańców- dodaje wójt gminy Lubichowo Andrzej Toczek. Chodnik na odcinku Lubichowo-Bietowo to przede wszystkim bezpieczeństwo dla dzieci uczących się w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubichowie oraz przedszkolu, jak i wszystkich mieszkańców Bietowa pokonujących ten odcinek drogi każdego dnia pieszo - podkreśla.
- Cieszę się, że wizyty w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zaowocowały wspólnym projektem - powiedział wiceprzewodniczący Rady Gminy Lubichowo Paweł Sender.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe