Rekolekcje z o. Adamem Szustakiem OP

  • 21.09.2021, 20:00
  • redakcja
Rekolekcje z o. Adamem Szustakiem OP

Podziel się:

Oceń:

W dniach 22 - 23 września br. w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Przylesiu gościć będzie znany dominikanin ojciec Adam Szustak. Poprowadzi on rekolekcje przed odpustem w uroczystość św. ojca Pio. Modlitewny czas ma być okazją do przebudzenia i umocnienia wiary wśród mieszkańców Starogardu Gd. i okolic.

Ojciec Adam Szustak jest jednym z najpopularniejszych rekolekcjonistów w Polsce. W 2000 roku złożył pierwszą profesję w zakonie, śluby wieczyste przyjął w kwietniu 2004 roku, a w grudniu tego samego roku przyjął świecenia kapłańskie. Kojarzyć można go z kanału na platformie YouTube „Langusta na Palmie” oraz z bloga, gdzie regularnie publikowane są m.in. rekolekcje, biblijne komentarze i inne kaznodziejskie projekty w formie video. O. Adam Szustak jest autorem wielu książek i audiobooków. Do najpopularniejszych jego twórczości należą: „Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie”, „Plaster miodu”, „#jeszcze5minutek” i „Wilki dwa. W obronie stada”.

Msza św. z kazaniem odbędzie się w kaplicy o godz. 15:00 i 17:00. Następnie na placu przed kościołem o. godz. 19:00 wszyscy zgromadzeni mieszkańcy miasta oraz okolic będą mieli okazję do uczestnictwa we Mszy św. z kazaniem, katechezy oraz radosnego uwielbienia. Porządek ten obowiązuje zarówno w środę, jak i w czwartek. Pomysłodawcą i inicjatorem rekolekcji jest proboszcz parafii JCHKW w Starogardzie Gd., ks. dr Wojciech Korzeniak.

Ponadto, dla wszystkich zainteresowanych będzie istniała możliwość zakupienia książek o. Adama Szustaka oraz produkty zespołu Małe Betlejem. To projekt, który powstał z potrzeby serca i niesienia pomocy rzemieślnikom w Betlejem. Wyroby rękodzielnicze zostały przygotowane ze szlachetnego drzewa oliwnego i są to m.in. piękne akcesoria kuchenne, dewocjonalia oraz ręcznie malowana ceramika.

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tom
tom 22.09.2021, 22:23
A dlaczego msza św. odbędzie się przed kościołem a nie w środku?
-
- 22.09.2021, 11:26
Straszne, że ten człowiek przyjedzie do naszego miasta
xxcz
xxcz 22.09.2021, 14:42
Straszne,że dla kogoś ,to wydaje się straszne.

Pozostałe