PILNE: Ratownicy mówią dość! 43 ratowników medycznych z KCZ złożyło wypowiedzenia

  • 17.09.2021, 12:45
  • redakcja
PILNE: Ratownicy mówią dość! 43 ratowników medycznych z KCZ złożyło wypowiedzenia… Weronika Słomińska

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj, 17 września, 43 ratowników medycznych, zatrudnionych w Kociewskim Centrum Zdrowia, świadczących usługi w zakresie ratownictwa medycznego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz Zespołach Ratownictwa Medycznego, złożyło wypowiedzenia. To efekt braku porozumienia ratowników z władzami spółki.

Przypomnijmy, że ratownicy żądają nie tylko podwyżek, ale też chcą zmiany warunków pracy oraz możliwości wzięcia kilku dni wolnego.

- Niestety nie ma porozumienia z zarządem spółki w sprawie stawki godzinowej - mówią ratownicy z KCZ. -  Pomimo zwiększenia wyceny dobokaretki, przełomu w tej kwestii nie ma. W związku z tym postanowiliśmy złożyć wypowiedzenia - tłumaczą.

Czekali 17 dni...
Ratownicy zapowiadali, że złożą wypowiedzenia już 1 września, jednak ze względu na dobro pacjentów, cały czas pracowali i czekali na porozumienie. Dzisiaj mówią: "dość" i - odchodzą z pracy.

Więcej na ten temat przeczytacie w środowym wydaniu Gazety Kociewskiej.

_redakcja

Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zatrudnię pomocnika murarza za 10 zł brutto
Zatrudnię pomocnika murarza za 10 zł brutto 21.09.2021, 06:07
Sądząc po komentarzach ludzi podpisujących się tu jako RM, to oni mają jakieś dziwne poczucie wyjątkowości, że są niezastąpieni, a jak nie chcecie dać kasy, do dzwońcie na budowę, jak ktoś będzie miał zawał. To komentuje się samo, tak jak te wszystkie historie o starogardzkim SOR-ze, które pewnie każdy z nas już słyszał albo czytał w gazetach.
Komu się nie podoba wypłata, ten zawsze może zmienić pracę.
obywatel
obywatel 20.09.2021, 19:18
jestem za - pod warunkiem że ratownicy będą pracować w normalnych normach godzinowych, co za tym idzie będą wypoczęci i chętni do niesienia pomocy. Oby tylko nie było tak że będą nadal chcieli jeszcze więcej zarabiać więc i tak będą więcej pracować .
Kkl
Kkl 20.09.2021, 17:41
Jednak mieszkancy stg to wiesniaki. Sloma z butow wystaje wam strasznie.tylko zalic sie potraficie i kytykowac. Zacofane wiesniaki( nie obrazajac mieszkancow wsi)
Kaśka
Kaśka 20.09.2021, 18:26
Wieśniak to jesteś Ty.Jesteś cham prostak i nieuk.Najpierw naucz się pisać.Jak czytam Twoje wypociny to widzę że siedzisz przy krowie, nogi masz w jej łajnie i wycierasz może słomą aby wejść do domu. A pewnie śmierdzisz strasznie gnojem. WIEŚNIAKU.
Kkl
Kkl 21.09.2021, 00:53
Kaska. Widze ze dobrze wiesz jak obora wyglada. Wspomnienia z dziecinstwa wrocily? Wlasnie o takich wiesniarach jak ty mowie. Z gnojownika do miasta przyszlas i wielka elite udajesz. I pewnie dla ciebie tez ratownik za duzo.zarabia?
Mc
Mc 20.09.2021, 13:25
Śmietanka Starogardu się wypowiedziała. Szkoda czytać te komentarze. Każdy może zarabiać więcej. Każdy też powinien walczyć o swoje zarobki. Ale żal tylko tej słomy z butów wystającej większości komentujących. Z których wszyscy mówią że im się kasa też należy tylko że bardziej niż innym. A jak wiadomo w stg wszyscy źle zarabiają bo boją się wystawić nos ze swojego ciepłego dołka. Ratownicy się postawili i teraz reszta z zazdrości nie musi się zdecydować na innych.
bolo
bolo 20.09.2021, 12:03
Kasy za mało?? Jakieś skargi że po 300 godzin na m-c? A kto to wszystko nakręcił jak nie Wy? Działalności otwierali, pieniądze były duże a teraz płacz?
Propozycja
Propozycja 20.09.2021, 07:47
Najłatwiej jest siedzieć w państwowej robocie i narzekać, że jest źle. Jak się nie podoba, to szukajcie pracy w prywatnych firmach. A najlepiej to załóżcie własną działalność i zobaczymy jak sobie poradzicie na wolnym rynku z takim nastawieniem, jakie teraz prezentujecie
XYZ
XYZ 20.09.2021, 11:05
Ratownicy medyczni bardzo często prowadzą działalność i są zatrudniani przez placówkę na kontrakt, a nie pracują 'w państwowej robocie'. Co za tym idzie to m.in. brak prawnie przyznanych ***opów. Nie pracujesz czyli nie zarabiasz (a ZUS się domaga swojego i żyć na coś trzeba)
a
a 20.09.2021, 11:51
Ale zdaje się, że mają jednego państwowego zleceniodawcę, który zapewnia im robotę. Nie muszą walczyć o klienta, żeby zechciał skorzystać z ich usług, nie muszą się reklamować, dbać o wysoką jakość usług, żeby ktoś ich "firmy" nie obsmarował publicznie. Poza tym każdy wie na co się pisze, kiedy wybiera sobie zawód. Ja od lat mam działalność i nie narzekam, mimo że nie mam ***opu, chorobowego, pewnego comiesięcznego zarobku i nie zarabiam jak nie pracuję.
Jan
Jan 20.09.2021, 17:46
Rozumiem panie przedsiebiorca ze przez ostatnie 3 lata nie podnosiles cen swoich uslug?
Oferta pracy
Oferta pracy 19.09.2021, 16:56
Szukam pomocy kuchennej do mycia garów. Kto jest chętny?
xxcz
xxcz 18.09.2021, 15:48
Na tych łamach często poruszano zły SOR w St.Myślę,że to nie jest kwestia pieniędzy ,a ludzi.obojętne ile bedą zarabiać zawsze będzie im mało.Dlaczego nie szukaja innej roboty skoro im tak żle?
P.
P. 18.09.2021, 17:34
Przecież właśnie to robią xD
PA
PA 20.09.2021, 12:06
to tylko szantaż, nic innego nie umieją....
tutam
tutam 18.09.2021, 13:42
Jak PO wróci do władzy to Grodzki i tak zlikwiduje starogardzki szpital. Będziemy jeździć do Tczewa. W Polsce ma być ok. 100 szpitali i koniec!
obywatel
obywatel 20.09.2021, 19:21
i tak trzeba jeździć do Kościerzyny lub Gdańska , bo w Starogardzie tylko odsyłać ci pseudospecjaliści lekarscy potrafią !
Wirt
Wirt 18.09.2021, 12:28
Nigdy nie komentuje tych bzdur ale niektóre komentarze są tak głupie że aż muszę skomentować. Co ma zawód budowlanca z ratownikiem? Nic. I jeden i drugi są potrzebni. Przypominam tylko że ratownik medyczny to nie jest lekarz Po studiach! Tak samo pomocnik malarza to nie jest wykwalifikowany malarz. Ja jestem malarzem który zarabia mniej więcej 30 zł netto za godzinę pracy i taki ratownik też powinien zarabiać więcej. Koniec kropka. Pozdrawiam.
Ana
Ana 19.09.2021, 09:50
Akurat ratownicy medyczni są po studiach a zostali wrzuceni do wora "inny zawód medyczny" razem z m. in. klasyfikatorami grzybów po kursach kilkudniowych.
Adamek
Adamek 18.09.2021, 16:56
Daj namiary na Twą firmę to pomaluję cały Starogard.DUPKU.
Jan
Jan 17.09.2021, 23:30
Chore czasy.popieram ratownikow. A wszyscy, ktorzy wysylaja ratownikow na budowe niech w razie zawalu dzwonia po pomoc do majstra albo dekarza. Po to tepy budowlancu ludzie sie ksztalcili zeby zarabiac wiecej od ciebie. Nie chcialo ci sie uczyc to twoja sprawa ale pogodz sie z tym ze zarabiasz mniej. Dxis w polsce byle sprzataczka uwaza ze powinna miec pensje minimum prezesa. Bylo sie uczyć.
tutam
tutam 17.09.2021, 23:57
Twój wywód jest nielogiczny. "Po to tepy budowlancu ludzie sie ksztalcili zeby zarabiac wiecej od ciebie" - tylko, że właśnie niejeden budowlaniec zarabia więcej od ratownika. Trawestując: po to tępy ratowniku budowlaniec się kształcił i wiele lat praktykował by zarabiać więcej od ciebie.
Jan
Jan 18.09.2021, 00:31
Dlatego walcza o podwyzki zeby zarabiac wiecej niz zwykly budowlaniec. Dzis budowlaniec bez szkoly zarabia zdecydowanie wiecej niz ratownik,ktory musial pare lat poswiecic na nauke nie zarabiajac w tym czasie. I chyba nie powiesz mi ze zwykly budowlaniec(nie mowie tu o inz itp)musial posiasc wieksza wiedze niz lekarz czy ratownik.
.
. 19.09.2021, 16:59
Wbrew pozorom zwykły budowlaniec musi posiadać sporą wiedzę. Choćby po to, żeby budowany przez niego dom nie zwalił się komuś na łeb i żeby nie trzeba było wtedy wzywać ratownika medycznego
tutam
tutam 18.09.2021, 13:38
Nie przesadzaj. Ratownikowi wystarczy zwykłe wykształcenie średnie. Nie musi być jakąś alfą i omegą. Porównywanie fachu ratownika i lekarza też jest bez sensu.
Lina555
Lina555 19.09.2021, 20:19
Mylisz się, ratownicy maja co najmniej licencjat.
Karol
Karol 17.09.2021, 20:49
Co będzie jak inne zawody zaczną traktować pracowników służby zdrowia tak jak oni nas?.Elektryk,Hydraulik, Mechanik , Kosmetyczka,Fryzjer itd itd
pan cogito
pan cogito 17.09.2021, 21:48
a może właśnie ratownicy zaczęli traktować innych jak są traktowani przez hydraulika, mechanika kosmetyczkę i fryzjerkę.
nie muszą je***ać po 400 godzin w miesiącu na godne zarobki
żaden z powyższych zawodów nie spojrzy na pracę za 12,6 złotego za godzinę. padabumtss
Darek
Darek 17.09.2021, 20:38
Lekarze na SOR za 24 godzinną prace dostają 5000 tyś brutto .Mało tego nie są z tej stawki zadowoleni ,to co się dziwić ratownikom .Ps jaka pielęgniarka ma takie zarobki bez nadgodzin
Lina555
Lina555 19.09.2021, 20:21
5000 tys. to 5 mln, nieźle! Ale masz braki w edukacji.
tutam
tutam 18.09.2021, 00:02
Co to znaczy "za 24-godzinną pracę"? Racz waść uściślić. Lekarze w Starogardzie zarabiają i 20 tys. miesięcznie. Nie wszyscy, to fakt. Zależy to od systemu wynagradzania i wielu innych czynników.
Paulina
Paulina 17.09.2021, 20:32
Skoro nie otrzymamy opieki medycznej na przyzwoitym poziomie, to też złóżmy zbiorowe wypowiedzenia z płacenia składek zdrowotnych. Jak robota słabo płatna i niewdzięczna, to zatrudnić się do prywaciarza gdzie pod okiem wielkiego brata będziesz zasuwał albo na budowę w sprzyjających jesienno- zimowych warunkach atmosferycznych .Co będzie, jak przyszły pracodawca spojrzy w papiery i was nie zatrudni?, wrócicie z podkulonymi ogonami na stare śmieci?.
Wstyd
Wstyd 17.09.2021, 17:38
W Starogardzie ratownicy i lekarze to dno... SOR to porażka i żenada...
Szukajcie innej pracy zarobkowej... to jest zawód z powołania najwyraźniej Wam go zabrakło..
Lina555
Lina555 19.09.2021, 20:24
To nie jest wina ratowników, że organizacja jest do d..y!
Nn
Nn 17.09.2021, 22:35
Jak zle jedz sie leczyc do Gdanska , pacjentom rowniez kultury braknie wiec zacznijmy u podstaw. A za powolanie kupisz chleb ? Moze za oklaski ?
Ratownik
Ratownik 17.09.2021, 20:51
Ok, nie ma sprawy.
Tylko ciekawe kto was i waszych rodziców będzie zbierał :)
Bo żadna karetka w październiku nie ruszy.
xxcz
xxcz 18.09.2021, 14:56
ciekawe,kto ci będzie piekł chleb?albo hodował krówkę na mięsko i mleczko.kto ci napali w kaloryferkach?Może wszyscy się zbuntujmy i niech nam unia płaci za nic jak płaci ciapatym?
Rolnik
Rolnik 18.09.2021, 19:26
Na pewno nie ty
Pacjent
Pacjent 17.09.2021, 21:49
Jexxać na budowie w takim razie, najlepiej 6 kola zarabiać zapraszam na budowę za najniszą krajowa albo na masówki po 12 godz 6 dni w tygodniu,26dni 312godzin w miesiącu, za 16 zl i masz 3500zł będziesz podawał bloczki
Przy tych godzinach na pewno masz lepiej i się nie narobisz tak ciezk jak pies.
A teksty typu typu ,, uczyc" to się trzeba wszędzie
,,Bo żeby nie robole mieszkał być w stodole "
Weź się w garść i pracuj albo szukaj lepszej pracy w państwówce.
Kolejne sieroty jak gornicy nierentowni dokładać do interesu z panstwa i placz ze era węgla sie kończy
Może czas na nowych młodych medyków lekarzy a nie starych ludzi co grzeja stołki w grupie mądrzy.tak jak 100 lat temu ich nauczyli tak lecza ale po co się rozwijać praca jest
Wladek
Wladek 17.09.2021, 22:48
Zawsze możesz zmienić zawód, jak się nie podoba na budowie
Lina555
Lina555 19.09.2021, 20:25
No właśnie nie może, bo nie zna nawet ortografii!
Wera
Wera 17.09.2021, 22:34
Ok wiec odejda, nie wiem w czym problem.
A potem będzie płacz, bo tak się składa ze „nowych młodych medyków” nie ma
Pacjent
Pacjent 17.09.2021, 22:47
Znajda sie bez problemu
RM
RM 17.09.2021, 22:29
Właśnie szukamy innej pracy. Powodzenia przy pierwszej pomocy!
Wiktoria
Wiktoria 17.09.2021, 19:01
Taka racja raz byłam świadkiem jak chłopak który choruje na epilepsję(padaczke) dostał ataku na ulicy, i została wezwana karetka a ratownicy z tekstem ze po co oni są wzywani i że ich się nie wzywa do takich rzeczy bo mógł sam dojść do domu po ataku, gdzie ludzie po ataku epilepsji nie mają nawet siły się ruszać...
A protestują żeby więcej dostawać jak nawet nie potrafią pomagać ludziom.
myślący człowiek
myślący człowiek 17.09.2021, 21:33
28 zł brutto na działalności nie zachwyci nikogo.
policzmy ile oni zarabiają- zwykły "etat" to 160-180 godzin miesięcznie. przyjmijmy medianę 170 godzin dla łatwego rachunku. daję nam to pokaźną kwotę 4760 złotych Brutto. by pracować na "karetce" musisz mieć co najmniej 5 lat doświadczenia w zawodzie. co za tym idzie od kwoty brutto musisz odjąć jedyne 1457,49 składki na zus. zostaje ci aż 3301,24. odlicz od tego 19% podatku dochodowego- zakładamy że taki ratownik jest na ryczałcie nie na skali podatkowej- zostaje całe 2674 złotych. pensja za etat całkiem ok, nie ma się czego ***- pójdziesz do biedronki na kasę- no cóż
pan/pani ratownik w cyklu pięcioletnim musi się kształcić ustawicznie. średni koszt to 24 tysiące złotych na cykl pięcioletni- miesięcznie kwotę uzyskaną możemy pomniejszyć o 400 złotych. - zostaje nam 2274 na rączkę na miesiąc.
niestety pracodawcą takiego Pana/ Pani ratownik jest on sam, więc ciuchy robocze zgodne z ustawą muszą kupić sami. zakładając zakup raz w roku podzielmy ten koszt na rok od miesięcznego wynagrodzenia odejdzie jedyne 125 złotych.

zostaje miesięcznie szalone 2149 złotych czyli 12,64 na godzinę.
by zarabiać na poziomie "pani z biedronki" taki pan/pani ratownik pracuje po 300-400 godzin miesięcznie.

zachłanne szuje chcą więcej zarabiać.
Hehe
Hehe 17.09.2021, 22:36
Przeciętny użytkownik tego portalu przeczytał tylko pierwsze zdanie i tak ma swoje zdanie.
K.
K. 17.09.2021, 16:41
Zjezdzajcie , mi też nikt nie da więcej bo tak chce. Trzeba wybrać inny zawód a nie narzekać. Ilu ludzi nie ma nawet 3000 zł na rękę w o wiele trudniejszych warunkach. A jak się jest w szpitalu to na wasze krzywe twarze... Patrzeć się nie chce. Grosza więcej wam nie dać i wyjazd do budowlanki to was nauczą życia. Brak słów wymiotować się chce jak ktoś was widzi stykających. Wyjazd
tutam
tutam 18.09.2021, 00:23
Otóż to. W Starogardzie standardem w firmach prywatnych jest płaca minimalna, plus ewentualnie 200 zł za nadgodziny pod stołem. Plus ciągłe zjoby od kierownika czy brygadzisty. A co w zamian? Popatrz na ceny w "Żabce" - ceny godne Gdańska czy Warszawy, a nie biednego Starogardu. I jak tu się nie wkurzać na różne strajkujące zawody. W firmie prywatnej taki ratownik za jedno brzydkie spojrzenie pożegnał by się z pracą. Ratownicy wiedzą, że są niezastąpieni i stąd te protesty.
Rm
Rm 17.09.2021, 22:32
Właśnie to robimy, w razie zatrzymania krążenia, udaru, zawału dzwon na budowę! I radz sobie sam
job
job 18.09.2021, 15:51
Te twoje komentarze świadczą o "bardzo wysokim"twoim morale,jeśli ,naprawdę jesteś RM to współczuję twoim pacjentom.
A.
A. 17.09.2021, 20:53
A czemu nie pójdziesz na studia żeby zarabiać więcej ? Zapraszam do pogotowia na jeden dzień
Lina555
Lina555 17.09.2021, 18:50
O co Ci chodzi? No właśnie zjeżdżają. Ciekawe jakie masz kwalifikacje, że tak się porównujesz? A że SOR jest źle zorganizowany to prawda,ale to nie zależy od ratowników! Wkurza mnie, gdy wymaga się od nauczyciela, ratownika, lekarza, pielęgniarki, aby pracowali za stawki, za które hydraulik nawet nie spojrzy!
job
job 18.09.2021, 15:00
było zostac hydraulikiem,takie trudne?
Lina555
Lina555 19.09.2021, 20:28
No własnie się przekwalifikują.
tutam
tutam 17.09.2021, 22:08
Akurat niskie zarobki lekarzy to mit, ukuty w latach 90-tych. Od 10 tys. zł w górę to nie tak mało na tle innych zawodów w takiej dziurze jak Starogard. Wiem, że każdy lekarz chciałby zarabiać 10 razy tyle za sam tytuł uczelni medycznej, ale trzeba patrzeć jakie jest tło tych żądań.
Xxx
Xxx 17.09.2021, 19:09
Przepraszam ale tak stajesz w ich obronie a pewnie nie wiesz ile oni zarabiają, dowiedz się najpierw też tego a wtedy porównuj pracę, bo mają dobre zarobki.. To ludzie za gorsze pieniądze robią i mają gorzej,trzeba też pamiętać że im więcej dasz tym więcej będą chcieli i za chwile znowu im nie będzie coś pasować i będą protestować
ja
ja 17.09.2021, 21:55
miałeś kiedyś odpowiedzialność za czyjeś życie?
Xxx
Xxx 18.09.2021, 03:42
Tak miałem.
tutam
tutam 18.09.2021, 00:05
Każdy jakoś tam odpowiada za czyjeś życie. Wiesz, że za nieudzielenie pomocy ofierze wypadku drogowego (nawet jeśli jesteś tylko świadkiem) możesz odpowiadać karnie? A nikt Ci za tą pomoc nie zapłaci.
ratownik
ratownik 17.09.2021, 21:53
28/h brutto na samozatrudnieniu masz jeszcze jakieś pytania?
Zadowolony
Zadowolony 17.09.2021, 16:32
Bardzo dobrze jestem za. Trzeba szanować pracę po przez godne wynagradzanie. a nie tylko nierobom i nieudacznikom kłaść . Jestem za ptotestem ratowników. Pozdrawiam.
Wiwi
Wiwi 17.09.2021, 18:51
Rotawonicy to też nieroby krzyczą o więcej pieniędzy a pracować nie chcą taka jest prawda. Dostają i tak dużo nie tylko ich praca jest ciężka bo są o wiele gorsze prace i ludzie za nie dostają mniej pieniędzy a nie protestują tyle.
niszczący patusiary
niszczący patusiary 17.09.2021, 21:59
Wiwi odpowiadałaś kiedyś za życie zupełnie obcej osoby dochowując wszelkiej staranności? 28 na samozatrudnieniu to tak bardzo dużo za życie? twoje, twojego partnera/partnerki/ mamy/ taty?
co ty ***isz? pięćset plus na bombelka nie starcza więc szambo wylewamy na każdego?
Wiwi
Wiwi 18.09.2021, 03:33
Słuchaj odpowiadam codzinnie za życie bliskiej mi osoby która choruje i trzeba ją dopilnowywać żeby brała leki, odpowiednio się odżywiała i nie zrobiła sobie nic i jakoś się nie skarżę na to bo sama podjęłam się opieki nad nią. Twoje słowa o bąbelku i 500+ są akurat nie stosowne, ponieważ nie posiadam dzieci i nie korzystam z takich '' przywilejów ". Wypowiadam się na temat który znam bo nie raz mam styczność z ratownikami i służba zdrowia i widzę jak podchodzą do ludzi oraz jak to jestescie odpowiedzialni za życie człowieka,każdy z nas może być odpowiedzialny za czyjeś życie ale to też nie znaczy że każdy mam wam się kłaniać i się na wszystko zgadzać kiedy wy nawet nie potraficie dobrze podchodzić do swoich pacjentów.
Wiwi
Wiwi 17.09.2021, 16:19
Boże wiecznie im mało a jak jest potrzebna pomoc to nawet nie potrafią przyjechać a jak już przyjadą to z wielką łaska. Niech jeszcze więcej kasy im dadzą to już nigdzie się nie rusza.
podły hater
podły hater 17.09.2021, 22:02
Wiwi czy ty jesteśskończoną kretynką czy beneficjentką 500+ której wszystko się należy?
karetka przyjeżdza w stanie nagłego zagrożenia życia. nie rozumiesz tego? czy naley ci siębo jesteś matką polką bezrobotną?
Wiwi
Wiwi 18.09.2021, 03:39
Właśnie tym komentarzem pokazałeś jaka inteligencja dysponujesz.... Osoby która wyraziła swoją opinię na dany temat nie obraza się od kretynek i tego że ma 500+, bo jak to napisałam juz wcześniej nie korzystam z takich przywilejów i twój tok myślenia jest dziwny ze człowiek który skomentował i wyraził opinie na dany temat zaraz musi być bezrobotny i korzystać z opieki.
Tyber
Tyber 17.09.2021, 16:18
A idzta sobie .... Ciekawe gdzie pójdziecie, skoro pracy żadnej dobrej i tak nie ma. Zapraszam na produkcje/budowe lub do jakiegoś sklepu ewentualnie magazynu to szybko zmieńcie zdanie.
Powodzenia!
Rat
Rat 17.09.2021, 20:55
A ja zapraszam na dyżur do szpitala w takim razie, najlepiej na 24 h jak wszyscy i szybko zmienisz zdanie.
xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxx 17.09.2021, 14:34
Wiecznie WAM MAŁO!!! Dodatki covidowe i wasz dobrobyt się skończy (ostatni rzut kasy w październiku).. i już uciekacie.Wstydu nie macie!!!
A
A 17.09.2021, 20:55
Dodatków covidowych już od dawna nie ma
Wrrryyyyy
Wrrryyyyy 17.09.2021, 14:46
Szkoda że przeżyłeś covida. Jednej mendy mniej byłoby. Brawo służba zdrowia...cała. tak 3mać.
sprawiedliwa
sprawiedliwa 17.09.2021, 22:28
Budowlancom sie nie wytlumaczy bo to ludzie bez wyksztalcenia przewaznie Tak jak moj profesor mowil ze glupiemu nie wytlumaczysz bo glupi i tak swoje wie
job
job 18.09.2021, 15:05
budowlańcy tacy sami ludzie jak ratownicy,jesli zabraknie budowlańca to gdzie ,przygłupie bedziesz mieszkał?
tutam
tutam 18.09.2021, 00:09
Jest też takie powiedzenie (moje ulubione): każdy głupi swój rozum ma. To tłumaczy dlaczego dookoła tylu roszczeniowców, twierdzących, że akurat im się należy bo to, bo tamto, bo sramto. Służba zdrowia niestety się w to wpisuje ze wszystkimi swoimi patologiami.

Pozostałe