Piknik Charytatywny dla Agaty już 7 sierpnia od godz. 16:00 przy SCK!

  • 06.08.2021, 11:39
  • redakcja
Piknik Charytatywny dla Agaty już 7 sierpnia od godz. 16:00 przy SCK!

Podziel się:

Oceń:

Agata ma 12 lat. Dziewczynka przeszła niedawno operację usunięcia nowotworu niezłośliwego mózgu. W konsekwencji choroby ma uszkodzony narząd wzroku, niedowidzenie, niedowład prawej ręki, padaczkę. W jednym oku straciła widzenie całkowicie, drugim widzi tylko kontury postaci czy przedmiotów. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii. Agata jest również w trakcie ustalania diagnozy dotyczącej dalszego leczenia, które ma w największym stopniu przywrócić Jej możliwość widzenia i sprawnego funkcjonowania we wszystkich sferach życia społecznego, w tym również edukacji.

W tej sytuacji wiadomo, że koszty dalszego leczenia i rehabilitacji będą duże, a będzie można je w miarę dokładnie oszacować dopiero wtedy, kiedy Agata w pełni stanie na nogi po bardzo trudnej operacji.. W związku z powyższym, zachęcamy wszystkich zarówno do wsparcia internetowej zbiórki pieniążków, którą utworzyła za zgodą mamy dziewczynki, zaangażowana w sprawę nauczycielka j. polskiego, jak i przybycia na wspomniany Piknik Charytatywny.

LINK DO ZBIÓRKI na leczenie i rehabilitację Agaty Turzyńskiej: https://zrzutka.pl/tw95jn

- Do niedawna była beztroską siódmoklasistką, grającą na akordeonie, tańczącą w kociewskiej kapeli i cieszącą się życiem. Wszystko zmienił jeden poranek, kiedy Agata obudziła się, niemalże nie widząc. Okazało się, ze w jej głowie rozwinął się potężny guz, który na stałe uszkodził jej nerwy wzrokowe. Agata przeszła już pierwszą operację, ratującą jej życie. Teraz przed nią kolejna, podczas której lekarze spróbują usunąć guz, a potem dalsze leczenie i rehabilitacja, szczególnie nerwów wzrokowych. Agata już nie odzyska pełnego widzenia, ale lekarze są w stanie poprawność jego jakość, dzięki czemu będzie jej łatwiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zrzutkę zakładam za zgodą mamy Agaty. - czytaliśmy pierwszy post pod zbiórką założoną przez Aleksandrę Miczek (nauczycielkę).

 

  • Piknik rozpocznie się o godzinie 16:00. Podczas niego, można będzie zakupić różnego rodzaju smakołyki, skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci.
  • Na Letniej Scenie SCK, o godzinie 19:00 odbędą się licytacje różnych przedmiotów.
  • O godzinie 20:00 zagra zespół "Klenczon Projekt" z przebojami Krzysztofa Klenczona w wersjach oryginalnych, płytowych - bez przeróbek na żywo.

 


Piknik organizacyjnie wspierają:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4,
Gmina Miejska Starogard Gdański
Stowarzyszenie "Można Inaczej”
Starogardzkie Centrum Kultury
Parafia pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gd.
Radio Starogard
Koło Gospodyń Wiejskich z Pinczyna
Rodzina, Przyjaciele Agaty i wielu darczyńców.
 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe