Uderzył quadem w radiowóz. Posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, był nietrzeźwy.

  • 05.08.2021, 14:37
  • redakcja
Uderzył quadem w radiowóz. Posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami,… www.pixabay.com FOT. poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Skarszew udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy quada. Zatrzymywany do kontroli przestępca drogowy, podczas próby ucieczki uderzył w stojący radiowóz. Dodatkowo okazało się, że 21-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2024 roku, a jego pojazd nie jest ubezpieczony i dopuszczony do ruchu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i dzisiaj usłyszy zarzuty. Ponadto, prowadził pojazd bez kasku, z pasażerką, a zamontowane tablice pochodziły z innego pojazdu. We krwi miał ponad promil alkoholu.

4 sierpnia, późnym wieczorem, policjanci patrolujący ulice Skarszew zauważyli kierowcę quada, który w przeciwieństwie do pasażerki nie miał założonego na głowie kasku. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej. Kierujący czterokołowcem 21-latek podjął próbę ucieczki, podczas której uderzył w stojący radiowóz. Stojący w pobliżu policjant natychmiast obezwładnił mężczyznę.

Podczas rozmowy okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Skarszewy posiada do 2024 roku sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Interweniujący w tej sprawie policjanci ustalili również, że czterokołowiec, którym poruszał się przestępca drogowy, nie jest ubezpieczony i dopuszczony do ruchu. Ponadto zamontowane w quadzie tablice rejestracyjne pochodziły od innego pojazdu.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie po wytrzeźwieniu mundurowi przeprowadzą z jego udziałem czynności procesowe. Teraz 21-latek odpowie za kierowanie niedopuszczonym do ruchu pojazdem w stanie nietrzeźwym i wbrew zakazowi sądu. Poza tym, o braku ubezpieczenia OC funkcjonariusze poinformują Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

parówa ze srebrnego volvo
parówa ze srebrnego volvo 06.08.2021, 16:03
Czyli jak zwykle w Cebulandii, dopiero jak stanie się tragedia to odpowiednie służby będą na bieżąco reagować.
Aneta
Aneta 08.08.2021, 08:10
Mieszkając w Skarszewach, można odnieść wrażenie, że w pewnych aspektach życia czas zatrzymał się w epoce głębokiego poprzedniego ustroju .Można by było na ten temat napisać poczytną powieść, ale kto się tego podejmie?, jaki dziennikarz ma takie jaja żeby pogmerać tam gdzie inni nie chcą?. Miało przyjść Nowe, Lepsze a jest gorzej jak poprzednio. Do lokalnych fejsbukowych stron, jak będziemy chcieli usłyszeć o sukcesach to sobie TVp włączymy.
ela
ela 06.08.2021, 09:08
ciekawe , skąd patole mają na auta , kłady , motory i imprezy - skarbówka do roboty
tutam
tutam 06.08.2021, 22:43
Skarbówka ściga tylko błędy w legalnej działalności. Szara czy tam czarna strefa jest poza jej zasięgiem - właśnie dlatego, że nie ma na to żadnych papierów i skarbówka nie ma czego kontrolować. A bezprawnie wejść nigdzie nie mogą.
Alek
Alek 06.08.2021, 16:37
Patola która nie pracuje a ma na to wszystko musi kombinować na boku nie ma innej opcji. Pozostaje złodziejstwo lub handel prochami. Zawsze mnie to zastanawiało skąd te bezrobotne gówniarze mają na takie fury, a nocami wystają po parkingach. Oficjalnie zarejestrowani jako bezrobotni, Mops ich wspomaga żywnością i kasą, takich skarbówka nękać nie będzie bo to przecież biedni ludzie są, a ty na etacie pomyl się w PIT o 2zł to zaraz cię komornikiem straszą.
stefan
stefan 06.08.2021, 08:09
w kamieniołomy patola i konfiskata majątku , jeżeli go posiada , a na osiedlu piastów też wariaci driftują po nocach - a policja nie reaguje , może to kolesie biznesmenki z przecenki...
Stg
Stg 05.08.2021, 22:55
Taki człowiek powinien z policyjnej celi trafić prosto do pudła. Dostał szansę, ale ją zmarnował. Jechał raz, dostał zakaz sadawy i niczego się nie nauczył. Przez takich ludzi giną całe rodziny bo po raz enty jadą po pijaku, a sądy przedłużają jedynie zakazy.
Tedek
Tedek 05.08.2021, 20:44
Skarszewy, jak ktoś słusznie zauważył to stan umysłu. Zadziwiające, jest to, że jak bydło szaleje nocami po ulicach kładami czy autami, to jakoś złapać ich nie można, ale wracaj w nocy do domu to zaraz pojawia się patrol. Te pseudo Skarszewskie strony połączone na fejsie jak tasiemiec , publikują tylko to co im odpowiada, żadnej krytyki , cenzurują wpisy lub w ogóle ich nie wrzucają to dopiero propaganda. Mnie nie przeraża jazda bez uprawnień czy z sądowymi zakazami, mnie przeraża po czym oni jeżdżą.Co robi gównarzeria po 22 poza domem ja się pytam??.Narkomania kwitnie ale co ważne że basen będzie i cotygodniowe fotki z targu.
Greg
Greg 05.08.2021, 18:48
Dało się zbyt dużo luzu Patusom i to są efekty. W Skarszewach jest zbyt mało patroli, przydałyby się piesze lub na rowerach.

Pozostałe