Świetne wakacje z dzieckiem w mieście? Nic bardziej prostszego!

  • 29.07.2021, 13:30
Świetne wakacje z dzieckiem w mieście? Nic bardziej prostszego!

Podziel się:

Oceń:

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

#Normalnewakacje 2021 – czyli jak spędzić czas w mieście

Wakacje nie muszą oznaczać tylko leniwego wygrzewania się w słońcu na plaży ani wędrowania po górach. Nawet w mieście można spędzić wspaniałe wakacje pełne wrażeń i jest na to wiele sposobów.

Przede wszystkim, warto się dowiedzieć jakie atrakcje dla dzieci przewidują okoliczne domy kultury i świetlice. Zazwyczaj podczas wakacji odbywają się kolorowe festyny lub zorganizowane akcje takie jak podchody, biegi orientacyjne, ogniska czy inne zabawy na świeżym powietrzu. 

Dobrze jest również poszukać, czy w naszym mieście nie są organizowane półkolonie dla dzieci. W wielu miastach półkolonie bardzo często są darmowe, jeżeli organizowane są przez władze miasta albo kosztują niewielkie pieniądze. Podczas półkolonii dziecko będzie mieć okazję na to, by poznać rówieśników i nawiązać nowe przyjaźnie, które być może, będą trwały latami. Poza tym, półkolonie to świetny sposób, by nauczyć dziecko samodzielności. Cały dzień spędzony bez rodziców będzie dla malucha nowym wyzwaniem, podczas którego doświadczy nowych rzeczy. Prawdopodobnie będzie mieć również okazję wybrać się na basen z rówieśnikami, zjeść kiełbaskę i pośpiewać przy ognisku, a także wziąć udział w licznych zabawach.

Przeanalizuj ofertę ośrodków kulturalnych

Jeżeli stawiamy na rozwój kulturalny, warto dowiedzieć się, czy okoliczne muzea, baseny, czy kina nie prowadzą ciekawych zajęć dla najmłodszych. Często podczas wakacji możemy natknąć się na plakaty dotyczące wydarzeń, w których mogą brać udział właśnie dzieci. Często są to zajęcia takie jak kino pod chmurką, nauka pływania czy zajęcia edukacyjne w muzeum.

Postaw na place zabaw!

Nie zapominajmy również o najprostszym rozwiązaniu, jakim są place zabaw. Nieco starsze dzieci można z powodzeniem wysłać na plac zabaw na kilka godzin. Warto jednak dać młodemu człowiekowi telefon, by mieć z nim kontakt. Wystarczy, że będzie to najzwyklejsza komórka, z której da się tylko dzwonić. Zawieszony na smyczce, przywiązany lekko do szlufki od spodni i wsadzony w kieszeń. Da nam to pewność, że telefon na pewno się nie zgubi.

Jest to o tyle ważne, że w każdej chwili będziemy mogli zadzwonić do dziecka i upewnić się, że wszystko jest z nim w porządku. Dodatkowo możemy poprosić naszą pociechę, by dzwoniła do nas raz na jakiś czas sama, dosłownie na minutę lub dwie, by potwierdzić, że wszystko jest w porządku.

Wybierz zabawę przez naukę w bibliotekach!

Wakacje to idealny moment, by odkryć w dziecku nowe pasje. Zapisz je na zajęcia do biblioteki, gdzie bardzo często organizowane są ciekawe wydarzenia, szczególnie w okresie wakacji. Bardzo możliwe, że podczas wakacji w bibliotece, Twoje dziecko zainteresuje się czytaniem książek.

Biblioteka to świetne miejsce, do którego warto jest wysłać dziecko podczas wakacji. Pozna tam rówieśników, będzie mieć styczność z książkami, ciekawymi filmami dla dzieci i prawdopodobnie również weźmie udział w zajęciach plastyczno-technicznych.

Zadbaj o najważniejsze – bezpieczeństwo i higienę

Wybierając półkolonię czy ośrodek kultury upewnij się, że dane miejsce jest są odpowiednio dezynfekowane. Bezpieczeństwo i higiena to podstawowe zasady, jakie powinny przyświecać w to lato.

Marka Ariete widząc dużą potrzebę, aby tegoroczne wakacje były w końcu normalne, postarała się zawalczyć o bezpieczeństwo właśnie w letnim okresie. „Od połowy lipca trwa akcja #NormalneWakacje 2021, w ramach której staramy się edukować zarówno dzieci jak i placówki publiczne. W ramach naszych działań, wysłaliśmy też profesjonalne sanifikatory do 30 placówek publicznych oraz ośrodków kultury” – mówi Michał Obalewski Prezes Gero Sp. z o.o będącej w Polsce wyłącznym dystrybutorem marki Ariete.  

Idea całej akcji zorganizowanej przez markę była prosta. „Nie chcemy, aby kolejny lockdown był tak dramatyczny jak ostatnio, a dzieci ponownie były zamknięte w domach. Postanowiliśmy więc wykorzystać lato, aby zrobić wszystko, aby nadchodząca jesień i zima była lepsza.” – dodaje Obalewski.

Organizatorzy akcji zapewniają, że to nie koniec ich działań w te wakacje.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe