Beczki z niebezpieczną substancją. Interweniowali strażacy z JRG Starogard

  • 29.07.2021, 08:40
  • redakcja
Beczki z niebezpieczną substancją. Interweniowali strażacy z JRG Starogard

Podziel się:

Oceń:

W ubiegłym tygodniu strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gd. zostali zadysponowani na teren powiatu malborskiego, gdzie odkryte zostały beczki z niezidentyfikowaną, groźną substancją. Na miejscu pojawili się również policjanci oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i przedstawiciele gminy Nowy Staw.

W ostatnim tygodniu służby ratunkowe z terenu powiatu malborskiego otrzymały dwa zgłoszenia o nielegalnych składowiskach odpadów niebezpiecznych na terenie gminy Nowy Staw. Do ich zabezpieczenia i neutralizacji zadysponowano strażaków z JRG Starogard, którzy specjalizują się w ratownictwie chemiczno-ekologicznym.
Jak informuje asp. Sylwia Kowalewska z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, łącznie zabezpieczono 14 200-litrowych beczek i dwa zbiorniki typu Mauzer o pojemności 1000 litrów. Do KPP w Malborku zgłosił się świadek, który przekazał funkcjonariuszom cenne informacje w tej sprawie.

Łącznie do tej pory na terenie na terenie powiatu malborskiego odnaleziono 44 beczki i 2 zbiorniki 1000-litrowe. Nie wiadomo jeszcze skąd pochodzą niebezpieczne odpady chemiczne, jednak służby nie wykluczają, że w najbliższym czasie może dojść do podobnych znalezisk. Koszta wywozu odpadów pokryje gmina. Śledztwo w tej sprawie prowadzi miejscowa policja.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaśka
Kaśka 31.07.2021, 07:53
Świadkowi nagroda i to spora a temu ***owi co zostawił ten syf konfiskata mienia w całości. To wtedy może inni pomyślą.

Pozostałe