Ulica Lubichowska już przejezdna. Remont kosztował blisko 8 milionów złotych [FOTO]

  • 18.06.2021, 11:01
  • redakcja
Ulica Lubichowska już przejezdna. Remont kosztował blisko 8 milionów złotych…

Podziel się:

Oceń:

Po wielu miesiącach zakończył się remont niespełna kilometrowego odcinka ul. Lubichowskiej w Starogardzie. - Prace oznaczały kompleksową i gruntowną przebudowę obejmującą infrastrukturę podziemną, jezdnię, chodniki oraz zjazdy do posiadłości przylegających do drogi. Wzdłuż remontowanego odcinka wybudowana została ścieżka rowerowa - informują władze powiatu.


APEL DO KIEROWCÓW

Z naszych obserwacji wynika, że mimo licznych zatoczek parkingowych wzdłuż wyremontowanego odcinka, kierowcy pozostawiają swoje pojazdy na chodniku i ścieżce rowerowej. Utrudnia to przemieszczanie się ciągiem pieszo-rowerowym, a przy długotrwałych postojach, może to doprowadzić do zniszczenia infrastruktury przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów.



Inwestycja kosztowała prawie 8 milionów złotych.
_redakcja

Zdjęcia (15)


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adamek
adamek 22.06.2021, 06:55
Chodnik + chodnik szersze od ulicy. Brawo i jeszcze raz brawo. Jak ktoś pisał autobusy mają problem się minąć bo lusterkami mogą się stuknąć.Ale to po nowemu i tanio.
Oro
Oro 22.06.2021, 02:09
*** się tyle czasu z jednym kilometrem… co za patologia. Ten Starogard to za***.
a
a 22.06.2021, 05:40
Można było to powiedzieć bez wulgaryzmów
Eba
Eba 21.06.2021, 17:41
Pan Kacper był w Starogardzie i cicho sza ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.06.2021, 16:21
Szkoda że za 8 milionów złotych nie dało się przesunąć studzienek, tak aby znajdowały się między kołami jadących samochodów, bo już po teraz widać że część jest źle osadzona i zacznie się zapadać.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.06.2021, 18:21
Między kamienicą Deyny a gabinetem weterynarii zrobili śluzę dla rowerów, ale nikt nie pomyślał że parking który się kończy przed samą śluza, powoduje to że większy samochód zasłania praktycznie cały wjazd na tą śluzę. Rowerzysta wjedzie na pewniaka i zobaczysz go metr przed maską. Szkoda ze ścieżka rowerowa nie idzie cały czas jedna strona Lubichowskiej.
Irek
Irek 20.06.2021, 16:25
Na Skarszewskiej też te studzienki zapadnięte jadąc plumkasz sobie co kawałek.
prez
prez 21.06.2021, 06:32
Dodatkowo na Skarszewskiej dochowano innej starogardzkiej tradycji - ulica jest tak wąska, że autobusy ledwo się mieszczą na swoim pasie ruchu, a chodnik z drogą rowerową jest za to miejscami taki szeroki,jakby to po nim miały jeździć samochody, do tego latarnia co kawałek w chodniku
xxx
xxx 19.06.2021, 11:25
pytanie a gdzie zieleń i drzewa sam asfalt i kostka Hm
kiker
kiker 19.06.2021, 10:32
Dlaczego po raz kolejny nowy asfalt jest wyczuwalnie pofałdowany? To samo było na drodze do Jabłowa. Czy to inwestycja 2 kategorii?
A kto to taki...
A kto to taki... 19.06.2021, 08:20
Z punktu widzenia kierowcy, który jedzie tą ulicą-Super!!!
Brawo.
didi
didi 19.06.2021, 01:16
pieniążki przytulone - CYK!
Inwestycja skrajnie przepłacona.
Pomysł jak zwykle nieprzemyślany.
iks de
iks de 19.06.2021, 09:57
Didi, ile ty masz tych nicków? Z tysiąc? Bo za każdym razem pod innym wszystko krytykujesz. Aż się wymiotować chce.
Anty troll, precz z malkotentami
Anty troll, precz z malkotentami 21.06.2021, 06:49
powinno się wprowadzić cenzurę w internecie, żeby krytykanci, trolle i wichrzyciele nie mogli bez ograniczeń krytykować tych historycznych inwestycji, dzięki którym żyje nam się lepiej i podnosi standard życia.
obywatel
obywatel 19.06.2021, 14:04
a ty co urzędnik ? myślisz że tylko jedna osoba was krytykuje ? Zrozum wreszcie że nie tylko wy możecie pisać sobie przychylne komentarze, a obywatele którzy piszą jak jest naprawdę . To się nazywa demokracja !
iks de
iks de 19.06.2021, 17:09
I nie wiedziałem, że jestem od razu urzędnikiem xD Masz obsesję na ich punkcie widzę, skoro każdego kto nie pisze po Twojej myśli od razu jest urzędnikiem. Weź zluzuj porty człowieku.
iks de
iks de 19.06.2021, 17:05
Jakie "Was"? Kto jest ten "Was" i na jakiego grzyba, mnie wsadzasz do jednego wora, skoro nic o mnie nie wiesz i nie wiesz za kim jestem, ani nic. Krótko mówiąć: g..no o mnie wiesz. Bez pozdrowień.
małkusz
małkusz 18.06.2021, 12:52
Dziekujemy panu prezydentowi za wybudowanie tej drogi. Na reszcie nie musimy chodzić po błocie. teraz to jest pożądek. A droga rowerowa z dwuch stron to nawet dobrze. Troche spowolni ruch na Lubichowskej
....
.... 21.06.2021, 12:04
To droga powiatowa.
Mamy to! Urrra!
Mamy to! Urrra! 18.06.2021, 12:26
Kolejny starogardzki bubel inwestycyjny ukończony. Zapytacie się - a co tobie się nie podoba? Przecież teraz jest cywilizacja, ulica "jak na zachodzie". A więc pokazuje i objaśniam:
- ścieżka rowerowa raz jest z jednej strony ulicy, a raz z drugiej
- miejscami chodniki są niemal tak szerokie jak jezdnia, mimo że nie ma tu tylu pieszych
- likwidacja schodów do Gryfa Pomorskiego z dwóch stron ulicy - zrobili jedne na środku - pomysł jest tak głupi, że po prostu trzeba przyjść to zobaczyć.
- zmniejszenie możliwości parkowania (zaraz ktoś powie, że przecież zrobili zatoki. Zrobili tam, gdzie przedtem było jeszcze więcej miejsca do parkowania i zlikwidowali zatokę wzdłuż ulicy od ronda do Ogródka)

Q
Q 18.06.2021, 11:37
Najlepsza jest ciągła linia na ulicy Lange - pasy są tak wąskie, że gdyby kurczowo trzymać się przepisów, to żaden samochód nie mógłby tam przejechać.

Pozostałe