Pijany 31-latek kierował lokomotywą. Został zatrzymany

  • 02.06.2021, 15:52
  • redakcja
Pijany 31-latek kierował lokomotywą. Został zatrzymany

Podziel się:

Oceń:

Policjanci interweniowali wobec maszynisty, który wykonywał czynności zawodowe i był pod wpływem alkoholu. Podczas badania na zawartość alkoholu w organizmie okazał się, że 31-latek, który kierował lokomotywą ciągnącą wagony towarowe miał prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (1 czerwca br.) przed godziną 5.00 oficer dyżurny tczewskiej policji został poinformowany o nietrzeźwym maszyniście, który miał kierować lokomotywą ciągnącą wagony towarowe. Policjant przyjmujący zgłoszenie ustalił, że pociąg samoczynnie zatrzymał się i nie było żadnego kontaktu z maszynistą. Wysłani na miejsce policjanci podczas rozmowy z 31-letnim mieszkańcem powiatu inowrocławskiego kierującego pociągiem towarowym poczuli zapach alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u maszynisty prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie sprawdzenia 31-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami za kierowanie w stanie nietrzeźwości, który obowiązuje do sierpnia 2022 roku.Stróże prawa zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Dzisiaj najprawdopodobniej śledczy przesłuchają zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawią zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sławek EU07
Sławek EU07 05.06.2021, 12:50
Czy to zdjęcie zostało zrobione na trasie linii kolejowej 131 Chorzów Batory - Tczew, odcinek Subkowy - Tczew Górki?
Waldek
Waldek 03.06.2021, 20:39
A który przewoźnik ?
Guzikow
Guzikow 04.06.2021, 21:27
Ciech
Lwówek
Lwówek 03.06.2021, 18:44
Czy maszynista był trzeźwy?
Zuza
Zuza 03.06.2021, 10:20
Sądowy zakaz dla alkoholika lub narkomana, to jak dziecku zabronić, żeby czegoś nie robiło i tak to z ciekawości zrobi.Może od początku jak wygląda zapobieganie uzależnieniom?, jaka jest współpraca nauczycieli i wychowawców z Policją?, belfer nawet jak ma podejrzenia to siedzi cicho bo mu dadzą po mordzie lub opony poprzebijają.Walka ze steoretypami że alkoholik to wyłącznie budowlaniec, a narkoman wyłącznie gwiazda rocka.Koleżanka opowiadała jak na zajęcia jej syna w zastępstwie przyszedł bełkoczący typ więc o czym my mówimy.Alkoholikiem , ćpunem, złodziejem może być każdy.
Mak
Mak 02.06.2021, 17:33
Co za debil... Później tak patrzą na wszystkich maszynistów...
Ubuntu
Ubuntu 03.06.2021, 13:36
A to maszyniści z innej planety ?
Taki sam człowiek jak inny.
Stało się i przykro.
Sądzisz że jemu jest teraz lekko?
Wojtek
Wojtek 05.06.2021, 08:14
Co ty pieprzysz człowieku?! Stało się?! Nie miało prawa "się stać" ! Każdy ma prawo się napić, wódka jest dla ludzi przecież. Ale jak już się nachlał to po jaką cholerę wsiadał za stery? Kierowca, maszynista, pilot czy sternik nie ma prawa się znaleźć za sterami jakiegokolwiek pojazdu. Wtedy to potencjalny zabójca, żeby nie powiedzieć bandyta! Sam jestem i kierowcą i maszynistą zarazem i też kiedy trzeba, za kołnierz nie wylewam. Ale jestem na tyle odpowiedzialnym człowiekiem, że choćbym miał do pracy "nawalić" to nigdy nie wsiadłem za kierownicę czy nastawnik lokomotywy na bani czy choćby na kacu. Tym bardziej niewiarygodne jest to, że ten typek miał już sprawę za jazdę autem po pijaku a więc chlał i jeździł po pijaku z pełną premedytacją. Udawało się pewnie nie jeden raz więc czemu sobie odmawiać. Na szczęście nie doprowadził do katastrofy, bo zwyczajnie zasnął. Na szczęście swoje i innych...
Zbigniew
Zbigniew 05.06.2021, 13:11
Maszynista też ma pokuse
cris
cris 03.06.2021, 21:20
może skacowany był i musiał jechać bo nikogo nie było na zastępstwo i troszke sie podleczył no ale nie pyklo,wspułczuje mu teraz ,szkoda chlopaka tez bylem pod scianą i musialem jechac no ale sczescie sprzyjało
Marek
Marek 04.06.2021, 04:24
Mój sąsiad mawiał że " Na Kaca Najlepsza Praca".

Pozostałe