W Starogardzie powstanie kolejne rondo. Utrudnienia w centrum potrwają do połowy lipca 2021 roku

  • 12.05.2021, 11:06
  • Źródło: UG Starogard
W Starogardzie powstanie kolejne rondo. Utrudnienia w centrum potrwają… UM Starogard

Podziel się:

Oceń:

Od 17 maja odcinek alei Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Pomorską do skrzyżowania z ulicą Kościuszki zostanie wyłączony z ruchu. Mieszkańcy będą korzystać z objazdu ulicami Pomorską, Lubichowską i Kościuszki. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu jest następstwem budowy ronda przy wjeździe do Galerii Neptun.

Na wysokości wjazdu do Galerii Neptun z Alei Jana Pawła II już wkrótce Broker MS Nieruchomości Sp. z o.o. wybuduje rondo. Przebudowa tego skrzyżowania związana jest z budową i przyszłym funkcjonowaniem inwestycji, realizowanej przez firmę Broker na terenie vis a vis Galerii i kina Sokół. Zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych w takim przypadku koszt przebudowy ulicy ponosi Inwestor. Miasto przy tej okazji położy nową nawierzchnię ścieralną na odcinku od ul. Pomorskiej do nowego ronda.

W związku z tym, że projekt zakłada kompleksową przebudowę fragmentu Alei Jana Pawła II wraz z infrastrukturą techniczną na czas budowy konieczne jest wprowadzenie tymczasowej zmiany organizacji ruchu. Odcinek od skrzyżowania z ulicą Pomorską do skrzyżowania z ulicą Kościuszki zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Mieszkańcy będą korzystać z objazdu ulicami Pomorską, Lubichowską i Kościuszki.
 

Uwaga!

Na czas prowadzenia robót dojazd do Galerii będzie możliwy od ul. Pomorskiej oraz od ul. Kościuszki przez istniejący parking.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i ul. Kościuszki zostanie wyłączana w celu poprawy płynności ruchu na ul. Kościuszki.

Przystanek MZK „Al. Jana Pawła II” dla linii 12, 14, 16, 17 i 19 oraz przystanek „Pomorska Galeria” dla linii 12 i 19 zostaną przeniesione na istniejący przystanek „Kościuszki Starostwo”.

Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do połowy lipca 2021 roku.

Dobrą wiadomość stanowi fakt, że prawdopodobnie w połowie czerwca do ruchu przywrócona zostanie ulica Lubichowska na odcinku od ronda Łupaszki do PWiK STAR- WiK, co powinno poprawić płynność poruszania się w tym obszarze miasta.


–  Niemal każda inwestycja drogowa niesie za sobą wiele trudności z powodu ograniczeń związanych ze zmianą organizacji ruchu. Ale skoro aura sprzyja rozbudowie miasta, musimy ten czas wykorzystać maksymalnie i wspólnie przez to przejść. Zależy nam przecież, by Starogard się zmieniał na lepsze, by żyło nam się w nim dobrze i wygodnie. Dlatego proszę wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. Mam nadzieję, że efekty tych remontów potem przyniosą wszystkim satysfakcję i zrekompensują komunikacyjne niewygody, za które z góry bardzo przepraszam – mówi prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Źródło: UG Starogard

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 05.06.2021, 23:53
Nigdy nie będzie żyło się "dobrze i wygodnie", bo po prostu tym remontom nie ma końca. Od ponad 10 lat praktycznie cały czas coś się w Starogardzie remontuje, przebudowywuje, rozkopuje. Najczęściej pod pozorem wymiany nawierzchni i rewitalizacji ulicy, jest też wymieniana instalacja podziemna, te wszystkie rury i studzienki. Nie prościej uczciwie powiedzieć ludziom "instalacje są stare i trzeba je wymienić - po to te rozkopy"? Zamiast wciskać kit o jakiejś rewitalizacji.
SebA
SebA 19.05.2021, 11:55
A ja dla przykładu ... Podziękować chciałem za utwardzoną nawierzchnię w Janowie ... Kupiłem działkę w Janowie i zanim dostałem zezwolenie na budowę to już mi drogę pod samą działkę zrobiono. Naprawdę fajnie, dzięki.
Gmina Starogard
Gmina Starogard 19.05.2021, 20:15
Tam rządy starogardzkiego Janusza (na szczęście) nie sięgają
Wierszyk o naszym pieknym Starogardzie
Wierszyk o naszym pieknym Starogardzie 19.05.2021, 09:43
Inwestor buduje,
a wokół się ulicę remontuje.
Jak to możliwe? - pytam was,
to nie dzieje się pierwszy raz.
Kto za tym stoi, kto to zlecił?
Może ktoś z Państwa mnie oświeci.
Bezpieczny ruch drogowy nawet dla najgłupszych
Bezpieczny ruch drogowy nawet dla najgłupszych 18.05.2021, 18:32
Minironda powinny powstać na każdym skrzyżowaniu
Janusz Rondowski
Janusz Rondowski 18.05.2021, 05:47
Wystartuję w następnych wyborach na prezydenta Starogardu i moim przewodnim hasłem będzie "Rondo na każdej ulicy" w ramach mojego autorskiego programu "Rondo+". Liczę na wasze poparcie
Arek
Arek 16.05.2021, 11:47
Powinni wam ten cały Starogard zamknąć, tylko szybki dojazd do Koka zostawić.Ciągłe jęki i narzekania, jak robi, to żle, jak nie robi też żle.Wybierzcie sobie tego co aspiruje na fotel Prezydenta i chce reprezentować wszystkich mieszkańców a to ciekawe.Wtedy będziecie mieli remonty zrobione w nocy, bez hałasu, a rano jak wstaniecie Mleko i miód płynąć będzie ulicami.Też mnie wkur... każdy remont ale potrafie docenić starania .W Godziszewie to jest masakra przejechać!.I te bezimienne trole co nawet nie potrafią włąsnym imieniem się podpisać to dopiero poziom jedynie słusznego kierunku .
Chcę dziurawych ulic
Chcę dziurawych ulic 17.05.2021, 11:11
Ja wolałbym, żeby nic nie remontowali, bo jak ulice po remoncie mają być tak wąskie, że autobusy nie mogą się minąć, a chodniki są szersze od jezdni, mimo, że pieszych na nich nie ma, do tego "bezpieczne przejścia" dla tępaków, które mówią pieszemu, że trzeba uważać (no coś takiego, nie wiedziałem, że trzeba uważać, jak się przechodzi przez ulicę) i coraz więcej świateł, rond i innych przeszkód, to wolę, żeby ulice nie były remontowane.
#drewnianymariusz
#drewnianymariusz 16.05.2021, 11:08
Zamknięta Tczewska / Norwida to jeszcze zamknąć JPII. No ***, #betonowyjanusz. A miałem cichą nadzieję, że będą budowane lewoskręty z JPII do Pomorskiej z obu stron.
tutam
tutam 15.05.2021, 13:51
Niepoważne jest budowanie rond, gdy jedyną drogą która krzyżuje się z główną arterią jest... wyjazd z parkingu. Tak samo dyskusyjne jest rondo na ul. Hallera. Przecież tam są tylko parkingi, ślepy dojazd do kompleksu hotelowo-sportowego Agro-Kociewie, do przychodni, wjazd na teren poczty i wejście do parku. Totalny przerost formy nad treścią.
Niech żyje nasz towarzysz prezydent!
Niech żyje nasz towarzysz prezydent! 15.05.2021, 12:33
Jeszcze trochę i zaczną budować ronda na chodnikach i ścieżkach rowerowych
Kaśka
Kaśka 15.05.2021, 07:18
Rondo w tym miejscu? Potrzebne jak świni siodło.Ale chyba ktoś ma w tym jakiś interes. Coś ktoś buduje i wymyślił sobie swobodny wjazd i wyjazd z budynku.
budowlany
budowlany 14.05.2021, 21:23
najpierw trzeba dokończyć inne rozgrzebane budowy...
dyrygent
dyrygent 14.05.2021, 21:01
burmistrz nie ma na co wydawać pieniędzy , są inne ważniejsze potrzeby , był muzykant , jest muzykant , jak się zdaży jeszcze jeden , to będzie tragedia
tutam
tutam 14.05.2021, 14:08
Pomyśleć, że jeszcze zaledwie 30 lat temu w Starogardzie było tylko jedno rondo - to przy straży pożarnej. A teraz?
Nasz kochany prezydent, najlepszy na świecie i we wszechświecie
Nasz kochany prezydent, najlepszy na świecie i we wszechświecie 14.05.2021, 18:40
A teraz Rada Miasta zaproponuje zmianę nazwy miasta na Starogard Rondowy
A10
A10 14.05.2021, 20:48
a może szwarcorond srański ???
feeee
feeee 14.05.2021, 20:52
rondo im. pedofila prałata !!!
tutam
tutam 14.05.2021, 14:06
Urzędnicy starogardzcy za nic tak naprawdę nie odpowiadają, dlatego w mieście jest jak jest. Że ktoś nie może dojechać do pracy to dla nich też nie problem - oni sobie pracują zdalnie.
PRL wiecznie żywy
PRL wiecznie żywy 14.05.2021, 18:39
Jeszcze trzeba się do nich umawiać na terminy, jak do lekarza. To bezczelność, urzędnicy powinni być dla ludzi, a nie ludzie dla urzędników
kaktus
kaktus 14.05.2021, 20:57
do tego wysokie pensyjki , premijki i inne dodatki , nepotyzm i prywata kwitnie...
tutam
tutam 14.05.2021, 13:57
Jeszcze jedno, tym razem kamyczek do ogródka firm prywatnych. Dlaczego jednocześnie zamknięto dwie Biedronki, do tego obie w centrum miasta? Wiele towarów spożywczych jest dostępnych tylko w Biedronce, przy dzisiejszym tempie życia to ważne.
Stg.
Stg. 14.05.2021, 13:26
Jak to ma wyglądać i tak długo trwać jak remont Lubichowskiej to lepiej dajcie sobie spokój. Wszystko w Starogardzie jest robione na lata
tutam
tutam 14.05.2021, 12:35
Ile jeszcze tych remontów, paraliżujących życie w mieście? Praktycznie od 10 lat bez przerwy coś jest remontowane, zamykane - niby że nowa nawierzchnia, nowy układ komunikacyjny, rewitalizacja, a i tak "przy okazji" wymieniana jest również kanalizacja i inne podziemne instalacje, co tylko przedłuża remont i paraliż.
Miasto absurdów
Miasto absurdów 14.05.2021, 09:39
Mnóstwo niepotrzebnych/źle wykonanych inwestycji, tania rozrywka dla ubogich, rozdawanie kasy na głupoty - tak to dziś wygląda w naszym mieście. Ważne żeby w kolejnym numerze "Ratusza" znowu było się czym pochwalić.
Plaga rond
Plaga rond 13.05.2021, 14:36
Niedługo przy każdym wyjeździe z posesji będzie rondo
wygodnicka
wygodnicka 13.05.2021, 08:29
Jeszcze tylko triatlonu do kompletnego paraliżu nam brakuje.
Wtedy to będzie komplet i będzie "żyło nam się w nim dobrze i wygodnie"

Pozostałe