Opłaty będą naliczane powyżej 30 minut. Zmiana zasad postoju przed Starostwem

  • 29.04.2021, 10:42
  • redakcja
Opłaty będą naliczane powyżej 30 minut. Zmiana zasad postoju przed Starostwem

Podziel się:

Oceń:

Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim informuje, że z dniem 26 kwietnia (poniedziałek) zmieniły się zasady postoju na parkingu przed budynkiem Starostwa. Ma to zwiększyć dostępność miejsc postojowych dla petentów.

Parking przed Starostwem Powiatowym został wydzierżawiony firmie APCOA Parking, która zajmuje się poborem opłat.
- Postój do 30 minut jest bezpłatny. Należy skorzystać z parkometru, raz na dobę wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, odebrać darmowy bilet i umieścić go w widocznym miejscu za szybą samochodu. Następne 30 minut postoju oznacza opłatę w wysokości 3 zł, później każda kolejna godzina to opłata w wysokości 3 zł. W przypadku braku opłaty za ważny bilet naliczana jest opłata w wysokości 95 zł. Z opłat wyłączone są miejsca postojowe przewidziane dla osób niepełnosprawnych – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego.

Takie rozwiązanie ma przede wszystkim zwiększyć dostępność miejsc postojowych na parkingu i zwiększyć rotację aut. Co ciekawe, jest to pierwszy mieście parkometr, w którym można płacić bezgotówkowo. Wkrótce uruchomiona ma zostać również współgrająca z urządzeniem aplikacja na urządzenia mobilne.

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adamek
adamek 03.05.2021, 04:50
To zdzierstwo. Kiedyś były ulgi dla emeryta teraz ich brak.
dziab dziab
dziab dziab 30.04.2021, 19:33
I jak zawsze. Wszystko dla naszego "dobra", aby było nam "lepiej".
To zróbcie w ogóle opłatę 10 zł za 30 minut i samochodów będzie jeszcze mniej.
Ogólnie nasze miasteczko wyjątkowo utrudnia życie kierowcom.

Czekamy na zakaz wjazdu pojazdom z Dieselem
prosty wniosek
prosty wniosek 30.04.2021, 09:56
W Starogardzie jest nadmiar urzędników i urzędów i aby pokazać, że są niezbędni wymyślają "takie absurdy". W naszej "metropolii" działają aż trzy (ciągle rozrastające się) urzędy administracyjne. Efekty tego najbardziej odczuwają oczywiście mieszkańcy (podatnicy) - brak komunikacji miejskiej na przedmieściach,inwestycje, które nie mogą przekraczać granicy między gminą wiejską a miejską i inne.
miaszkanka
miaszkanka 30.04.2021, 09:55
autor artykułu nie jest na bieżąco, ponieważ pierwszy w miescie parkometr bezgotówkowy stoi na rynku od ub. roku!!
miastowy
miastowy 30.04.2021, 08:10
czy pracowników starostwa to też dotyczy , bo to oni głównie blokują parking ???
Skok na kasę
Skok na kasę 29.04.2021, 16:44
To świństwo i bezczelność, żeby płacić za parking przed urzędem. Tym bardziej, że takie sprawy jak rejestracja pojazdów niekoniecznie załatwi się w mniej niż 30 minut
rafi
rafi 29.04.2021, 13:42
Czyli załatwienie nowej tablicy rejestracyjnej potrwa ponizej 30 minut? Według mnie to biurokracja powoduje takie długie postoje na tym parkingu. Druga uwaga. Stałem do rejestracji i Miłe Panie czekały, aż na zegarze wybije pełna godzina, aby otworzyć drzwi do pokoju. Załatwienie tej jednej sprawy zajmuje godzinę, półtorej i 6 zł w plecy:(
witia
witia 29.04.2021, 10:48
kolejne drenowanie kieszeni kierowców , a co na to alkomat ???

Pozostałe