Najnowszy numer Gazety Kociewskiej już w kioskach

  • 17.03.2021, 04:45
  • redakcja
Najnowszy numer Gazety Kociewskiej już w kioskach DTP Wydawnictwo Pomorskie

Podziel się:

Oceń:

Wtargnął pod pociąg i przeżył. Był kompletnie pijany - W piątek, 12 marca w godzinach wieczornych koło przejścia przez torowisko na ulicy Ceynowy w Starogardzie doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Ponad 30-letni mężczyzna wtargnął pod lokomotywę. Był kompletnie pijany. - To cud, że uszedł z życiem – mówi nam jeden z maszynistów. Za swój – trudny do zrozumienia – wybryk, został ukarany 500-złotowym mandatem.

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier - Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów do gier. Ich wartość szacowana jest na kwotę blisko 72 tys. zł. Za to przestępstwo właścicielowi lokali grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Posypały się mandaty - Policjanci ze starogardzkiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Alkohol i telefony”. Głównym celem tej akcji było eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mundurowi reagowali również wobec kierowców, którzy rozmawiali przez telefon w czasie jazdy.

Czołowe zderzenie busa z tirem - Nagle zmieniające się warunki na drodze potrafią zaskoczyć nawet doświadczonych kierowców. W czwartek na drodze wojewódzkiej nr 214 w pobliżu Zblewa, bus przewożący osoby, zderzył się z tirem. Dwie osoby trafiły do szpitala, a droga była zablokowana w obu kierunkach. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą, szczególnie podczas obfitych opadów śniegu lub deszczu.

Ćwiczenia WOT w powiecie - W miniony weekend na terenie miasta i gminy Starogard Gdański odbyły się ćwiczenia Wojsk Obrony Terytorialnej z 71. Batalionu Lekkiej Piechoty. Żołnierze w ten sposób doskonalili m.in. umiejętności organizacji i prowadzenia marszu ubezpieczonego, pokonywania miejsc niebezpiecznych, czy reakcji na kontakt z przeciwnikiem.

W Kokoszkowach powstaje market Dino - Już wkrótce przy ulicy Dekarskiej w miejscowości Kokoszkowy powstanie polski market Dino. Obecnie zakończyły się prace związane z wyrównywaniem gruntu. Wkrótce ruszy budowa obiektu. Równolegle trwa rekrutacja pracowników.

Stale Niestała - zostań statystą w filmie - W najbliższym czasie w Starogardzie Gdańskim odbędzie się realizacja zdjęć do filmu fabularnego pod roboczym tytułem „Stale Niestała”. Producenci filmu poszukują statystów w wieku od 17 do 45 lat. Sprawdźcie,  jakie wymagania trzeba spełnić.

Rajd na Orientację - Wiosenne’21 - Już w najbliższą sobotę w gminie Skarszewy odbędzie się Rajd na Orientację „Wiosenne’21” organizowany przez Kociewski Klub Turystyczny. Uczestnicy będą mogli wybrać jedną z trzech tras – dla początkujących, dla młodzieży lub dla osób zaawansowanych. Start imprezy o godzinie 11.00 nad jeziorem Borówno Małe. Zachęcamy do udziału.

Wiosna, ach to ty! - Już tylko kilka dni dzieli nad od pierwszego dnia wiosny. Choć pogoda nie jest dla nas zbyt łaskawa, coraz częściej w powietrzu czuć zapach tej przepięknej pory roku. O początku wiosny przypominają nam również śpiewające ptaki i przebiśniegi wyłaniające się spod ziemi. Już wkrótce wszystko zacznie się zielenić.

Zmiany w KPP Starogard - W poniedziałek w starogardzkiej komendzie odbyła się uroczsta zbiórka w związku z powołaniem na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego w Starogardzie Gdańskim podinsp. Grzegorza Mitury, który tego samego dnia przed południem otrzymał rozkaz mianowania na to stanowisko z rąk insp. Rafała Kwapisiewicza-Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Więcej wypadków w pracy niż przed rokiem - 9 marca w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa Okręgowego Inspektora Pracy. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiono najważniejsze zagadnienia dotyczące kontroli i działań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez pracowników inspekcji pracy.

Parkują, jak chcą. Ignorują znaki i ochronę - Samochodoza - tak najprościej określić sytuację, która ma miejsce przed Kociewskim Centrum Zdrowia. Niektórzy kierowcy całkowicie ignorują znaki i zostawiają samochody, gdzie tylko się da. Zastawione są chodniki i drogi pożarowe, a niekiedy nawet wjazd na lądowisko dla śmigłowców LPR. Nie pomagają nawet prośby i polecenia wydawane przez ochroniarzy.

Treningowy Wrak Race - W niedzielę, 14 marca, na torze w Bobowie, rozpoczął się sezon „wrakowy”. Pogoda, która wyjątkowo nie dopisała, nie popsuła humorów uczestnikom treningu Wrak Race Bobowo (WRB).

Felietony: Rada Języka Polskiego - Niedawno pisałam, iż Rada Języka Polskiego wzięła się za słowo „murzyn”. Tylko u nas felietony z cyklu "Baba ze wsi komentuje". 

Polska sałata, Ermitaż i myśliwy na pniu i... - W ubiegły czwartek pogoda nie sprzyjała kupcom i klientom. Na starogardzkim targowisku najpierw mocno wiało, a potem sypnęło śniegiem. W piątek było podobnie, dlatego chętnie odwiedziłem moich „zadaszonych” znajomych.

Badminton - Za nami trzecia edycja Baltic Cup w Starogardzie Gdańskim. Turniej odbył się w trzech kategoriach: U-15 (Regionalny Turniej Młodzików), U-13 (Krajowy Turniej Młodzików Młodszych) i U-11(Turniej Żaków).

Czy wygramy z Anwilem? - W sobotę, 20 marca, mecz Polpharmy z Anwilem Włocławek. Ostatni w tym sezonie, czy ostatni w najwyższej lidze w której od sezonu 2021/22 każdy klub zostanie wyposażony, przez 4F, w pełen zestaw sprzętu sportowego? Tylko u nas - rozmowa z trenerem Robertem Skibniewskim i prezesem klubu Jarkiem Drewą o sytuacji w klubie, i wokół niego, na  sześć dni przed końcem rundy zasadniczej. 

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fenicja
fenicja 17.03.2021, 09:09
a co ze spraw.a neumanna , jest już wyrok w tej sprawie ???

Pozostałe