Okradł odkurzacz i... ukradł laptopa z kościoła. 34-latek z Tczewa w rękach policji

  • 05.03.2021, 13:13
  • redakcja
Okradł odkurzacz i... ukradł laptopa z kościoła. 34-latek z Tczewa w rękach policji

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Skarszew przedstawili zarzuty 34-letniemu mężczyźnie, który ukradł laptopa z miejscowego kościoła. Jak ustalili śledczy, podejrzany mężczyzna włamał się również do odkurzacza na myjni samochodowej oraz okradał sklepy drogeryjne.

Na początku marca policjanci ze Skarszew otrzymali zgłoszenie o kradzieży laptopa. Do zdarzenia doszło 28 lutego br. na terenie jednej z miejscowych parafii. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował wizerunek sprawcy. Policjanci z Posterunku Policji w Skarszewach, którzy zajęli się sprawą, w wyniku prowadzonych ustaleń, w ramach pracy operacyjnej, a także współpracy z funkcjonariuszami z sąsiedniego powiatu ustalili personalia podejrzanego. 34-letni mieszkaniec Tczewa został zatrzymany, gdy stawił się w swojej komendzie na dozór. Podczas realizacji czynności procesowych policjanci ze Skarszew ustalili, że ten sam sprawca włamał się również do odkurzacza w jednej z myjni samochodowych oraz cyklicznie okradał miejscowe sklepy drogeryjne.

Gdy kryminalni zweryfikowali dotychczasowe zgłoszenia w podobnych sprawach, okazało się, że ten sam sprawca dopuścił się również innych kradzieży między innymi w Starogardzie Gdańskim, Tczewie i Straszynie.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie przedstawili podejrzanemu mężczyźnie 6 zarzutów dotyczących włamania i kradzieży. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia, natomiast za włamanie ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz przedstawianiem kolejnych zarzutów podejrzanemu zajmą się policjanci z sąsiednich jednostek. 

 

 

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaśka
Kaśka 12.03.2021, 20:43
Jak można okraść odkurzacz? Zapytam z czego?Ta strona spada na psy. Kto to redaguje i wypisuje takie bzdety z błędami. Brawo i do szkoły na poprawkę świadectwa z 8 klasy. bo nie jesteś redaktorku po wyższej szkole.
Andrzej
Andrzej 05.03.2021, 18:40
Jak nie podrzucają śmieci, to kradną !, do siebie się wynaturzać!.

Pozostałe