Remont drogi Młynki - Osowo Leśne

  • 04.03.2021, 06:30
  • redakcja
Remont drogi Młynki - Osowo Leśne

Podziel się:

Oceń:

18 lutego w Urzędzie Gminy w Lubichowie została podpisana umowa na przebudowę drogi na odcinku Młynki - Osowo Leśne. Wartość planowanych inwestycji oszacowano na ponad 1,2 mln zł. Prace potrwają do końca sierpnia tego roku.

Wykonawcą wyłonionym w trybie postępowania przetargowego została firma z powiatu starogardzkiego - Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Spółka Akcyjna. Zakończenie robót zaplanowano na 31 sierpnia 2021 roku.
Władze gminy zapewniają jednak, że dołożą wszelkich starań, aby prace zakończyły się do końca kwietnia.
Inwestycja kosztować będzie 1.215.300,85 zł, z czego 63,63 proc. to dotacja zewnętrzna.
Na odcinku 1,26 km ułożony zostanie nowy dywanik z mas bitumicznych (asfalt) wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
- Po wielu perturbacjach związanych z otrzymaniem dofinansowania na powyższą inwestycję w końcu udało się! Specjalne podziękowania kieruję do sołtysa Osowa Leśnego - pana Edwarda Błaszków, który szczególnie aktywnie udzielał się w procesie pozyskania dotacji - przyznaje Rafał Wachowiak, zastępca wójta gminy Lubichowo. - Jest to chyba najbardziej wyczekiwana inwestycja w sołectwie Osowo Leśne. Mieszkańcy uzyskają łatwe i komfortowe połączenie bez konieczności objazdu przez Ocypel czy Borzechowo. Poprawa standardu drogi zwiększy bezpieczeństwo jej użytkowania. Jesteśmy przekonani, że ostatni etap inwestycji wpłynie na wzrost zainteresowania terenami w jej pobliżu - zauważa Rafał Wachowiak.

Rozwój Obszarów Wiejskich
Zadanie współfinansowane jest w ramach operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

didi
didi 04.03.2021, 20:56
A co tam, że przez rok musimy jak psy nosić kagańce.
Ci Państwo nie muszą, bo po co ? Jeszcze koło siebie siedzą.
Zgłaszam do prokuratury za nieprzestrzeganie restrykcji ultra groźnego światowego wirusa, który sieje ogromne spustoszenie na naszej planecie !
Stg.
Stg. 04.03.2021, 09:23
Miliony na lekcje religii. Samorządy wydają więcej na katechezę w szkołach niż na budżety obywatelskie
- Często słyszę od znajomych, że co komu szkodzi religia w szkołach, przecież nie jest obowiązkowa. Kiedy zaczynam przedstawiać, ile poszczególne gminy wydają na organizację lekcji religii, oczy się ludziom otwierają, bo za te pieniądze można doposażyć szkoły, albo wybudować odcinek drogi - mówi Paweł Nijakowski z inicjatywy “Świecka Szkoła Wlkp”.
*****PO
*****PO 04.03.2021, 14:10
Tak ,tak mój drogi nauka kosztuje!Tylko politykiem może zostac kazdy nieuk.

Pozostałe