Zabrakło karetki. Na pomoc ruszyli niezastąpieni strażacy

  • 18.02.2021, 22:39
  • JT
Zabrakło karetki. Na pomoc ruszyli niezastąpieni strażacy (fot. poglądowe)

Podziel się:

Oceń:

W pitek, 12 lutego starogardzcy strażacy zostali zadysponowani do tzw. Izolowanego Zdarzenia Medycznego. W centrum miasta mężczyzna w średnim poślizgnął się na chodniku i doznał urazu nogi.

Strażacy zostali zadysponowani, gdyż w powiecie nie było żadnej wolnej karetki.
- Zgłoszenie otrzymaliśmy z WCPR-u o godzinie 11.40. Na miejsce strażacy dotarli po 6 minutach i udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pomocy. Zespół Ratownictwa Medycznego przybył na miejsce o  godzinie 12.20  - relacjonuje st. kpt. Karina Stankowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Pogotowie dotarło po 40 minutach, na szczęście mężczyzna był pod opieką wykwalifikowanych ratowników z JRG Starogard, a uraz nie zagrażał bezpośrednio życiu poszkodowanego.
Jednak coraz częściej strażacy wyjeżdżają do tego typu zdarzeń. Nie zawsze są to urazy kończyn. Bywa, że zamiast pogotowia ratunkowego ratownicy z OSP jak i JRG wyjeżdżają nawet do nagłego zatrzymania krążenia.

19 zdarzeń
W 2020 roku strażacy odnotowali aż 19 Izolowanych Zdarzeń Medycznych.
Co ciekawe, najwięcej z nich dotyczyło miasta Starogardu Gdańskiego (5), gdzie przecież znajduje się szpital powiatowy.
4 zdarzenia odnotowano w gminie Skarszewy, 3 w gminie Lubichowo oraz w gminie Starogard Gd., 2 w gminie Osieczna, oraz po jednym w gminie i mieście Skórcz.

Budujący jest fakt, że niemal w każdej sytuacji możemy liczyć na świetnie wyszkolonych strażaków, którzy nie tylko ściągną kota z drzewa, czy wyniosą dziecko z pożaru, ale także profesjonalnie udzielą pomocy medycznej.

Brakuje karetek
Jak mówią ratownicy, karetek pogotowia jest zdecydowanie za mało. Podczas kiedy Rząd kupuje kolejne limuzyny, Służba Zdrowia podupada...
 

JT

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lina555
Lina555 22.02.2021, 13:11
Przecież już od dawna wiadomo, że w tym kraju jest więcej służbowych aut rządowych niż karetek pogotowia, wiem, ze trudno w to uwierzyć, ale taka jest prawda! Brawo wyborcy PiS-u!
Wyborca.
Wyborca. 21.02.2021, 19:08
Zakup limuzyn to nie tylko domena rządu,ale i tez władz samorządowych lokalnych.
Starosta chyła uzasadniał na sesji zakup limuzyny( na raty) dla zarządu powiatu potrzebą odpowiedniego prestiżu.....
I wozi swoją pupę .....
A co z lizuzyną zakupuoną przez prezydenta miasta ?
fonomaster
fonomaster 22.02.2021, 08:07
prestiż , to jakaś kpina , tu bardziej alkomat by się przydał...
usa
usa 21.02.2021, 14:17
Po co w Starogardzie karetki, wróciliśmy dzięki PIS do średniowiecza! Drabniaki, jako transport do roboty, gdzie zap...lać będziecie za michę ryżu u pana , wujta i plebana. Ale młodzi będą mieli raj, zero nauki, spokojna praca od świtu do nocy. "Nauka" w szkołach przykościelnych. Żyć nie umierać!!!
Łukasz
Łukasz 21.02.2021, 15:54
Wiesz co jest najgorsze?, średniowiecze w głowach i dawanie się wzajemnie podpuszczać politykom.Tam już durnie wszyscy byli, rządzili i dalej ich wybieracie tylko w innym garniturze w innej opcji.Rozdają wasze pieniądze, dorzucają kolejne podatki a wy zadowoleni, bo tv ich w kościele pokaże na zbliżeniu że tacy pobożni.W Polsce mamy państwo w państwie drugi Watykan.Duchowny obcujący płciowo i doprowadzający do innej czynności seksualnej osoby nieletnie ma pokusę rozumiecie pokusę!, a najwięcej pedofili zdarza się wśród budowlańców jak zaznaczył jeden z panów.Zapomniał chyba, że budowlaniec podlega odpowiedzialności karnej.Jego nie przenoszą na inną budowe, ani nie podlega komisji złożonej z brygadzisty, kierownika czy szefa.
Maciej
Maciej 19.02.2021, 18:53
Kur skoro tak żal dupę ściska czemu nie poszedłeś do straży nawet nie masz odwagi się podpisać normalnie ofiaro losu
Kur
Kur 19.02.2021, 17:06
Niezastąpieni strażacy wstali z łóżek i ruszyli na pomoc
Joanna
Joanna 19.02.2021, 16:17
Pani Karino...widziałam to zdarzenie i poszkodowany leżał w bagażniku czarnego kombi bez unieruchomienia nogi i bez deski... Strażacy fakt...robią dużo dobrej pracy ale przed udzieleniem wywiadu proszę dopytać Strażaków o szczegóły. A co do redakcji...tytuł artykułu jak z wojny w Afganistanie... Ps. W pitek 😁
gosc1
gosc1 19.02.2021, 13:25
te limuzyny im sie poprostu naleza... ktos wybral tych patalachow
cBŚ
cBŚ 19.02.2021, 13:38
Poprzedni rząd też kupował. Wszyscy kupują. Tusk latał za nasza kasę do domu do Gdańska i co?!
Lina555
Lina555 22.02.2021, 13:13
Chyba jesteś głuchy, ślepy i podatny na propagandę. Sprawdź fakty, a dopiero potem się wypowiadaj.
On
On 19.02.2021, 13:42
I pstro !

Pozostałe