Wygodne, ergonomiczne i... tanie. Czy istnieje takie krzesło do biura?

  • 12.02.2021, 12:00
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Wygodne, ergonomiczne i... tanie. Czy istnieje takie krzesło do biura?

Podziel się:

Oceń:

Dobre inwestycje procentują w przyszłości i dotyczy to również rzeczy z pozoru tak prozaicznej jak zakup krzesła do biura. Od tego zwykłego mebla jednak bardzo wiele zależy, dlatego warto, aby był to fotel profesjonalny, nowoczesny i ergonomiczny. Taki, który zapewni pracownikowi wygodę, uchroni od kontuzji, zwiększy jego produktywność i przy okazji nie nadwyręży firmowego budżetu na wydatki.

Wygoda dla ciała

Wbrew pozorom poszukiwanie takiego ideału nie musi być trudne, jeśli wie się, gdzie i czego się szuka oraz jakie wymagania musi spełnić taki fotel biurowy. Jak wybrać model, który będzie idealny dla organizmu pracownika, odciąży kręgosłup i zapobiegnie dolegliwościom bólowym? Wyznacznikiem jakości mogą być np. opinie mówiące o wygodzie danego fotela, jego dostosowaniu do strefy komfortu pracownika czy rozbudowanych mechanizmach regulacyjnych umożliwiających dowolne sterowanie położeniem siedziska albo oparcia. Na wygodę wpływa między innymi konstrukcja fotela biurowego, jego ergonomia, ale też rodzaj zastosowanego obicia, typ materiału oraz wypełnienia, którym najczęściej jest miękka pianka. Warto też przemyśleć zakup krzesła biurowego, które na swoim wyposażeniu ma regulowany zagłówek (lub możliwość jego doczepia) oraz podłokietniki z opcją ustawienia w ulubionej i najwygodniejszej pozycji.

Ergonomia krzeseł biurowych

Z praktycznego punktu widzenia to walory ergonomiczne są kluczowe dla wygody korzystania z krzeseł do biura. Co to jednak oznacza? Ergonomia to w tym znaczeniu optymalne warunki do podejmowanej pracy, a więc takie krzesło lub fotel (oraz dopasowane do nich biurko lub stół konferencyjny), z którego korzystanie będzie najwygodniejsze i najbardziej wydajne. Fotele ergonomiczne kupione w www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf zapewniają pracownikom swobodę ruchów i poruszania się na siedzisku, dowolność w ustawianiu kąta oparcia czy nawet możliwość takiego jego odchylenia, aby móc się na fotelu położyć i chwilę odpocząć. Dobre krzesło ergonomiczne wspiera pracownika w jego efektywności poprzez:
- zmniejszenie obciążenia na kręgosłupie
- zwiększenie wygody siedzenia (zwłaszcza przez długie godziny)
- możliwość dopasowania indywidualnych ustawień
- znacznie zmniejszanie ryzyka wystąpienia kontuzji i dolegliwości bólowych

Cena a jakość mebla

Niestety – albo właśnie stety – wraz z wysoką jakością foteli biurowych, rozbudowaną liczbą mechanizmów regulowania położenia oraz ogromną ergonomią, idzie w parze również wyższa cena. Za profesjonalny fotel do biura, w którym bezpiecznie i wygodnie można spędzić nawet całodobowy dyżur, trzeba zapłacić powyżej dwóch tysięcy złotych. Oczywiście są też kilkukrotnie tańsze modele, ale to zazwyczaj krzesła przeznaczone do biur, gdzie tej pracy przy biurku jest nieco mniej. W tym wypadku niższa cena nie oznacza gorszej jakości, a po prostu nieco mniej funkcji, mechanizmów czy brak np. wbudowanych w konstrukcję zagłówków. Przed zakupem warto więc się upewnić, którego fotela najbardziej potrzebujemy: zakup nowoczesnego i rozbudowanego modelu do biura typu call center na pewno spodoba się pracownikom, ale nie jest aż tak konieczny jak w przypadku np. biura monitoringu czy dyspozytorni.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaśka
Kaśka 13.02.2021, 05:51
Brak wiadomości z Kociewia.Nie ma o czym pisać. Nic się nie dzieje. To wstawimy reklamę krzeseł.No i jakaś kasa wpadnie.Musimy jakoś się utrzymać.A tak naprawdę to wstawiacie śmieci. Co mnie krzesła obchodzą.

Pozostałe