Policjant z Tczewa odznaczony odznaką "Honorowy Dawca Krwi i Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

  • 25.01.2021, 11:25
  • redakcja
Policjant z Tczewa odznaczony odznaką "Honorowy Dawca Krwi i Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

Podziel się:

Oceń:

Sierżant sztabowy Marek Tafliński na co dzień pracuje w referacie patrolowym tczewskiej komendy. Wczoraj policjant został uhonorowany państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Tczewski policjant dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał już ponad 30 litrów krwi.

21 stycznia br. na terenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tczewie sierżant sztabowy Marek Tafliński uhonorowany został przez ministra zdrowia odznaką „Honorowego Dawcy Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Sierżant sztabowy Marek Tafliński od 12 lat pełni służbę w Policji. Swoją przygodę z mundurem zaczynał w Gdańsku. Później przeniósł się do Tczewa, gdzie od ośmiu lat pracuje w referacie patrolowym. Obecnie na stanowisku referenta Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od 14 lat daje innym jeszcze coś. To, co najcenniejszego może dać człowiek drugiemu człowiekowi, cząstkę siebie, własną krew. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już ponad 30 litrów. Jak sam twierdzi krew to najcenniejszy dar życia i choć wie, że większego odznaczenia dostać już nie można, to jeśli tylko zdrowie pozwali, to dalej będzie oddawał ten drogocenny płyn.

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ziomo z klatówy
Ziomo z klatówy 25.01.2021, 20:38
Jebłem, kogo ja widze o kim ja czytam , dobrze ze zakryl połowę twarzy
JĘDREK
JĘDREK 25.01.2021, 15:19
Hahaha , rzeczywiście bohater , ja mam oddane przeszło 40 litrów i nikt o mnie nie pisał 😃 , a Zasłużony dla Zdrowia Narodu tak szumnie powiedziane , bo zaszczepić się i tak nie można
obywatel
obywatel 25.01.2021, 18:12
Ja też od 2000 roku oddaje i mam oddane ok. 40 litrów , Kiedyś był klub PCK i tam dostałem łącznie trzy medale , teraz nie ma klubu to i chyba nie ma odznaczeń w Starogardzie !
didi
didi 25.01.2021, 12:59
Nie rozumiem tego ocieplania wizerunku tych ...... panów. na SIŁĘ!.
W przychodni, gdzie pracuje moja mama było z 5 pracowników personelu co również miało GRUBO ponad 20 litrów. I nikt nie robił artykułów....
Ale idąc dalej tym tokiem można pisać podobne artykuły.

Bohater Policjant dzielnie przeprowadził pieszą przez jezdnie!

Uczciwy Policjant po służbie zwrócił starszej kobiecie 200 zł, której wypadły z portfela!

Pozostałe