WAŻNE: Wracamy do sprawy kradzieży autobusu PKS

  • 07.01.2021, 17:17
  • redakcja
WAŻNE: Wracamy do sprawy kradzieży autobusu PKS

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z ruchu drogowego ze starogardzkiej komendy w miniony wtorek w miejscowości Kokoszkowy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poruszali się skradzionym w nocy z poniedziałku na wtorek pojazdem marki Mercedes. Ponadto 24-latek, który kierował autem posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, cofnięte uprawnienia, spowodował kolizje oraz był nietrzeźwy.

5 stycznia w godzinach porannych dyżurny starogardzkiej komendy przekazał komunikat funkcjonariuszom, że w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do kradzieży pojazdu marki Mercedes na terenie jednej z miejscowych firm.

- Policjanci z ruchu drogowego, którzy patrolowali ulice miejscowości Kokoszkowy, zauważyli pojazd z numerami tablic rejestracyjnych, który odpowiadał opisowi do wcześniej nadanego komunikatu przez dyżurnego. Funkcjonariusze natychmiast zawrócili za kierowcą auta, nadając sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania pojazdu. Kierowca Mercedesa po kilku metrach uderzył w ogrodzenie, po czym z samochodu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy uciekali. Policjanci o całej sytuacji i rysopisach sprawców przekazali informację podległym na służbie mundurowym, co skutkowało, że w krótkim czasie obaj mężczyźni zostali zatrzymani - informuje asp. Małgorzata Szweda.

- 24 i 25-latek zostali przewiezieni do starogardzkiej komendy, gdzie po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący skradzionym samochodem 24-letni mieszkaniec Kociewia ma zakaz prowadzenia pojazdów, cofnięte uprawnienia oraz po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu był nietrzeźwy - dodaje asp. Małgorzata Szweda

Policjanci przedstawili zarzuty w tej sprawie, która już wkrótce znajdzie swój finał w sądzie.

 

_redakcja

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

8x*
8x* 11.01.2021, 22:35
Pieski Kaczyńskiego warują na Mickiewicza i strajkach kobiet w Wa-wie, a "myszy harcują"!
5XXXXX
5XXXXX 12.01.2021, 08:41
A u ciebie myszki harcują pod czachą!
sodoma i gomora
sodoma i gomora 12.01.2021, 09:24
wojsko onanisty ruszyło do ataku ???
zima
zima 12.01.2021, 09:26
bałwany lepią bałwanki
Ja
Ja 09.01.2021, 22:51
Czy nikt tego nie widzi , ze zeby dostac dotacje to PKS dokleił przejazdy przez wioski po drodze -gdzie jest kontrola
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.01.2021, 16:37
Czyli złodziej kierujący autobusem w zakazie stanie nietrzeźwym nie dostał 3 miesięcy aresztu???
Arek
Arek 08.01.2021, 20:23
Wasze komentarze to dopiero bełkot.Za duże siły przy zatrzymaniu, przypominam o kamikadze w Bmw kilka lat temu jak taranował auta także lepiej jak było więcej Policji i w miarę spokojne zatrzymanie.Nie każdy zgłaszający chce rozgłosu.
Kaśka
Kaśka 08.01.2021, 18:16
Nie ma się co dziwić że Starogard zawalony jest śniegiem. Przecież odpowiedzialni pracują zdalnie albo wcale , Bo oni mogą a my robole nie.
tutam
tutam 09.01.2021, 23:18
Dokładnie. Zwykli szarzy ludzie tyrający w prywatnych zakładach muszą pracować bez względu na nic. Urzędnik po prostu zamknie biuro, wywiesi kartkę "z powodu covida zamkłe" i tyle go widzieli.
mniotek
mniotek 08.01.2021, 11:32
jaki bełkot... jak można takie coś napisać, przecież to nie ma ani składu ani ładu i urąga pięknu polskiego języka. "Funkcjonariusze natychmiast zawrócili za kierowcą auta, nadając sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania pojazdu. Kierowca Mercedesa po kilku metrach uderzył w ogrodzenie, po czym z samochodu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy uciekali. Policjanci o całej sytuacji i rysopisach sprawców przekazali informację podległym na służbie mundurowym, co skutkowało, że w krótkim czasie obaj mężczyźni zostali zatrzymani"
didi
didi 07.01.2021, 23:04
To i ja przypomnę :
Ludzie obciążeni mandatami przez policję stają się biedni.
Ile nalotów na sklepy "nielegalnie" otwarte były i ostre kary nakładane?
Ilu ludzi "niewinnych", którzy sobie na pustej ulicy chodziło dostawało mandaty i niestety je przyjęli za brak jakiś bezużytecznych szmat na twarzy ?
Nawet potrafili wchodzić na cmentarze i starszym ludziom mandaty wciskać za "nielegalną" obecność.
Mój kolega głupek przyjął mandat za to, że jeździł rowerem w lesie.
Teraz ludzie się biedni robią, więc będą kraść i łamać prawo. Dojdzie do mocnej frustracji wśród obywateli i strach pomyśleć jak to się skończy.

A wy im brawa bijecie ?

Pogratulować Posłuszni Obywatele.
Anonimus Papas
Anonimus Papas 07.01.2021, 20:42
Fascynujący artykuł -tylko to chyba opis innej akcji. Nie widzę ani słowa o tym bohaterze z PKS. Z wcześniej zamieszczonych informacji wiemy, że to czujność, spostrzegawczość i błyskawiczna reakcja kierowcy PKS, który dostrzegł i poinformował, gdzie zauważył skradzione auto przyczyniły się do szybkiego ujęcia złodziei. Tuż po tej informacji policja szybko ujęła sprawców.
obywatel
obywatel 07.01.2021, 22:10
często obywatele wykryją , ujmą i na koniec przekażą policji - zgodnie z prawem ! Przecież policja musi sobie przypisać sukces , no bo jakby to było że niby obywatele łapią przestępców...
SKROMNY
SKROMNY 07.01.2021, 20:38
Przestańcie pisać bzdury my kierowcy pksu wiemy dokładnie jak to było i kto przyczynił się do zatrzymania sprawców kradzieży i nie róbcie z ludzi idiotow tylko piszcie prawdę albo w ogule się nie wypowiadajcie
PKS
PKS 09.01.2021, 22:31
A kto Ciebie upoważnił w tekscie MY KIEROWCY
xf
xf 07.01.2021, 21:40
Przecież to słowa policji. Autoryzowanych wypowiedzi nie wolno zmieniać.
SKROMNY
SKROMNY 07.01.2021, 20:54
Do zatrzymania przyczyniła się pani kierowca pks która mijając kradziony pojazd poinformowała o tym kierownika pksu a on z kolei powiadomił policję która po szybkiej aukcji ujęła sprawcę kradzieży ale bohaterką jest pani kierowca pksu która zareagowała bardzo szybko tej pani należy się nagroda i podziękowania obywatelską postawę
Ja
Ja 09.01.2021, 22:35
I podziekowanie oraz odznaczenie dla struża
adamek
adamek 07.01.2021, 19:06
Dzisiaj po 14 słyszę w radio Starogard wypowiedz Pani co odpowiada za odśnieżenie miasta.. Tak kłamała tak łgała że wszystko jest ok j nie ma problemu. A ja nie mogę wjechać na ulicę Kołłątaja tak zawalona.Zero skrzyń z piaskiem ludzie nogi jak połamiecie to po odszkodowanie tej Pani przemądrzałej.
tutam
tutam 09.01.2021, 23:24
W Radiu Starogard mówił ktoś ze Starogardu? To coś nowego, przecież to radio ma ze Starogardem wspólną tylko nazwę - program powstaje zupełnie gdzie indziej.
Xd
Xd 10.01.2021, 11:16
W dodatku dziala juz noze ze dwa lata a wciaz jest "nowe radio Starogard" 😂😂
Ja
Ja 09.01.2021, 22:42
Tak jak piszesz-u mnie ulica to je tragedia, najwidoczniej zaskoczyla ich zima
obywatel
obywatel 07.01.2021, 22:13
to nie wina tej Pani tylko osoby która nie radzi sobie z nadzorowaniem podległych urzędników. Pamiętam śnieżycę z przed kilku lat też 5 stycznia ! No czego wy się spodziewacie po kimś kto zna się tylko na weselnym wodzirejstwie! zarządzać i dobierać sobie zastępców to trzeba umieć !
kociewiak
kociewiak 08.01.2021, 07:59
ten pigmej który wtedy zimą narozrabiał poszedł na emeryturę , bo tutaj mówi się o jakiejś pani ???

Pozostałe