piątek, 11 lipca 2025 18:05
Reklama

Praca w Zamościu – statystyki rynku zatrudnienia

Z czym kojarzy się Zamość? Z piękną i zadbaną starówką, turystami i historią. Niewielu traktuje to niewiele ponad sześćdziesięciotysięczne miasto jako potencjalnie ciekawe miejsce do życia z rozwiniętym rynkiem pracy. My postaramy się sprawdzić, jak wygląda szukanie zatrudnienia w Zamościu i na co może liczyć potencjalny pracodawca?
Praca w Zamościu – statystyki rynku zatrudnienia

Czy w Zamościu jest praca? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że z zatrudnieniem nie jest tam najgorzej. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „praca Zamość”, wyświetla się 14 stron z wynikami wyszukiwania dotyczącymi tego zagadnienia. Wśród nich jest serwis Gowork, z którego my polecamy korzystać. Dlaczego?

Reklama

Portal ten umożliwia Ci pełną segregację zleceń, zgodnie ze swoimi preferencjami. Możesz poszukać ogłoszeń pracy w Zamościu z danego sektora i branży, ułożyć je według proponowanych widełek płacowych albo wymagań potencjalnego pracodawcy. Możliwości jest naprawdę wiele i pomagają one w procesie szukania pracy – nie tylko w Zamościu.

Skoro wiesz już w jakim miejscu najlepiej szukać pracy, sprawdźmy, jak wygląda rynek pracy w Zamościu i jakie są najważniejsze liczby z nim związane. Poniższe informacje na pewno pomogą Ci znaleźć zatrudnienie!

Bezrobocie i pensja w Zamościu

Zacznijmy od stopy bezrobocia. Ta zmienna może przybliżyć nam, czy w Zamościu jest zapotrzebowanie na nowych pracowników, jak mieszkańcy regionu szukają pracy i czy trudno jest znaleźć nowe zatrudnienie w okolicy. Niestety, jeżeli chodzi o Zamość to bezrobocie wynosi między 8,5, a nawet 9,3 procent mieszkańców. To dużo, bo średnia krajowa dla roku 2020 to 6,1 procent.

Czy oznacza to, że nie ma co szukać zatrudnienia w Zamościu? Nie do końca. Bezrobocie nie zawsze świadczy o braku ofert, a np. niewielkim napływie pracowników wyspecjalizowanych. Musisz wiedzieć, że na stopę bezrobocia składa się naprawdę wiele zmiennych i trzeba ją traktować poglądowo. Oczywiście, na pewno wysokie bezrobocie może wydłużyć proces szukania pracy przez Ciebie.

Inną kwestią jest średnia płaca w mieście. Ile można zarobić w Zamościu? Pracownicy otrzymują średnio około 4300 złotych brutto. Tu miejscowość w województwie lubelskim może sprzyjać pracownikom, bo nie wypada źle na tle średniej krajowej. Warto podkreślić, że statystyka ta z roku na rok rośnie, bo jeszcze w 2017 roku mieszkańcy Zamościa zarabiali średnio 3900 złotych brutto. Podobnie jak stopa bezrobocia, średnia nie jest do końca miarodajna (bo część pracowników może mocno zawyżać tą zmienną), jednak nawet wtedy informuje Cię, że w niektórych zawodach możesz tam zarobić naprawdę dobre pieniądze. Dodając do tego dość niską kwestię utrzymania – naprawdę warto przemyśleć sprawę zatrudnienia w Zamościu.

Na jakie zawody istnieje zapotrzebowanie w Zamościu?

Czas na ostatnią kwestię, która również będzie składową rynku pracy w Zamościu. To sektory i branże, gdzie najbardziej poszukuje się pracowników. Tu również skorzystamy z danych Urzędu Pracy w Zamościu. Spójrzmy więc na zawody, w których cały czas jest deficyt pracowników.

Pracodawcy w Zamościu szukają więc robotników i pracowników fizycznych, ankieterów, radców prawnych, lektorów języków obcych, pracowników technicznych w różnych branżach, operatorów maszyn małych i ciężkich, magazynierów, specjalistów w branży IT (głównie programistów), kierowców aut ciężarowych czy fachowców od finansów i księgowości.

Dużo trudniej o pracę w Zamościu będą mieć analitycy finansowi, nauczyciele pierwszego stopnia czy pielęgniarki. Oczywiście, nawet jeżeli reprezentujesz któryś z tych zawodów nie powinieneś się poddawać, bo dla osoby bardzo skutecznej w swoim fachu praca zawsze się znajdzie.

Jak widzisz, rynek pracy w Zamościu jest zróżnicowany. Choć o prace nie jest łatwo, to przy dużej determinacji i cierpliwości powinno Ci się udać. Przygotuj sobie profesjonalne CV i referencje od pracodawców oraz pokaż się z jak najlepszej strony w procesie rekrutacyjnym. Przeglądaj też wszystkie nowe ogłoszenia, które się pojawią. Trzymamy kciuki za powodzenie!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kaczynski 27.07.2021 00:21
*** Pis

Reklama
N3X 07.01.2021 22:38
Po 1. Nigdy nie polecam pisać niczego negatywnego na portalach typu gowork. Koleżanka napisała brutalną prawdę o pracodawcy w jednej z fabryk w Tczewie i została posądzona o pisanie nieprawdy tzw.: "Zniesławienie". Pomimo tego, że miała (tylko) 2 świadków co potwierdziły jej słowa to i tak przegrała rozprawę w sądzie (brak wystarczających dowodów). Niestety przez nią były koleżanki wzywane na policję i musiały zeznawać i przysięgać, że nie kłamią (bo za mówienie nieprawy groziło im do 8 lat pozbawienia wolności). Sąd orzekł, że firma została narażona na utratę zaufania społecznego, przez co poniosła (jakieś) straty. Firma w przeszłości pomagała na WOŚP i parę innych akcji (udając świętą) itd. Sąd orzekł karę aż 5000 zł na rzecz pewnej fundacji i przeprosiny dla właściciela firmy. Także jeśli pracujecie u jakiegoś tyrana, albo jakiś lekarz wam spartolił zabieg i opiszecie to w internecie to naprawdę niestety uważajcie, bo nie ma czegoś takiego jak "wolność słowa w internecie"

Kociewiak z Zamościa 07.01.2021 22:24
Tradycje więzi kociewsko-zamojskich sięgają dalekich lat, to jednak nie byłoby sporym nadużyciem, gdyby stwierdzić, że ich rozkwit nastąpił w 2010 roku.

KOMENTARZE
Autor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)Autor komentarza: MagdaTreść komentarza: Jak miło przeczytać o historii tego regionu! Moi przodkowie w XIX mieszkali w okolicy Skórcza i czuję do tej ziemi sentyment...Data dodania komentarza: 11.02.2025, 00:31Źródło komentarza: Dziś Światowy Dzień Kociewia!
Reklama
Reklama
Reklama