FOTO: O włos od tragedii. Poważny wypadek na trasie Pączewo – Czarnylas

  • 16.11.2020, 12:53
  • MK (JT)
FOTO: O włos od tragedii. Poważny wypadek na trasie Pączewo – Czarnylas…

Podziel się:

Oceń:

Znacznie ograniczona widoczność oraz nadmierna prędkość to prawdopodobne przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w podczas minionego weekendu na terenie powiatu starogardzkiego. Mimo poważnych uszkodzeń pojazdu kierowca oraz pasażer kompletnie rozbitego na drzewie volkswagena uszli z życiem. Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego groźnie wyglądającego zdarzenia. W nocy z soboty na niedzielę dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku, jaki wydarzył się na drodze prowadzącej z Pączewa do miejscowości Czarnylas. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z posterunku w Skórczu, którzy wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili czynności procesowe. Interweniowała policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku, jaki wydarzył się na drodze prowadzącej z Pączewa  do miejscowości Czarnylas. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z posterunku w Skórczu, którzy wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili czynności procesowe. Interweniowała policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego.
 
Kierowca zakleszczony w pojeździe
Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 3.00, gdy jadący od miejscowości Pączewo volkswagen zjechał na lewe pobocze drogi, gdzie z impetem uderzył w drzewo.
- Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia była nadmierna prędkość – mówi asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie. - W tym czasie widoczność na drodze ograniczona była przez gęstą mgłę, a sądząc po uszkodzeniach pojazdu prędkość passata nie była adekwatna do warunków drogowych. 25-letni kierowca został wyciągnięty z wraku auta przez służby ratownicze dopiero przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. W celu ustalenia, czy kierowca spożywał wcześniej alkohol lub nie znajdował się w chwili wypadku pod działaniem środków odurzających pobrana została krew. Na szczęście pasażer rozbitego volkswagena nie doznał żadnych obrażeń ciała i nie wymagał pomocy medycznej – relacjonuje.
 
Tragiczne skutki złych decyzji
Policjanci sporządzili oględziny rozbitego auta. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.
O mały włos nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Mimo ciągłych apeli policji na drogach powiatu starogardzkiego funkcjonariusze wciąż odnotowują zdarzenia drogowe, do których dochodzi wskutek braku wyobraźni lub niezachowania szczególnej ostrożności. Jak pokazują statystyki, do tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych najczęściej dochodzi z winy człowieka. Chwila nieuwagi lub zła decyzja podjęta za kierownicą mogą prowadzić nieodwracalnych oraz tragicznych skutków, których ceną jest ludzkie życie.

Kierowco! Zachowaj ostrożność
Policjanci apelują do kierowców, aby zawsze zachowywali ostrożność i rozwagę za kierownicą. Dostosujmy prędkość pojazdu, tak aby zawsze móc w porę zareagować. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania oraz starajmy się przewidywać zachowania innych uczestników ruchu drogowego, co z pewnością przyczyni się do naszej wcześniejszej reakcji na nietypowe zachowania na drodze.

 

 

MK (JT)

Zdjęcia (4)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sołtys
Sołtys 17.11.2020, 15:39
A taki ładny był ten jego Passat co on teraz zrobi taki pech na same Święta
marcel
marcel 21.11.2020, 08:29
no i przez jakiś czas nie będzie szalał po drogach - będzie bezpieczniej
Rafałek
Rafałek 17.11.2020, 09:51
Bardzo dobrze pajacowi wczoraj leciał wieczorem koło Lidla chyba ze 100 przez rondo koło Lidla szkoda że przeżył
Ktos
Ktos 18.11.2020, 14:04
Moze to byl ktos inny a nie on, przemyslales to?
momo
momo 16.11.2020, 18:53
co to byli za gigusie ???
Szofer ✌️
Szofer ✌️ 16.11.2020, 14:37
Opony też widać jak nowe, nie prędkość zabija lecz brawura 🤙
marta
marta 16.11.2020, 18:26
to jeździjmy po 100 km/h w miescie

Pozostałe