Pijana 19-latka rozbiła auto na drzewie. Zarzuty usłyszy, gdy... wytrzeźwieje

  • 09.11.2020, 13:59
  • redakcja
Pijana 19-latka rozbiła auto na drzewie. Zarzuty usłyszy, gdy... wytrzeźwieje… fot. poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali 19-latkę, która mając ponad promil alkoholu w organizmie, rozbiła auto na drzewie. Do zdarzenia doszło w czasie minionego weekendu. Dziś kobieta zostanie przesłuchana. Śledczy przedstawią jej zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Mieszkanka powiatu starogardzkiego odpowie również za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Wczoraj kilka minut przed godz.: 9.00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która uderzyła autem w drzewo. Do zdarzenia doszło w Skarszewach na ul. Kamierowskiej. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z drogówki. Mundurowi podczas rozmowy z kierującą wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety ponad promil.  

Policjanci ustalili wstępne okoliczności tego zdarzenia. Okazało się, że 19-latka, która kierowała peugeotem na zakręcie drogi, straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Na szczęście poza rozbitym autem nikt tym razem nie ucierpiał. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy oraz dowód od rozbitego peugeota. Mieszkanka powiatu starogardzkiego została doprowadzona do komendy, gdzie jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa drogowego, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Ustawa przewiduje za ten czyn karę do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Pamiętajmy o tym, że jedna chwila, w której podejmiemy złą decyzję, może mieć negatywny wpływ na całe nasze życie. Warto sobie zadać pytanie, czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu, a następnie kierowanie pojazdem jest warte ewentualnych, późniejszych konsekwencji, a być może spędzenia kilku lat w więzieniu? Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” imprezie nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu. 

Mimo wielu policyjnych ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach powiatu starogardzkiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Zwracamy się z apelem o niewsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu i reagowanie na innych kierowców, którzy to zrobili. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne.

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cezary
cezary 24.11.2020, 10:19
i jak to się skończyło ? , dokończcie temat dziennikarze z kociewiaka , czy znowu były to układziki kolesiowskie ?
ola
ola 24.11.2020, 10:43
czyja to córunia , czy znajoma ??? , kara powinna być adekwatna do przewinienia !
asedm
asedm 10.11.2020, 07:07
traktować jak potencjalnego zabójcę....
J 23
J 23 09.11.2020, 19:24
Zapewne śpieszyła się na protest ......
didi
didi 09.11.2020, 18:58
"Mimo wielu policyjnych ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych"

Jakie to są te poważne konsekwencje ?
hu
hu 09.11.2020, 23:47
Wyrok za zabójstwo, powodując wypoadek pod wpływem .
Edek
Edek 09.11.2020, 16:42
Pokazywać Facjaty alkoholików i narkomanów wsiadających za kółko w lokalnych mediach.Przy zatrzymaniu traktować tak, jak osoby stawiające czynny opór zero litości,dobrze że nikt przypadkowy nie ucierpiał.
kierowca
kierowca 09.11.2020, 16:18
karać , karać , karać !!!!!!

Pozostałe