[FILM] 29-latek usłyszał 5 zarzutów. Kradł urządzenia budowlane, a nawet ogrodzenie a autostrady A1

  • 25.09.2020, 13:40
  • redakcja
[FILM] 29-latek usłyszał 5 zarzutów. Kradł urządzenia budowlane, a nawet ogrodzenie a autostrady A1

Podziel się:

Oceń:

Sąd aresztował 29-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, którego kilka dni temu zatrzymali starogardzcy kryminalni. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów dotyczących kilku kradzieży, włamania oraz zniszczenia mienia. Śledczy oszacowali wstępne straty spowodowane jego działalnością na kwotę ponad 45 tys. zł. Obecnie mundurowi szczegółowo wyjaśniają bliższe okoliczności popełnionych przestępstw.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 29-latka podejrzewanego o włamanie, zniszczenie mienia oraz liczne kradzieże. Mężczyzna trudnił się głównie okradaniem prywatnych posesji, z których zabierał między innymi metalowe bramy i przęsła ogrodzeniowe, elektronarzędzia oraz różnego rodzaju narzędzia i urządzenia budowlane. Podejrzany ukradł również 13 drewnianych przęseł ogrodzeniowych z autostrady A1.

Sprawca został zatrzymany w minioną niedzielę krótko po tym, jak włamał się do jednego z budynków i próbował ukraść grzejniki, armaturę wodną, bojler oraz piec centralnego ogrzewania. Podczas demontażu swojego łupu 29-latek doprowadził do zalania okradanego mieszkania i uciekł. Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowane zostały na kwotę 10 tys. zł. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę tego przestępstwa.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał łącznie 5 zarzutów. Wiadomo już, że nie działał sam. Śledczy znają już personalia drugiego z podejrzanych. Jego zatrzymanie jest już tylko kwestią czasu. Łączne straty spowodowane w wyniku przestępczego duetu oszacowane zostały na kwotę ponad 45 tys. zł.

Mundurowi zlikwidowali również dziuple, w których podejrzany przechowywał skradzione przedmioty. Podczas przeszukania znajdujących się w sąsiednim powiecie garaży, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli znaczną część ze skradzionych przedmiotów. 

Wczoraj starogardzki sąd aresztował na 2 miesiące zatrzymanego przez policję 29-latka. Mężczyzna został osadzony w areszcie  śledczym i w najbliższym czasie odpowie za popełnione przestępstwa. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mistrz
mistrz 29.09.2020, 15:50
Pokazać mordę tego złodzieja!!!
Janek
Janek 28.09.2020, 06:38
Ręce u***ić to się może nieroby nauczą
Help
Help 27.09.2020, 13:45
Takim ludziom trzeba pomóc a nie nich karać!!!
Litością i miłością pomożemy im!
adamek
adamek 26.09.2020, 06:35
Pysk pokazać.Powinienem wiedzieć jaki pajac teraz będzie żarł za nasze podatki.
Adam
Adam 26.09.2020, 09:48
Większość uczciwych ludzi jest za tym, żeby pokazywać mordy między innymi złodziei.Będzie żarł, leczył się , korzystał z siłowni i pokoju do figo fago.Narobił strat to niech komornik wejdzie na jego dobra i rodziny żeby pokryć wszystkie koszty.Okradać uczciwych ludzi a jak złapią to podatnicy utrzymują go czy to normalne?.Rodzinka niech go utrzymuje, bo dla nas to obcy człowiek, niestety nikt się nas o zadanie nie pyta a podobno mamy demokracje.
aleksandra
aleksandra 25.09.2020, 19:49
co to za giguś biznesmen , może koleś thuska ?

Pozostałe