Potrącenie na pasach

  • 03.08.2020, 13:51
  • redakcja
Potrącenie na pasach fot. Magda Paszek Miejsce zdarzenia

Podziel się:

Oceń:

STAROGARD GD. Dziś, około godziny 13.30, na przejściu dla pieszych na ul. Hallera (na wysokości lodziarni) samochód potrącił kobietę.

Jak wynika z naszych wstępnych ustaleń, kierowca jednego z aut ustąpił  pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez jezdnię, a kierowca auta jadącego w przeciwnym kierunku jej nie zauważył, i potrącił. Na miejscu pracują służby. Przejazd ulicą Hallera, w obu kierunkach (Młynów i Poczty) jest zamknięty. Autobusy MZK będą miały opóźnienia.

➡️ AKTUALIZACJA na godz. 14:20
- Około godz. 13:30, oficer dyżurny KP Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Hallera, z udziałem auta oraz osoby pieszej. Aktualnie policjanci badają okoliczności na miejscu zdarzenia. Wiadomo, że doszło do potrącenia osoby pieszej, w obrębie przejścia dla pieszych - mówi asp. sztab. Marcin Kunka.
Więcej szczegółów jutro.

 

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pieszy
pieszy 10.08.2020, 09:01
Powiedzmy sobie szczerze większość kobiet to jeździ jakby wózek pchała - uwaga jadę, z drogi!!! oraz telefony komórkowe przy uchu- interesy załatwiają dziunie jedne.
kierowca
kierowca 10.08.2020, 08:59
Bachory nie są przez rodziców uczeni rozwagi na przejściach. Wbiegają jak zające prosto pod samochód. Rodzice mają obowiązek ich uczyć zachowań na ulicy, w szkole, w sklepie itd. a nie puszczać samopas jak owce na ląkę.
Rysiu
Rysiu 05.08.2020, 13:50
Jako kierowca i pieszy pozwólcie, że się wypowiem.Po pierwsze skoro kierowca kieruje metalową puszką, to nie znaczy, że jest zawsze winny.Wielu pieszych nie wie co to droga hamowania, czas reakcji itp.Prędkość pojazdu masz dostosować do aktualnie panujących warunków, nie zawsze można jechać np 50km/h.To że masz pierszeństwo, nie znaczy, że masz wchodzić od razu z chodnika na pasy bez upewnienia się i przed maskę.Kolejna plaga rowerzyści bez znajomości przepisów, bez oświetlenia, kamizelek i to na ruchliwych ulicach.No i dawcy organów na scigaczach poruszający się w terenie zabudowanym zamiast 50 to 150km/h , a jak niczego nie świadomy kierowca osobówki wyjeżdża mu z podporządkowanej chociaż w danym momencie nie widzi go, to oczywiście wymusza pierszeństwo.O dzieciach z hulajnogami bez opieki nie będe nawet wspominać, sam się wychowałem przy ruchliwej ulicy, ale to co się teraz wyrabia ..brak słów.
seki
seki 09.08.2020, 01:00
Wszyscy winni oprócz osobówek.
Ida
Ida 05.08.2020, 22:35
Ale w tym przypadku to wlasnie kierowca byl winny, kierowca blizej przychodzącej kobiety zatrzymal sie ustepujac pierwszeństwa, a kierowca po przeciwnej stronie nie, oczywiscie ze pieszy tez powinien uwazac, ale ta Pani zostala wpuszczona na pasy. Kierowca ktory spowodowal wypadek nie wiedział kobiety? Pasów dla pieszych? Czy tego, ze samochid naprzeciwko się zatrzymal?
Rysiek
Rysiek 06.08.2020, 07:39
Chciałem wam tylko ludzie uzmysłowić, że wszyscy popełniamy błędy.Nie byłem tam i nie wiem jak było,ale Hallera i rynek to nie miejsca żeby jechać 50km/h czy więcej, bo ludzie wychodzą tam z każdego zakamarka.Ostatni weekend spędziłem w Trójmieście a tam wielu pieszych przechodzi sobie na czerwonym co będą czekać, a ja jak debil stoję oczekując na zielone.W Starogardzie o odpowiedniej porze słońce potrafi tak ładnie zaświecić,że kierowcy nie widzą światła na sygnalizatorze, i tutaj okulary słoneczne czy daszek nie pomaga.Czyszczenie świateł sygnalizatora też by się przydało i wymiana żarówek bo te świeczki w wielu miejscach są słabo widoczne a kłopotów ze wzrokiem nie mam.
obywatel
obywatel 10.08.2020, 09:05
A poproś naszą drogówkę aby sprawdziła ustawienie sygnalizacji. Po co? Jak oni sami nie wiedzą co z tym zrobić , orły i sokoły w naszej policji. Na Jagiełły jak światła są wyłączone to żadnego do kierowania ruchem nie postawią - zresztą po co ? Pod koła ma wpaść lub porozbijać samochody?
Miłosz
Miłosz 06.08.2020, 12:36
W tym miejscu akurat nie ma świateł, przy przejściu dla pieszych kierowca ZAWSZE musi zachować szczególną ostrożność, co nie znaczy, że pieszy może zachowywać się jak święta krówka.
zen
zen 03.08.2020, 18:36
Jedno z bardziej uczęszczanych przejść w Starogardzie. Jadą tam przeważnie ktoś przechodzi więc trzeba być przygotowanym na pieszego.
am
am 03.08.2020, 18:00
Infantylne wytłumaczenie, że "nie widział co się dzieje na drodze..". Jak nie widzi to nie powinien prowadzić pojazdów.
am 2
am 2 04.08.2020, 11:25
Pieszy jak nie widzi nie zatrzymującego się samochodu nie powinien chodzić pieszo
TomTom
TomTom 05.08.2020, 13:11
@am 2 Tak ale kierowca widząc pieszego czekającego na przejśću powinien się zatrzymać i przepuścić , niestety w Starogardzie rzadko się spotyka kulturalnych kierowców Tak samo rynek ,hallera , podgórna jest strefa ruchu (dopuszczalna prędkość 20 km na godz ) a kierowcy wpadają z prędkością 60/80 km o przepuszczeniu tam pieszego nie mam mowy pomimo że w strefie ruch to pieszy ma pierwszeństwo
sz
sz 03.08.2020, 17:17
typowe kociewskie zachowanie, jedno auto chce puscic czlowieka a ten z naprzeciwka mimo wszystko jedzie dalej
Daniel
Daniel 03.08.2020, 16:49
Czy jest jakiś redaktor tej pseudo gazeciny? Kali zlapać rybę, Kali jeść. Masakra. Polszczyzna na poziomie dna.
redaktor
redaktor 03.08.2020, 20:20
Jest Danielu i ma się dobrze. A ty?
kasia
kasia 03.08.2020, 18:13
kociewiak to już więcej niż dno !!!

Pozostałe