Nowe publiczne przedszkole w Gminie Starogard Gdański

  • 26.07.2020, 15:10
  • redakcja
Nowe publiczne przedszkole w Gminie Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Gmina Starogard Gdański przygotowuje się do budowy publicznego przedszkola w Rokocinie. Projektowana placówka zapewni miejsce 150 dzieciom

- Podpisaliśmy umowę na opracowanie projektu przedszkola w Rokocinie. Dzięki temu zadaniu znacząco zwiększymy liczbę miejsc przedszkolnych - mówi Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

 

Gmina chce wybudować przedszkole na wolnej działce komunalnej pomiędzy świetlicą wiejską oraz szkołą podstawową. Obecnie to łąka kwietna. Plany obejmują zabudowę terenu obiektem przedszkolnym wraz z zagospodarowaniem  i infrastrukturą towarzyszącą z uwzględnieniem placu zabaw dla dzieci.  W koncepcji przewidziano budynek piętrowy o powierzchni do 2 tys. m2.

 

- Samorząd ma obowiązek zapewnienia możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego dzieciom od 3 roku życia. Obecnie w Gminie Starogard Gdański z edukacji przedszkolnej korzysta prawie pół tysiąca najmłodszych naszych mieszkańców – mówią urzędnicy.

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

The Truth
The Truth 28.07.2020, 01:11
Zrozumcie, że to nie ludzie, a pieniądz rządzi światem. Demokracja, to wymysł, który w połączeniu z mediami robi Wam z mózgu kisiel. A to wszystko w imię patriotyzmu, gdzie 90 % poprawnych Polaków, chodzących do kościoła (użyłem celowo takiego stwierdzenia, aby w coś wierzyć, trzeba to rozumieć), w przypadku konfliktu zabije drugiego człowieka.

Hipokryzja, brednie, kłamstwa, podążanie w myśl ideologii czy przekonań, o których nic nie wiemy... Może warto zastanowić się nad sobą?

Może czas użyć mózgu... Trudno stwierdzić, a może potrzeba wojny, przemocy, głodu abyśmy zaczęli się szanować nawzajem? To nie świat, a ludzie są źli.

Nie mam zamiaru polemizować, więc nie odpowiadaj.

Lepiej usiądź i pomyśl
Fernando
Fernando 27.07.2020, 23:43
Jakby pieniądze trafiły do waszych okolic to byście byli cicho, a to że jest to Rokocin to już problem. W Rokocinie jest miejsce na przedszkole a w waszych rejonach tego miejsca niestety brakuje. Także Peszek, tak wyszło :-P
:-D
Ciekawa
Ciekawa 27.07.2020, 22:11
Może niech napiszą skad pochadza pieniadze !!!! I dlaczego trafiły do Rokocina !!!! Wstyd.
Mama
Mama 27.07.2020, 15:59
Ciekawe kiedy zrobią coś z kokoszkowy w zeszłym roku 30 dzieci się nie dostało do przedszkola w tym 50 a rodzicom
Wysyłają propozycje do placówek trzicnk albo rywald ekstra
Kama
Kama 27.07.2020, 23:45
Niestety takie są prawa natury, życie :)

Pozostałe