KONTROWERSJE: Znęcali się nad kotem i wszystko Filmowali. Wracamy do bulwersującej sprawy

  • 09.07.2020, 12:34 (aktualizacja 09.07.2020, 12:48)
  • redakcja
KONTROWERSJE: Znęcali się nad kotem i wszystko Filmowali. Wracamy do bulwersującej sprawy

Podziel się:

Oceń:

Wracamy do głośnej sprawy, którą opisywaliśmy już na naszym portalu. Chodzi o młodych mieszkańców Kwidzyna, którzy w bestialski sposób znęcali się na kotem i wszystko filmowali. Nagranie trafiło do sieci i błyskawicznie oburzyło internautów. Sprawą zajęły się organy ścigania.

- Rok prac społecznych i dwuletni zakaz posiadania zwierząt - taki wyrok usłyszał 20-latek z Prabut, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad kotem. Proces toczył się przed Sądem Rejonowym w Kwidzynie – dowiedzieli się jako reporterzy Radia Gdańsk.

 


Do zdarzenia doszło w połowie ubiegłego roku, jednak nagranie trafiło do sieci dopiero w styczniu tego roku.

Jak podają dziennikarze Radia Gdańsk, prokuratura oskarżyła 20-letniego Mateusza B. o znęcanie się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem, za co groziło mu do pięciu lat więzienia. Sąd skazał mężczyznę na rok prac społecznych w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Dodatkowo orzekł dwuletni zakaz posiadania zwierząt.
O znęcanie się nad kotem oskarżona była także 19-letnia Klaudia C., która zachęcała Mateusza B., aby ten bił kota i nagrywała całe zdarzenie telefonem. Kobieta została skazana na pół roku prac społecznych w wymiarze 32 godzin miesięcznie. Kwidzyński sąd orzekł wobec niej także dwuletni zakaz posiadania zwierząt. Zarówno Mateusz B., jak i Klaudia B. muszą zapłacić nawiązkę w łącznej kwocie 4 tysięcy złotych na rzecz OTOZ Animals.
Wyrok Sądu Rejonowego w Kwidzynie nie jest prawomocny. Apelację zapowiedział przedstawiciel Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt występujący w procesie jako oskarżyciel posiłkowy.

 

_redakcja

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miłośnik kotów
Miłośnik kotów 10.07.2020, 20:10
To miało być znęcanie się nad kotem ?
Prędzej zwykła głupota.
Kot nie wyglądał jakby "cierpiał"
drugi kot
drugi kot 10.07.2020, 09:58
ciekawe . że jarosław zawsze dziewica nie interweniował , ciekawe też na co zdechł kot alik ???
trzeci kot
trzeci kot 22.07.2020, 08:20
kur***l zamęczył alika , gdzie był animals ?
drugi kot
drugi kot 10.07.2020, 15:21
w sumie to nie będę zadawał głupich pytań , tylko odpowiem wprost - lubię grać na flecie i z kotem alikiem też grałem !!! dużo fletów już próbowałem !!!
Kot
Kot 09.07.2020, 19:56
Co to za kary!400 i 320 godzin miesięcznie u Putina to by była kara a nie nasze wakacje
Darek
Darek 09.07.2020, 20:21
Te kary są po to, żeby patologia się szerzyła.Rodzicom zabrano możliwość wychowania, Policjant nie może nauczyć porządku i mamy efekty.W szkole burczałeś to Nauczyciel raz dwa przywołał cię do pionu a w domu poprawka, oczywiście w normalnych czasach nie to co teraz.Wiedzieliśmy gdzie jest granica i czego nie można robić.Młodzież z (wysokim)ilorazem inteligencji wchodzi do gry, zaczyna się od maltretowania zwierząt a na czym skończy?.
Aka
Aka 10.07.2020, 06:28
Dorośli sami sobie zgotowali ten los. Narzekają na dzisiejszą młodzież, ale sami ją tak wychowali. Niestety bezstresowe wychowanie przynosi takie właśnie efekty jak powyżej. Do tego kiedy dziś nauczyciel poskarży się na zachowanie ucznia, to nie ma poprawki w domu, tylko to nauczyciel jeszcze dostanie do posłuchu, że czego on się czepia, przecież dziecko jest grzeczne. Dzieci zachowują się tak, jak ktoś je wychował. Widocznie ludzkość nagle straciła zdolność do wychowywania potomstwa, którą miała przez tysiące lat - to źle świadczy o inteligencji dzisiejszych rodziców, dzięki temu w dorosłość zaczyna wchodzić pokolenie, które nie myśli, tylko siedzi dzień i noc w smartfonach, ma dwie lewe do pracy i uważa, że wszystko im się należy

Pozostałe