Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 08.07.2020, 12:19
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach! Dtp Wydawnictwo Pomorskie

Podziel się:

Potrzebny jest lek za 9 milionów złotych. Rodzice Olka proszą o pomoc. - Aleksander Lewandowski to półtoraroczny mieszkaniec Czarnej Wody. Przez pierwszy okres swojego życia rozwijał się jak wszystkie inne dzieci. Lubił się bawić i szybko uczył się nowych umiejętności. Olek był dzieckiem długo wyczekiwanym, dlatego dawał rodzinie tyle szczęścia. Pewnego dnia jednak rodzina usłyszała diagnozę, która brzmiała jak wyrok – SMA. Ich świat się zawalił. Aby chłopiec mógł normalnie funkcjonować, potrzebny jest horrendalnie dogi lek.

Mieczysław Struk na Kociewiu. - W piątek, 3 lipca Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk odwiedził Gminę Wiejską Starogard Gdański i Zespól Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im Józefa Wybickiego w Bolesławowie. Towarzyszył mu senator Ryszard Świlski.  

Inwestycje drogowe za 404.000 zł z Jabłówku i Bobowie. - Wójt Gminy Bobowo Sylwester Patrzykąt, 29 czerwca podpisał umowy na przebudowę (utwardzenie) dwóch dróg w gminie Bobowo. Inwestycja dotyczy odcinka dróg o długości łącznej 1050 m.

Bitwa o wozy -  - Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję „Bitwy o wozy” – powiedział 3 lipca minister Mariusz Kamiński, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP. Bitwa o wozy to kontynuacja akcji sprzed I tury wyborów. Na czym ona dokładnie polega?

Gdzie nad wodę? Gmina Lubichowo zaprasza - Słoneczna pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą. By zapewnić bezpieczeństwo i komfort mieszkańcom jak i turystom licznie przybywających do gminy Lubichowo, władze gminy zleciły wykonanie szeregu prac na plażach i placach zabaw.

Burmistrz Skórcza przekazał szkole nowy sprzęt - 6 lipca burmistrz miasta Skórcz oficjalnie przekazał dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Skórczu zakupiony wysokiej jakości sprzęt, w skład którego wchodziło 10 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz 25 tabletów.

Co z tą obwodnicą? Temat wraca jak bumerang - W ostatnim czasie słowo „obwodnica” odmieniane jest w stolicy Kociewia przez wszystkie przypadki. Dyskutują o niej wszyscy począwszy od mieszkańców i włodarzy, aż po najważniejsze osoby w państwie. Samorządowcy zdecydowanie odrzucają wariant II i rekomendują wariant V, który jest akceptowalny przez lokalne społeczeństwo.

Na targu. Pogaduchy w rodzinnym warzywniaku. - Mamy na targu do wyboru truskawki z Kociewia i Kaszub, choć tych drugich jest więcej. Ceny od 6 do 7,50 za kg. Jest też i mały problem, bo nie nie na wszystkich stoiskach można oddać potruskawkowy koszyk (2-3 zł), dlatego lepiej zapytać wcześniej lub chodzić ze swoim. 

Muzyka, pyszne jedzenie i wspaniała atmosfera - W niedzielę, 5 lipca przy nowo otwartym miejscu rekreacyjnym przy ulicy Wyzwolenia w Osieku odbyło się otwarcie sezonu letniego. Pogoda i mieszkańcy dopisali. Atmosfera była iście rodzinna.

Prezydent RP i Jedwabne - Sam diabeł nie wymyśliłby lepiej terminu II tury wyborów prezydenckich! W piątek 10 lipca mija kolejna rocznica wymordowania przez Niemców Żydów w miasteczku Jedwabne. Żydowski fałszerz po latach obciążył tą zbrodnią Polaków. Obydwaj kandydaci na prezydenta RP będą musieli – czy tego chcą, czy nie chcą – ustosunkować się do wydarzeń z lipca 1941 roku w Jedwabnem.

W ubiegły weekend kolarzom GK Stg pogoda sprzyjała. W niedzielę grupa szosowa w tempie rekreacyjnym przejechała ok.100 km, MTB Sport ok 70 km do Wygonina, a turystyczna 40 km. Mamy zdjęcia z tych wypraw.

Jeździmy rodzinnie, od lat. - Magda i Krzysztof rowerami, rodzinnie, jeżdżą od lat. Dla przyjemności, relaksu i choć starają się, żeby ich wyprawy nie wymagały przesadnego wysiłku, to nie zawsze się udaje.

Bezpieczniej na Kociewiu - Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim podsumowali efekty swojej służby za pierwsze półrocze 2020 roku. Pomimo zaangażowania dużych sił i środków na rzecz codziennej walki z covid-19, służba wszystkich funkcjonariuszy przyniosła wymierne efekty, a mundurowi utrzymali na wysokim poziomie stan bezpieczeństwa w powiecie. Zmalała liczba przestępstw kryminalnych oraz wzrosła ich wykrywalność. Odnotowano mniej wypadków drogowych oraz zmalała liczba ofiar śmiertelnych i osób rannych.

18-letni paser ze Skarszew zatrzymany - Mundurowi z Posterunku Policji w Skarszewach odzyskali dwa skradzione rowery. Warte blisko 2 tysiące jednoślady wróciły już do swojego prawowitego właściciela. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze, ustalili również personalia osoby podejrzanej o kradzież oraz przedstawili zarzut paserowi. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Był nerwowy i zdezorientowany. Zwrócił na siebie uwagę policjantów - Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali poszukiwanego w celu odbycia kary mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające. Starogardzianin został doprowadzony do miejscowej komendy, skąd jeszcze tego samego dnia trafił za kratki aresztu śledczego.

Kociewska w Trasie: Starogard, Lubichowo, Borzechowo-Jeziornik, Lipa Góra, Krąg, Czarnocin, Kręski Młyn, Bączek. Kolejne sympatyczne spotkania i rozmowy z naszymi Czytelnikami. 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (11)

9przykaz9
9przykaz9 13.07.2020, 09:14
Najlepszy jest jeden pan K. Moralizuje wszystkich na fejsbuku i pisze o pogardzie, nienawiści i podziałach a sam cały czas zmierza do konfrontacji. Ogarnij się chłopie bo kryształem to ty nie jesteś.
eraption
eraption 10.07.2020, 10:16
zboczeńcom wszelkiej maści z lgbt , podobnie jak kościelnym pedałom , pedofilom i kurwi.arzom już dziękujemy , na nich nie głosujemy !!!
eraption
eraption 13.07.2020, 09:34
ja głosuję tylko na tych , co lubio grać na klarnetach !!! a w zasadzie to ja gram , a oni słuchają
gram na kilku klarnetach na raz !!!
lista obecności
lista obecności 10.07.2020, 10:01
ciekawe . co na te przewały powie wojewoda i marszałek województwa ???
kornelia
kornelia 09.07.2020, 19:14
tak , czy nie , niech ktoś z tego urzędu się odezwie...
preczzpolityką
preczzpolityką 09.07.2020, 15:41
Zadam pytanie ile radni miejscy dali na Olusia? Ludzie dobrej woli przeprowadzają zbiórki, robią pompki i przysiady aby ratować życie małego Polaka. A gdzie w tym wszystkim jest państwo. Gdzie służba zdrowia, która cudownie niby funkcjonuje.
Kasia
Kasia 08.07.2020, 17:08
Jestem zniesmaczona postawą jednej z fikcyjnych stron o żenującej tematyce i żenującej nazwie.Słowa o niechlujstwie, dziadostwie, proponuje jeszcze porównać miasto do zabitej dechami prowincji z końca 19-go wieku.Osobo jeśli nie odpowiada ci mieszkanie w Starogardzie, to się wyprowadz droga wolna, nikt na siłę tutaj nikogo nie trzyma.
odpowiedz
odpowiedz 09.07.2020, 11:52
A kogo obchodzi twoje zdanie ?
to miasto to jest nora zabita dechami gdzie sa tylko sklepy typu biedronka i chyba 7 kosciołow.
czyli mieszkancem moze być tylko osoba ktorej sie wszystko podoba?
po stylu pisania chyba jakas pseudo urzedniczka z etatem w UM lub starostwie od wymieniania wkładów dlugopisu.
Kasia
Kasia 09.07.2020, 16:28
Coś słabo ci idzie grafologia.Niestety muszę cię zmartwić, nie posiadam żadnego urzędniczego etatu, a jedynie zwykły w prywatnej firmie, za to na umowę.Mieszkam tutaj , płacę podatki i chyba mogę mieć swoje zdanie, a może ty dyktatorze mi zabronisz?.Widać , że nawet nie wiesz jak masz na imię zero tożsamości,pewnie przyjechałeś do Stg kurować się w sanatorium na Skarszewskiej, nie ma używek i palma z agresją odbija.7 kościołów, kilka biedronek a ty pewnie w swojej miejscowości żadnego sklepu ani kościoła a najbliższe w promieniu 20km także współczuje.Oddaj telefon lekarzowi ktory cię prowadzi bo po psychotropach nie wiesz co piszesz nawet imienia nie pamiętasz.
Gość
Gość 09.07.2020, 18:17
Kobieto co ty wypisujesz ?
Naćpałaś się czy nachlałaś ?
kocio
kocio 09.07.2020, 13:13
Sądząc po tobie to jakiś stary ubek,któremu zabrano resortową emeryturkę,

Pozostałe