Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 01.07.2020, 10:51
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Andrzej Duda w Starogardzie - W poniedziałek, 29 czerwca z kampanijną wizytą przybył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Pomimo niesprzyjającej pogody i dokuczliwego, rzęsistego deszczu, głowę państwa witały tłumy osób. Prezydent w swoim przemówieniu mówił o wielu nurtujących Polaków sprawach, w tym także o obwodnicy. Zapewnił, że w tej sprawie jest po rozmowie z ministrem Adamczykiem i trzyma pieczę nad tą inwestycją. Nie zabrakło również tematów ogólnokrajowych, takich jak przekop Mierzei Wiślanej oraz budowa Centralnego Portu Lotniczego. - Pod biało-czerwoną flagą, wokół naszego Mazurka Dąbrowskiego jest miejsce dla każdego, dla każdego w naszym kraju – zaznaczył w przemówieniu Andrzej Duda.

Obwodnica Starogardu. Zebraliśmy około 1000 podpisów - W piątek, 26 czerwca, od godziny 12.00 do 15, na starogardzkim Rynku, wszyscy, którym zależy na prawidłowym przebiegu starogardzkiej obwodnicy, mogli podpisać list do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w tej sprawie.

Wybory prezydenckie 2020. Kogo wybiorą Polacy w  II turze? - STAROGARD GD. Tegoroczne wybory przejdą do historii nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa, ale również na frekwencję, która w tym roku była zaskakująco wysoka i wyniosła  64,51 proc. w skali kraju. Spośród 11 kandydatów najwyższe wyniki uzyskali: urzędujący prezydent Andrzej DUDA (43,50 proc.) oraz jego kontrkandydat Rafał TRZASKOWSKI (30,46 proc.).

Dachowanie na ulicy Unii Europejskiej - W sobotę, 20 czerwca około północy na ulicy Unii Europejskiej w Starogardzie rozległ się potężny huk i nagle zgasło światło. Okazało się, że na mokrej i śliskiej nawierzchni kierujący Mazdą 22-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, taranując uliczną latarnię, a następnie dachował. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, które udzieliły kierowcy pomocy oraz zabezpieczyły miejsce zdarzenia.

Odpowie za amfetaminę w... nerce i lodówce - Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawią zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Usłyszy je 36-latek, w którego nerce oraz lodówce funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za posiadanie narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduję karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Kierowca Toyoty nie ustąpił pierwszeństwa - Policjanci ze Skórcza pracowali na miejscu wypadku drogowego jaki wydarzył się w ubiegłym tygodniu w Smętowie Granicznym na drodze wojewódzkiej nr 231, gdzie zderzyły się 2 auta. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację procesową. W wyniku zderzenia 2 osoby trafiły do szpitala.

Mieszkańcy licznie przywitali prezydenta - Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy wzbudziła wśród mieszkańców Kociewia ogromne emocje. Choć  informacja  - ze względu na ciszę wyborczą  - pojawiła się dopiero na kilkanaście godzin przed spotkaniem, mieszkańcy licznie przybyli na Rynek, by móc na żywo zobaczyć prezydenta, przywitać się i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Pogoda nie dopisała, jednak to nie zniechęciło ludzi do spotkania. Zobaczcie naszą fotorelację z tego spotkania.

Podsłuchane i podpatrzone - Prezydent RP po niedzielnej, pierwszej turze wyborów, już w poniedziałek odwiedził Starogard. Wiele osób podkreślało i doceniło zaszczyt jaki spotkał nasze miasto.

Dni Starogardu. Wirtualnie - Tradycyjnie, na Dniach Starogardu Gdańskiego, miały wystąpić gwiazdy,, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną koncerty zostały przełożone na rok 2021 a... Gazety Kociewskiej  nie poproszono o patronat medialny.

Piotr Cesarz: Z rowerem "jestem na Ty" od ponad 60. lat - Ponad 60 lat temu mały Piotruś wsiadł na 3-kołowy rowerek. Szybko potem wsiadł na męski (ale z nogą pod ramą). Następny był składak Wigry3, potem pierwszy "góral" i kolejne, z coraz lepszym osprzętem.

Prezydent RP na naszym Rynku - W poniedziałek przeżyliśmy déjà vu. Na starogardzkim Rynku znów stał Prezydent RP. Pierwsza wizyta po pierwszej turze wyborów i decyzja, że to będzie Starogard! Prawie 100 lat temu, w roku 1922, na naszym Rynku – tyle że po stronie zachodniej – stał prezydent RP Stanisław Wojciechowski, wygłaszając ważne przemówienie na temat stosunków polsko-niemieckich, przedrukowane przez prasę w całym kraju.

Gdańsk. 115 km kolarskiej przygody - To był jeden z najdłuższych wieczorów tego roku, do tego wymarzona pogoda – takiej okazji zmarnować nie mogliśmy. Wieczór wykorzystaliśmy w 100% - wspomina Wojtek Hercke.

Weekend sportowców i „lodożerców” - W pierwszy letni weekend nasi rowerowi przyjaciele z GK STG (Grupa Kolarska Starogard Gdański) pokonali około  230 kilometrów.  


 

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

analfabeta
analfabeta 06.07.2020, 14:43
Ócz sie adrian ócz sie ciongle bo inaczej będziesz pisał jak ja
Stg.
Stg. 04.07.2020, 09:20
Duda to kukułcze jajo podrzucone przez Kaczyńskiego,łamiący prawo i KONSTYTUCJĘ którą przysiągł przestrzegać i pilnować. Nigdy nie powinien być prezydentem Polski !
horacy
horacy 02.07.2020, 13:51
STOP lgbt , pedofilom , pedałom , oraz wszelkiej maści zbokom , w tym kościelnym !!!!!!!
jasiek
jasiek 02.07.2020, 14:01
kiedy biskupi odpowiedzialni za ochronę pedofilów zostaną ukarani , kiedy likwidacja konkordatu i funduszu kościelnego ?
jasiek horacy
jasiek horacy 02.07.2020, 17:50
ale jazda , gadam sam ze sobą pod różnymi nickami !!!
bez kościelnej tacy
bez kościelnej tacy 03.07.2020, 15:50
kim jesteś kościelny nieuku i debilu ???
kolekta
kolekta 04.07.2020, 11:21
jestem tobą , to znaczy ty jesteś mną , czyli ja to ty , a ty to ja !!!
krótko mówiąc - piszę sam ze sobo , bo nikt nie chce czytać moich (albo twoich , a to wlaściwie wszystko jedno) wypocin !!!
dziwię się , że moja druga półkula muzgowa tego nie wie i zadaje mi takie głupie pytania !!!
Ja
Ja 01.07.2020, 13:41
Kto został nowym dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowaczego ?
Kiedy był konkurs i kto był w komisji konkursowej ?
robocop
robocop 01.07.2020, 15:55
czyżby znowu kolesiowskie układy ???

Pozostałe