Przed nami kolejny etap znoszenia obostrzeń. Policja informuje

  • 29.05.2020, 12:54 (aktualizacja 29.05.2020, 13:04)
  • redakcja
Przed nami kolejny etap znoszenia obostrzeń. Policja informuje

Podziel się:

Oceń:

Policjanci informują, że od najbliższej soboty wchodzimy w kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z covid-19. W przestrzeni otwartej, zachowując wymagany odstęp od innych, nie będziemy musieli zasłaniać ust i nosa. W ścisłym reżimie sanitarnym otwarte zostaną między innymi kina, siłownie, salony masażu oraz teatry. Mundurowi ostrzegają, że mimo łagodzenia obostrzeń nadal powinniśmy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi osobami.

Przed nami kolejny etap znoszenia obostrzeń związanych z covid-19. Dla policjantów, służb medycznych oraz ratowników to w dalszym ciągu okres wytężonej służby i pracy na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Jak informuje Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, od 30 maja br. (sobota) rozpocznie się czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z covid-19. Nie będzie między innymi obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, przy jednoczesnym zachowaniu 2-metrowego dystansu społecznego. Zniesiony zostanie także limit osób przebywających kościołach, sklepach, na targu, czy w branży gastronomicznej. Zmianie ulegną również obostrzenia dotyczące uroczystości religijnych, w tym wesel i pogrzebów.

 

Te kolejne likwidowane w ostatnim czasie obostrzenia, nie zwalniają jednak osób objętych kwarantanną z obowiązku przebywania we wskazanym miejscu. Policjanci w dalszym ciągu będą sprawdzali, czy osoby te stosują się do obowiązujących przepisów i zakazu opuszczania miejsca pobytu.

 

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa mundurowi będą reagować także wobec osób, które swoim działaniem lub zaniechaniem nie stosują się do pozostałych, dalej obowiązujących obostrzeń. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad.


Więcej informacji na temat zasad bezpieczeństwa. Przeczytaj  i zastosuj się!

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 29.05.2020, 21:19
Wkurza mnie, że pozamykane są przychodnie, poradnie, komisje lekarskie, centra pomocy rodzinie, itp. Sektor publiczny nie powinien się tak odgradzać od obywatela.
MZK
MZK 29.05.2020, 21:08
Może by tak Prezydent w końcu pozwolił autobusom miejskim kursować w niedzielę! Jak długo można czekać? Obostrzenia są stopniowo zmniejszane, a w tym temacie nic się nie zmienia.
Starogardzianin
Starogardzianin 30.05.2020, 01:34
Mówisz - masz. Od 1 czerwca będą kursowały również w niedziele i święta. A osoby, które dały łapkę w dół przy komentarzu powyżej, zapewne jeżdżą samochodami i poza czubkiem własnego nosa niczego nie widzą. Ważne, że oni mają transport!
H
H 30.05.2020, 08:03
Kup sobie samochód, to też będziesz miał transport
XYZ
XYZ 30.05.2020, 19:59
@H: Skoro jeździsz samochodem, to co cię autobusy obchodzą? Daj ludziom żyć!
Typowy pies ogrodnika, sam nie zje, a drugiemu nie da!
toja
toja 29.05.2020, 13:26
Dotychczas nie reagowali, a teraz nagle zaczną reagować, jak restrykcje będą mniejsze? Śmiech na sali
Po prostu
Po prostu 29.05.2020, 14:39
Ze co mieli jezdzic i wlepiac mandaty ? Jazdy sr...a na policje a jak potrzeba to wchodza im w 4 litery

Pozostałe