Oktawia Nowacka ambasadorką kampanii Jasna Strona Mocy

  • 22.05.2020, 10:53
  • redakcja
Oktawia Nowacka ambasadorką kampanii Jasna Strona Mocy

Podziel się:

Oceń:

Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w pięcioboju, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy oraz świata, jest twarzą kampanii społecznej, promującej dietę roślinną wśród sportowców w kampanii Jasna Strona Mocy (JSM).

JSM to społeczność sportowców, trenerów, dietetyków i ekspertów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi osobami zainteresowanymi zmianą diety.

Ma empatię do zwierząt
Pochodząca ze Starogardu Gdańskiego Oktawia Nowacka (obecnie mieszkanka Łomianek) od dziecka startowała w zawodach pływackich oraz biegowych. Największe sukcesy osiągnęła  w pięcioboju nowoczesnym. Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Świata, Europy i Polski znana jest ze swojej empatii do zwierząt. Odżywianiem zaczęła interesować się w 2014 r,  koncentrując się na swoim zdrowiu i pracy nad formą. Chcąc udowodnić, że osiąganie sukcesów sportowych na diecie bezmięsnej jest możliwe, wsparła kampanię społeczną JSM.
– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do grona sportowców Jasnej Strony Mocy – mówi Oktawia Nowacka – Dieta bezmięsna jest mi bardzo bliska i znacznie odmieniła moje życie. Nigdy nie upierałam się, że roślinny sposób odżywiania jest jedynym możliwym i najlepszym w sporcie. Ale z doświadczenia wiem, że dobrze zbilansowana dieta roślinna pozwala osiągać równie wspaniałe rezultaty. Inne plusy przejścia na jasną stronę? Otwarty umysł, zdrowie, świadomość, radość z tego, że troszczysz się o kondycję planety i nie popierasz cierpienia innych istot – dodaje.

Janusz Rokiciński, info Marta Korzeniak

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krakowiak
krakowiak 22.05.2020, 15:44
już jeden taki był , żarł tylko szczaw i mirabelki , a u banasia i tak zarwał łóżko podczas orgietki - "bohater" stefan...

Pozostałe