Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 20.05.2020, 03:00
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach! Dtp Wydawnictwo Pomorskie w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

To już 21. w tym roku numer Gazety Kociewskiej. Tradycyjnie polecamy lekturę wersji papierowej. Kupując Polskie Gazety wspieracie Polskich Wydawców i niezależnych dziennikarzy.

Nasz Czytelnik, pan Piotr, o „Pani z okienka” - W ubiegłą środę udałem się do Kociewskiego Centrum Zdrowia i ponownie odczułem dbałość "Pani z okienka" SOR, o pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR).

Wniebowstąpienie Pańskie - W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Mimo, że Zbawiciel odszedł do Ojca, to jest święto obecności Pana Jezusa pośród nas. - "Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata". Pan Jezus zawsze jest obecny w Eucharystii.

Uprowadzenie w Gołębiewku. Porywacz zatrzymany -  Pod koniec ubiegłego tygodnia w Gołębiewku 24-letni mężczyzna uprowadził 25-letnią kobietę i jej 3-letniego synka. Wszystko rozegrało się w biały dzień w centrum miejscowości. Pokrzywdzona dyskretnie zatelefonowała do swojej matki, która powiadomiła policję. Na drogach zorganizowano blokady, w  akcję włączył się policyjny śmigłowiec Black Hawk.

Pociski z czasów II wojny światowej w Grabowie - Pociski z czasów II wojny światowej, zostały odnalezione w lesie w pobliżu miejscowości Grabowo. Policjanci zabezpieczyli teren znaleziska do czasu przybycia saperów. Mundurowi ostrzegają, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne.

Wielki pożar w Rokocinie. Doszczętnie spłonęła stolarnia - 15 maja, kilka minut po północy, nad Rokocinem pojawiły się czarne kłęby dymu. Okazało się, że jednej ze stolarni wybuchł pożar. Z ogniem przez 8 godzin walczyło 13 zastępów straży. Obiekt spłonął doszczętnie. Jeszcze nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Radny Naszego Starogardu pod lubą posła i radnych z Prawa i Sprawiedliwości - W poniedziałek, 18 maja przed budynkiem starogardzkiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa zwołana przez posła Kacpra Płażyńskiego. Wzięli w niej udział również radni Sebastian Kucharczyk oraz Tomasz Cylkowski. Spotkanie dotyczyło nietransparentnego, w ich ocenie, działania radnego Marka Jankowskiego oraz uchylenia mandatu radnego.

Urodziny mistrza - Andrzej Grubba zdobył 15 medali Mistrzostw Świata i Europy oraz Pucharu Świata, 26 razy zdobył Mistrzostwo Polski. 14 maja, król celuloidowej piłeczki, skończyłby 62 lata.

Iglotex buduje - Na placu budowy zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego Iglotex w Skórczu  trwają intensywne prace.  

Sukces gminy w rankingu wojewódzkim - 123 gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, sklasyfikowano pod względem inwestycyjnym za 2019 rok.Gmina Kaliska zajęła drugie miejsce w kat. gmin wiejskich i czwarte w klasyfikacji generalnej.

Gmina utwardza drogi - Trwają prace przy budowie dwóch dróg w Kręgu. Za utwardzenie 800 m² dróg Gmina Wiejska Starogard Gd. zapłaci 80 tys. zł.

Zblewo. Aleksandra maluje - Wśród prac które wpłynęły na konkurs plastyczny „Zblewo moja mała ojczyzna” urzekła nas praca czteroletniej Aleksandry Zygmunt..

GWiK buduje nową studnię - Skarszewska Spółka Gminne Wodociągi i Kanalizacje planuje uruchomić dodatkową studnię, która będzie awaryjnym zabezpieczeniem poboru wody.

Głupota ludzka, czy przemyślana akcja?! Straty sięgają setek tysięcy złotych - W nocy ze środy na czwartek (13-14 maja) nieznani sprawcy zniszczyli trzy obiekty sportowe wykonane w technologii szkieletowo-membranowej. Sprawcy doskonale wiedzieli, w jaki sposób ciąć, aby powstały jak największe straty. Sprawę bada starogardzka policja, a za wskazanie sprawcy wyznaczono nagrodę.

Polski pomidor kontra ładny z importu - W piątek, 15 maja, kupiłem na targu, po 6,50/kg, moje ulubione mięsiste „gargamele”, z których nie tryska woda jak z tych ładnych, „obcych”, za to są słodkawe i na pewno nie modyfikowane, bo od Mariusza rowadzącego rodzinne gospodarstwo we wsi Michale.

W lasach stale przybywa śmieci. To nasz wspólny problem - „Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las” – to powiedzenie z pewnością każdemu obiło się o uszy. W ostatnim czasie nasze lasy zalewa fala nielegalnych wysypisk śmieci. O obecnej sytuacji, podczas wspólnego patrolu ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Starogard, rozmawiamy z jej komendantem, Juliuszem Owsikiem.

Obchody 100. urodzin Papieża Polaka - Za nami 100. rocznica urodzin Papieża Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Gminy Zblewo. Z powodu pandemii nie mogło odbyć się wielkie świętowanie z udziałem licznej widowni. W to miejsce odbyła się wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”.

Krzyżna to największa niespodzianka Diademu - Po długim okresie ograniczeń mógł wybrać się w góry. Pan Zenon, przedsiębiorca, artysta fotografik, miłośnik gór i zdobywania ich szczytów, wreszcie jest w swoim żywiole.

Rowerowo. Las przedłuża nam życie - Jak podaje portal dobrewiadomosci.net.pl w Finlandii leśne spacery przepisuje się na receptę. Nam rowerzystom nikt nic nie musi przepisywać bo wiemy, że leśny „rowerowing” (?)  nam służy.

Demony Natalii Zacharek - Czy znalazłby się w Gazecie łam lub dwa, by opisać pokrótce dawne strachy, personifikacje dawnych zaraz w opracowanej przeze mnie książce dotyczącej folkloru Kociewia? Znaleźliśmy.

Za nami Kociewskie Foto-Termedyje - Zakończył się II plener fotograficzny "Kociewskie Foto-Termedyje". Wśród medialnych patronów wydarzenia był Rolnik Pomorski.

Prace idą pełną parą! - 10 czerwca miłośnicy dwóch kółek będą mieli powody do radości, za sprawą powstającej właśnie ścieżki rowerowej, która zlokalizowana jest na odcinku od cmentarza na Łapiszewie do wjazdu na dawne wysypisko śmieci w Linowcu.

Oktawia Nowacka ambasadorką kampanii Jasna Strona Mocy - Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w pięcioboju, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy oraz świata, jest twarzą kampanii społecznej, promującej dietę roślinną wśród sportowców w kampanii Jasna Strona Mocy (JSM).

_redakcja

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.05.2020, 13:57
Ukazał się ranking zamożnosci gmin na Pomorzu wg.danych GUS za 2019 rok.
Okazało się ,ze do najbiedniejszych miast należy m.in nasz Skórcz.
Co za kuriozum ,bo w tym biednym miasteczku funkcjonują dwa samorządy: gminy miejskiej i oddzielnie wiejskiej.A co idzie za tym dwa urzędy,rzesza urzędników oraz radnych oraz dwóch włodarzy czyli burmistrz i wójt.Kazdy z nich pobiera wynagrodzenie równe prezydentowi duzego miasta a kazdy urzad generuje wysokie koszty utrzymania.
Gdzie tu logika ?
kociewiak
kociewiak 21.05.2020, 20:19
pytam : kiedy wreszcie zboczony świński pedofil i tajny współpracownik sb prałat jankowski przestanie być honorowym obywatelem naszego miasta i zostanie osądzony , a jego ofiary spotka zadośćuczynienie ze strony kolesiów z kk ????? , chyba już czas najwyższy - co władze miasta ?????
agata
agata 21.05.2020, 15:48
STOP PEDOFILII i wszelkiej maści pedofilom , w tym kościelnym , przestać gadać i obiecywać - zlikwidować ten świński proceder i ukarać zboczeńców !!!
Maro
Maro 21.05.2020, 13:16
Kucharczyka odwołali bo stowarzyszenie którego był członkiem brało kasę z miasta, a Jankowski jest w stowarzyszeniu co bierze kasę od miasta i jeszcze go nie odwołali. Wszystkich tych nieuczciwych powinni odwołać. Tam jest więcej takich, nie tylko tych dwóch
bolo
bolo 20.05.2020, 17:13
To jest dopiero cynizm Kucharczyka. Dobrze że Płażyński jechał argumentami ale chyba się pomylił co do adresata. Bo to Kucharczyk wyciągał kasę z miasta a nie Jankowski.
antypisior
antypisior 21.05.2020, 08:51
Przyzwoitość nakazywała by mu się nie udzielać ale piździk nie wie co to przyzwoitość
joanna
joanna 20.05.2020, 19:36
wszyscy po jednej maści , jednym słowem - dziadostwo !!!
emilia
emilia 20.05.2020, 15:46
NIE dla kościelnej pedofilii , NIE dla zboków w koloratkach !!!
AA
AA 20.05.2020, 19:11
Nie dla starosty Chyły za calokształt.
x
x 21.05.2020, 13:17
Panie radny Cywiński trochę umiaru
Gość
Gość 22.05.2020, 09:16
Jak najbardziej umiar powinien być zachowany .
Zwlaszcza powinien go zachować starosta.

Pozostałe