Przed nami kolejny majowy weekend. Stosujmy się do zasad i obostrzeń, dbajmy o zdrowie nasze i naszych najbliższych

  • 15.05.2020, 10:50
  • redakcja
Przed nami kolejny majowy weekend. Stosujmy się do zasad i obostrzeń, dbajmy o zdrowie nasze i naszych najbliższych

Podziel się:

Oceń:

Przed nami kolejny majowy weekend, w czasie którego dla naszego wspólnego bezpieczeństwa musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się covid-19. Zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie zwalnia nas z przestrzegania pozostałych nakazów. Jeśli zlekceważymy zasady bezpieczeństwa, musimy liczyć się z wysokimi mandatami, a nawet karą administracyjną. Pamiętajmy, że wirus jest groźny, a ryzyko zarażenia wciąż wysokie. Dbając o życie i zdrowie własne oraz osób nam najbliższych, stosujmy się do przepisów i zaleceń.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność, rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Pomimo poluzowaniu części obostrzeń, pamiętajmy, że wirus wciąż jest groźny i nie stosując się do zasad higieny i bezpieczeństwa, możemy się nim zarazić. Przed nami kolejny majowy weekend z cowid-19.Przypominamy, że wciąż obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu -zachowanie 2 metrowej odległości od innych przechodniów oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

 

Stosowanie się do powyższych zaleceń jest każdego dnia kontrolowane przez patrole w terenie. I tak będzie również w czasie zbliżającego się weekendu. Policjanci obejmą szczególnym nadzorem miejsca szczególnie uczęszczane przez mieszkańców Kociewia. W ramach pełnionej służby Starogardzcy funkcjonariusze będą kontrolować, czy osoby przebywające w parkach, korzystające z terenów zieleni, skwerów oraz piesi stosują się do aktualnych zasad i ograniczeń. Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza mandatem karnym w wysokości do 500 zł, sanepid może na taką osobę nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.

 

Mundurowi apelują, aby dla naszego wspólnego dobra, na co dzień korzystać z maseczek, czy innych elementów odzieży, które pozwolą nam zasłonić usta i nos. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu obowiązuje zakaz zgromadzeń, spotkań czy imprez. W związku z tym w kontaktach towarzyskich warto rozważyć możliwość korzystania z rozwiązań technologicznych takich, jak komunikatory, wideo konferencje czy portale społecznościowe.

 

Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia naszego i osób nam najbliższych. Stosując się do przepisów, zwiększamy nasze bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. Szczegółowe informacje i aktualne przepisy można znaleźć na stronie  www.gov.pl, w zakładce Aktualne zasady i ograniczenia.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaśka
Kaśka 16.05.2020, 08:35
Te zdjęcie powala. Gdzie są te slamsy? To chyba nie w Polsce. Ale mają okna z PCV. Podziwiam.
gosc
gosc 16.05.2020, 23:21
Owidzka... starogard
troll
troll 15.05.2020, 17:32
W ostatni weekend praktycznie nikt nie stosował się do zasad

Pozostałe