Starogardzcy policjanci rozdawali maseczki

  • 14.05.2020, 12:03
  • redakcja
Starogardzcy policjanci rozdawali maseczki

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim rozdają maseczki ochronne, które otrzymali od skórzeckiej parafii. Inicjatywa ta z jednej strony ma na celu przypominanie o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, z drugiej natomiast wyraża troskę o zdrowie mieszkańców. Za pośrednictwem funkcjonariuszy pracujących w terenie maseczki te trafiają również do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, a wszystko po to, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć tę części twarzy. Możemy to zrobić używając różnego rodzaju maseczek, chust, apaszek czy szalika. Okazuje się jednak, że w trudnym czasie wspólnej walki z epidemią, nie wszyscy stosują się do przepisów i obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci podczas codziennej służby rozdają maseczki przekazane im przez skórzecką parafię. Mundurowi wręczają je osobom, które z różnych powodów nie posiadają tego rodzaju zabezpieczenia. Celem tej akcji jest zaopatrzenie w maseczki wszystkich, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących.  Funkcjonariusze każdorazowo informują napotkane osoby o obowiązku noszenia maseczek oraz tłumaczą jak należy z nich korzystać, aby spełniały one swoją funkcję ochronną.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie oraz przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

_redakcja

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

janek
janek 25.05.2020, 09:14
co jeszcze na mieście robią banery z kichawą końską ? , posrańce posprzątajcie te gówna i oddajcie pieniądze za druk kart i list wyborczych
xxxcz
xxxcz 15.05.2020, 14:37
Kociewiak ty dzbanie!Czas się już wycofać z trollingu.
kociewiak
kociewiak 20.05.2020, 16:06
Xxxcz ty buraku! Najwyższa pora, abyś wycofał się z trollingu.
kociewiak
kociewiak 15.05.2020, 11:53
Cioekawe kto zapłaci za wydrukowane na Kidawę karty wyborcze.proponuję żeby nojm an z własnej kieszeni.
xxxcz
xxxcz 15.05.2020, 11:28
Zeby zmieniać kandydata w połowie kampanii wyborczej to trzeba być debilem z PO.
Kociewiak
Kociewiak 15.05.2020, 12:36
Masz rację, geniuszu z PIS-u. Wielka szkoda, że ty nie jesteś prezydentem, albo chociażby sołtysem.
jumbo
jumbo 15.05.2020, 12:49
żebyś się platfusie chociaż modlić potrafił , a nie krzyczał do swoich heil
kociewiak
kociewiak 20.05.2020, 16:03

Dobrze, że ty ob***noga potrafisz klepać pacierze i cmokasz swoich w d ... .
joan baptist
joan baptist 20.05.2020, 19:51
nie podszywaj się pod kociewiaka obrzezany posrańcu
kociewiak
kociewiak 10.06.2020, 09:22
Nie podszywaj się pod nikogo obrzezany posrańcu.
Falo
Falo 15.05.2020, 07:48
Nikt nie nosi maseczek, a policja udaje że nie widzi.
Do roboty marsz!
Po prostu
Po prostu 15.05.2020, 18:12
Pokazuja ze sa tez ludzni Praca polivji nie polega tylko na karaniu
GS
GS 14.05.2020, 19:34
Policja to powinna rozdawać ale mandaty za ich brak albo złe użycie. Sanepid powinien maseczki rozdawać mieszkańcom.
A swoją drogą ludzie się nie stosują do zaleceń sanitarnych.
Zwłaszcza staruchy.
joanna
joanna 14.05.2020, 20:12
kościelne staruchy , podjudzani przez kler
obywatel
obywatel 14.05.2020, 19:57
a ja twierdzę że nie tzw. staruchy - ci ludzie raczej noszą maseczki . Raczej młodzi tak do 40-tki przeważnie nie noszą maseczek. Starsi ludzie noszą .
Dziadziuś
Dziadziuś 14.05.2020, 19:43
Ty ,też kiedyś będziesz staruchem ......chyba że nie dożyjesz........a tego Tobie........
GS
GS 14.05.2020, 19:51
Staruchem może i będę . Ale nie chamskim, aroganckim ignorantem ,któremu życie innych jest obojętne. A zwróć takiemu uwagę , że to też chodzi o jego zdrowie, to cię jeszcze cham jeden opluje z nienawiści.Co za ludzie. Fe.
romulus
romulus 14.05.2020, 20:00
to pisiory z katotalibanu , ale już niedługo i przestaniecie rozdawać patologii pieniądze , które im się nie należą , nie kupicie już debili za 500+ i inne srebrniki , obejrzyjcie kolejny film braci sekielskich o kościelnej pedofilii to może zaczną pracować te wasze puste katolickie łby...
katol
katol 15.05.2020, 11:30
Po się nareszcie kończy,już zmienili "najlepszą prezydencicę" na świecie.Buhhhaaa, to debile z Po
Tylko PiS
Tylko PiS 14.05.2020, 22:59
Lecz się na nogi,bo na głowę już stanowczo za późno......
gorilla
gorilla 15.05.2020, 07:35
to że wy nieżle żyjecie z tej idiotycznej formacji politycznej zwanej pislandem , nie znaczy , żeby was dziadostwo popierać
fiction
fiction 15.05.2020, 08:00
jutro premiera filmu o kościelnej pedofilii , obejrzyjcie sobie pisiory waszych katolickich zboczeńców w koloratkach
joszko bez brody
joszko bez brody 15.05.2020, 07:27
wy nieudaczniki i nieuki pisowskie zostaniecie rozliczeni za całe wasze złodziejstwo i rozdawnictwo społecznych pieniędzy , do szkoły kościelne matoły
Tylko PiS
Tylko PiS 15.05.2020, 10:13
Jaka szkoda, że Pustka Obywatelska się kończy .Kortyko się urwało i jeszcze Pokemony nie mogą się z tym pogodzić.????? Tak , ja i moi znajomi korzystamy programów społecznych.Kiedyś ich nie było, bo kasy na te cele nie było....jak mówił Rostowski .Nie pamiętasz ????!!!!
kociewiak
kociewiak 15.05.2020, 11:51
Szkoda?Chyba radość,że te debile nareszcie się kończą!!!!!
obywatel
obywatel 14.05.2020, 18:33
Noszę maseczkę , lecz stwierdzam że w najbliższych dniach zwłaszcza gdy zrobi się ciepło nie będę nosił. Widzę sporo osób które nie noszą , policja i straż miejska nie reaguje .
Kwik,kwik
Kwik,kwik 14.05.2020, 19:39
Bo jakby reagowali ,to byś kwiczał , że jest państwo policyjne i terror wobec mieszkańców.
obywatel
obywatel 14.05.2020, 19:55
Dlatego w najbliższym czasie przestanę nosić maseczkę , skoro nikt nie pilnuje. A tak właściwie jak można brać poważnie rozporządzenie typa który sam wcześniej wyśmiewał noszenie maseczek by potem zmuszać ludzi do noszenia ? Chyba ten człowiek ma rozdwojenie jaźni ?
Virus
Virus 14.05.2020, 23:03
Bo maseczki chronią innych ,abyś TY .....( i tu niecenzuralne słowo). nikogo nie zarażał !!!!!! Ale pewnie i tak nie rozumiesz...
tt
tt 19.05.2020, 23:27
Virus raczej ty powinieneś jako jedyny nosić maseczkę i kask ochronny by nie zarażać swoją głupotą 😊.
Dlaczego ktoś kto jest zdrowy ma nosić maseczkę ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.05.2020, 16:02
Gdzie rękawiczki ochronne ! Chyba że płyn dezynfekcyjny był użyty przez panów mundurowych.
Imię
Imię 14.05.2020, 14:47
Rozdają maseczki, a potem nic nie mówią, jak ktoś ich nie używa

Pozostałe