Kradzież rozbójnicza w sklepie. Policjanci zatrzymali sprawców już po 30 minutach

  • 25.04.2020, 10:00
  • MK (JT)
Kradzież rozbójnicza w sklepie. Policjanci zatrzymali sprawców już po 30 minutach

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy w wyniku kradzieży rozbójniczej ukradli towar w jednym ze miejscowych sklepów. Aby utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy sprawcy uderzyli w twarz ekspedientkę, która zareagowała na kradzież. W wyniku szarpaniny i przepychanek przestępcom udało się uciec ze sklepu wraz ze skradzionym towarem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

21 kwietnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło późnym wieczorem w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na interwencję natychmiast skierowani zostali policjanci z patrolu. Pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że około godziny 22.00 obsługa sklepu zauważyła kobietę, która nerwowo wrzucała do plecaka towar z półek. Gdy pracownica sklepu zareagowała na próbę kradzieży, pomiędzy kobietami doszło do szarpaniny i przepychanek. Wówczas z pomocą złodziejce ruszył przebywający w sklepie mężczyzna. Podczas szarpaniny ekspedientka została uderzona w twarz, a złodziejka oraz jej wspólnik uciekli ze sklepu w nieznanym kierunku. Śledczy ustalili ich rysopisy i od razu przystąpili do penetracji miasta w celu zatrzymania sprawców przestępstwa. Funkcjonariusze skontrolowali między innymi ulice przyległe, główne ciągi komunikacyjne miasta oraz osiedla mieszkaniowe.

Niespełna pół godziny od zdarzenia mundurowi, którzy patrolowali jedną z ulic w centrum zauważyli w aucie kobietę i mężczyznę, których rysopisy odpowiadały wizerunkom sprawców. Gdy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej auto i sprawdzili plecak kobiety, znaleźli w nim skradziony ze sklepu towar.

36-letnia kobieta oraz o 4 lata młodszy mężczyzna zostali zatrzymani i spędzili noc w miejscowej komendzie. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej.  Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

MK (JT)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel
Obywatel 25.04.2020, 16:29
Za zwykłą kradzież grozi do 5 lat. Za kradzeż rozbujniczą jesxcze raz tyle.

Pozostałe