Jak przygotować klimatyzację do lata w biurze?

  • 02.04.2020, 14:29
  • kliwent.eu
Jak przygotować klimatyzację do lata w biurze?

Podziel się:

Zbliża się lato, a wraz z nim wysokie temperatury i upały, które odczuwane są też w zamkniętych pomieszczeniach. Nie są to warunki sprzyjające przyjemnej i wydajnej pracy, dlatego pracodawca powinien zadbać o chłodzenie biur w tym czasie. Klimatyzacja w biurze jest obecnie standardem, jednak jej czyszczenie nie przez wszystkich traktowane jest jako obowiązek, a tak być powinno. Co powinno się zrobić już wiosną, aby latem cieszyć się dobrym klimatem w biurze?

Czyszczenie klimatyzacji to podstawa

Klimatyzacja w biurze powinna być serwisowana dwa razy w roku, tak często się ją również czyści, co jest jednak uzależnione od intensywności jej pracy oraz jakości urządzenia. Zatem serwis zamawiamy przed sezonem oraz po jego zakończeniu. Nie można jednak tych wytycznych traktować jako uniwersalnych i dobrych dla wszystkich. Klimatyzacja w niektórych firmach pracuje przez cały rok, a wtedy prace serwisowe należy wykonywać częściej. Częstsze wymiany filtrów są ponadto zdeterminowane warunkami, panującymi w budynku.

Czyszczenie klimatyzacji jest kluczowe dla sprawności i bezpieczeństwa jej użytkowania, ponieważ przez klimatyzator przepływa powietrze, które jest filtrowane. Zatem zanieczyszczenia pozostają na specjalnych filtrach. Ich czystość warunkuje skuteczność procesu filtrowania. Nie zapominajmy też, że skutkiem ubocznym chłodzenia jest rozwój wilgoci w urządzeniu, co z kolei stwarza idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów. Są to szkodliwe dla zdrowia człowieka substancje, które niestety bez odgrzybiania i czyszczenia klimatyzacji pracownicy wdychają podczas 8-godzinnej pracy…każdego dnia.

Dodatkowo czyszczenie klimatyzacji w biurze sprzyja wydłużeniu sprawności urządzenia. Kiedy klimatyzator jest zanieczyszczony oraz zalega w nim wilgoć, pracuje głośniej, mniej wydajnie, a dodatkowo emitowany jest nieprzyjemny zapach.

Przygotowanie klimatyzacji w biurze przez profesjonalną firmę

Zanim zdecydujesz się na firmę, która zajmie się serwisem Twojej klimatyzacji w biurze, porównaj oferty kilku wybranych, które cieszą się najlepszą opinią i największym zaufaniem wśród przedsiębiorców. Ważne jest, aby była to firma, która zajmuje się nie tylko małymi, domowymi systemami, ale też bardziej rozbudowanymi instalacjami w biurach. Dowiedz się, w jakich godzinach może zostać wykonany serwis i czy jest to możliwe np. po zakończonej pracy Twojego zespołu. Dzięki temu zlecone przez Ciebie działania serwisowe nie wpłyną negatywnie na wykonywanie codziennych obowiązków przez Twoich pracowników. Koniecznie zapoznaj się z zakresem oferty firmy, jakie działania podejmuje w ramach przeglądu, czy tylko czyści klimatyzację czy może również zaproponować naprawę ewentualnych uszkodzeń i wymianę niesprawnych już elementów.

Nie zostawiaj prac serwisowych klimatyzacji w biurze na ostatnią chwilę. Szczególnie najlepsze firmy mają tuż przed rozpoczęciem sezonu najwięcej pracy. Wykonaj przegląd wczesną wiosną, pozwoli Ci to również dobrze się przygotować na wcześniejsze nadejście upałów. Pogoda w ostatnich latach niejednokrotnie nas zaskakiwała.

Sprawdź ofertę firmy Kliwent.

kliwent.eu

Pozostałe