Miasto utwardzi w tym roku 4,5 km dróg

  • 20.03.2020, 10:11
  • redakcja
Miasto utwardzi w tym roku 4,5 km dróg

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miasta po konsultacjach z mieszkańcami opublikował ostateczną listę rankingową ulic przewidzianych do utwardzenia płytami Yomb w 2020 roku. Sprawdź, czy Twoja ulica znalazła się na liście!

Wniesione uwagi dotyczyły ul. Wicka Rogali, Wiśniowej oraz sięgaczy przy ul. Derdowskiego. W znacznej większości uwagi były uzasadnione i zostały uwzględnione, jednak nie wpłynęło to na zmianę kolejności ulic przewidzianych do utwardzenia w 2020 r.
- W tym roku w pierwszej kolejności Miasto dokończy utwardzanie sięgaczy przy ul. Druha Grzybka, Sucharskiego oraz końcowy odcinek ul. Kalinowskiego. Przewiduje się również utwardzenie kolejnych ośmiu ulic z listy tj.: Wyszyńskiego, Mickiewicza, Obrońców Poczty Gdańskiej, Majowej, Kolejowej (sięgacz), Leśnej, Topolowej oraz Rolnej. Łącznie w bieżącym roku zostanie utwardzonych około 4,5 km dróg gruntowych – wyjaśnia Małgorzata Rogala z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta.
W ciągu ulicy Leśnej oraz Rolnej na skrajnych pasach zostaną ułożone płyty rowerowe. Takie rozwiązanie przyjęto w ubiegłym roku w ul. Hermanowskiej i Świętojańskiej.
- Przypominamy, że lista jest corocznie weryfikowana i wpływ na zmianę kolejności, oprócz kryteriów przyjętych w programie, może mieć również wzrost cen. Może to oznaczać, że np. z zaplanowanych w roku 2021 sześciu ulic do utwardzenia wykonanych zostanie tylko pięć, bo koszt utwardzenia 1m2 wyniesie więcej niż zakładany obecnie – tłumaczy Małgorzata Rogala.

W tym roku wykonane zostaną ulice:
Grzybka
Kalinowskiego
Sucharskiego
Wyszyńskiego
Mickiewicza
Obr. Poczty Gdańskiej
Majowa
Kolejowa – sięgacz
Leśna
Topolowa
Rolna

 

_redakcja

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 23.03.2020, 19:13
Konsultacje z mieszkańcami ?, gdzie ulica:Bohaterów Getta ,Dolna ,Zachodnia ,sięgacze .Do chwili obecnej brak oświetlenia ,chodnika ,drogi .Prezydent w kampani obiecywał ,,zrównoważony rozwój "
Żabno Świętojańska
Żabno Świętojańska 21.03.2020, 19:52
Bez sensu jumby na pozostala czesc ul. ŚWIĘTOJAŃSKA jezeli kanaliza nie podciagnieta. Moze czas na dzialania ze strony gminy zeby nie tylko bylo ładnie i rekreacyjnie na ścieżce zdrowia ale i mieszkalo sie lepiej w gminnym Żabnie. W koncu jest to teren w coraz to wiekszej czesci rozbudowujacy się. NIESTETY Sołtys przypomina sobie o tym zakatku tylko jak czas podatku gruntowego sie zbliza i trzeba dostarczyć info.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.03.2020, 18:33
To nie chodzi o ul. Heweliusza a o ul. Świętojańską w Żabnie z wymianą nowych płyt!
Doktor
Doktor 21.03.2020, 14:58
Ul Teresy *** Wołowej jest cala do remontu!!! 4,5 kilometra śmiech na sali sala pusta.No Komemt.
Sławek EU07
Sławek EU07 21.03.2020, 08:30
Ulica Doktora Stanisława Kryzana (dojazd na Żabno) się nadaje do generalnego remontu.
elba
elba 25.03.2020, 15:07
Miała być robiona, była w planach już chyba na 2018-2019 i nagle dziwnie zniknęła Kryzana z tych planów, ciekawe kto te płyty "przejął", czyzby jakieś lobby tajemnicze na rzecz innego rejonu miasta?
Pioter
Pioter 21.03.2020, 07:47
Ułożenie płyt betonowych to działanie tymczasowe z powodu braku kasy miejskiej. Aby wykonać nawierzchnie z afaltu oraz chodniki i pasy zieleni konieczne jest wcześniejsze wybudowanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Bez tego to asfalt i tak doprowadzi do rozlewisk wody przy opadach i rozbiórki asfaltu bo inaczej sieci kanalizacji nie można wykonać. Zastanawia mnie tylko wykonywanie wpustów deszczowych do sieci melioracyjnej przy okazji układania płyt betonowych. Pobocza i tak nie mają krawężników, i nie są utwardzone. W efekcie po 1-2 miesiącach wpusty są zapchane ziemia a woda stoi na płytach. Władcy układają płyty no mogą chwalić się przed elektoratem nie obiecując jednocześnie kompleksowej budowy nawierzchni. Cóż, to taka władza... tymczasowa.
Sławek
Sławek 21.03.2020, 07:43
Kalinowskiego za szkołą zrobiona? Ten odcinek drogi jest w fatalnym stanie! Dziura na dziurze, wystające druty, wokół dziury. Dlaczego piszecie, że pozostał ostatni odcinek KALINOWSKIEGO do utwardzenia jak ten odcinek jest do wymiany. W okresie jesiennym, zimowym dzieci idące do szkoły muszą manewrować między kałużami, a pędzącymi samochodami. Może warto pomyśleć o wymianie o zrobieniu chodnika - dbając o bezpieczeństwo uczęszczających tutaj dzieci, a także mieszkańców tego osiedla !
Sławek
Sławek 21.03.2020, 07:40
Kalinowskiego za szkołą zrobiona? Ten odcinek drogi jest w fatalnym stanie! Dziura na dziurze, wystające druty, wokół dziury. Dlaczego piszecie, że pozostał ostatni odcinek KALINOWSKIEGO do utwardzenia jak ten odcinek jest do wymiany. W okresie jesiennym, zimowym dzieci idące do szkoły muszą manewrować między kałużami, a pędzącymi samochodami. Może warto pomyśleć o wymianie o zrobieniu chodnika - dbając o bezpieczeństwo uczęszczających tutaj dzieci, a także mieszkańców tego osiedla !
Xxx
Xxx 21.03.2020, 00:20
Pora zainteresowac sie tez zabnem. Nowo wybudowane domy na ulicy łabędziej jezdza po konkretnym blocie. Nie wspomne o tym ze aby przejść ta droga nalezy miec ze soba buty na zmiane. Dramat!!!
Lolo
Lolo 20.03.2020, 16:32
Dobrze? Jakby był asfalt, chodniki i trawniki było by dobrze i ładnie a tak jest byle jak i tylko trochę taniej niż powyżej.
xxxx
xxxx 20.03.2020, 13:01
jest dobrze przynajmniej teraz sie jeżdzi po twardej drodze a nie po dziurach i błocie.
Podatnik
Podatnik 21.03.2020, 09:59
W tym tygodniu po ziemnych ulicach miejskiej części dawnego Żabna jeździła równiarka. Problem w tym iż " równała" również te odcinki, które były równe!!!. Po tej pracy potrzeba tylko deszczu aby chodzić po błocie i omijać powstałe zapadliska pełne błota i wody. Miejskim urzędnikom nie chce się sprawdzić stanu tych dróg przed zleceniem. Po co to robić jeśli w mieście kasy aż nadto i można ją wydać bez uzasadnienia.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.03.2020, 18:27
Dlaczego wymieniliście nowe płyty na ul. Heweliusza? Może ktoś wyjaśni o co chodzi? Przy szkole na ul. Kalinowskiego w Żabnie ludzie urywają sprężyny w samochodach!!!!! Może Pan Dyrektor ze szkoły coś zadziała?
Ja
Ja 20.03.2020, 12:42
Całe 4.5 km brawo wy 😁
Lolo