Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 08.01.2020, 12:22 (aktualizacja 08.01.2020, 12:38)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

Surowe kary za cofanie liczników. Są pierwsze efekty kontroli - Od 1 stycznia bieżącego roku każdy kierowca, podczas kontroli drogowej, zobowiązany jest umożliwić policjantowi zajrzenie do auta i spisanie stanu licznika. Od tej czynności mundurowi odstąpią tylko w nielicznych przypadkach. Zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego od 25 maja 2019 r. cofanie liczników w pojazdach to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat więzienia.

Borelioza zaatakowała panią Justynę - Pani Justyna była dotychczas pełną energii osobą. Zawsze zadowolona z życia i uśmiechnięta. Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy dowiedziała się o Boreliozie. Leczenie jest długotrwałe i kosztowne.  

Tragiczny finał poszukiwań w Twardym Dole. Jeden z płetwonurków nie wypłynął na powierzchnię - W ostatni dzień 2019 roku w jeziorze Niedackim doszło do tragicznego zdarzenia. Trójka mężczyzn wybrała się, by ponurkować. Gdy przyjaciele wypłynęli się na powierzchnię, zauważyli, że brakuje jednego z płetwonurków. Rozpoczęli oni poszukiwania na własną rękę, informując o tym jednocześnie służby ratunkowe. Na miejsce wezwano Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościerzyny. Niestety, 42-letniego mężczyzny nie udało się uratować... Przyczyny tej tragedii bada policja.

Mieszkają w Piszu, kradli w Starogardzie. Złodzieje zatrzymani - Policjanci przedstawili dwóm osobom zarzuty dotyczące kradzieży wazonów i pater. Do zdarzenia doszło w jednym ze starogardzkich sklepów. Moment popełnienia przestępstwa zarejestrowały kamery, a policjanci upublicznili w Internecie wizerunek sprawców.

O krok od tragedii - Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 3 stycznia w Kokoszkowach. W pobliżu jednego z budynków wyczuwalna była woń gazu. Na miejsce wezwana pogotowie gazowe oraz straż pożarną.

Taki orszak jednoczy nas, katolików - Poniedziałkowy Orszak Trzech Króli zorganizowali: Ewelina Szczodrowska, sołtys wsi Zbyszek Wieczonkowski i proboszcz parafii św. Wojciecha w Bobowie ksiądz dr Łukasz Kątny.

Koncert Świąteczny w kinie Sokół - W piątkowy wieczór (3 stycznia) w wypełnionej szczelnie melomanami sali starogardzkiego kina Sokół, w świątecznym repertuarze, wystąpił zespół wokalny Singers Novi oraz orkiestra kameralna Pro Simfonica pod dyrekcją maestro Wojciecha Gdańca.

Andrzej, Paweł i Juliusz na czele orszaku - Ksiądz kanonik Tomasz Patoka i wójt Gminy Andrzej Toczek zaprosili mieszkańców do udziału w Orszaku Trzech Króli. Mimo chłodu frekwencja dopisała. O bezpieczeństwo przemarszu dbali druhowie OSP Lubichowo i miejscowi policjanci.  

I trzej królowie, i trzej królowie od wschodu przybyli... - 1,3 miliona uczestników i prawie 900 miejscowości – tak Orszaki Trzech Króli prezentują się w skali całego kraju. Mieszkańcy Kociewia równie licznie wyszli na ulicę, by wspólnie z mędrcami podążać do dzieciątka Jezus. Zobaczcie, jak pięknie prezentowały się orszaki w naszym regionie.

Tłumy na pokazie fajerwerków - Przy Kościółku 24, w Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego, 1 stycznia, odbył się wielki pokaz noworoczny. Obejrzało go kilka tysięcy osób. Przed pokazem, życzenia noworoczne złożył zebranych burmistrz Skarszew Jacek Pauli.

Leszek Czaja obronił tytuł Króla. Były emocja i sportowa rywalizacja - 5 stycznia w Siwiałce odbył się II Bieg o tytuł IV Króla Morsów.
 W biegu wzięło udział 250 uczestników, którzy startowali w dwóch kategoriach. O godzinie 11.05 wystartowali zawodnicy w kategorii nordic walking, a tuż po nich ruszyli biegacze. Wszyscy do pokonania mieli trasę liczącą niewiele ponad 4 kilometry. Po biegu odbyła się wspólna kąpiel w lodowatej wodzie i podsumowanie zawodów. Uczestnicy mieli też okazję przeciągać linę. Tym razem wygrał klub organizatora - StarMors Starogard. Zwycięzcą biegu został Leszek Czaja, który obronił tytuł sprzed roku.

 

 

 

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

grześ
grześ 08.01.2020, 16:52
przebierańcy , żeby tak za pracę się brali , a nie bazowali na 500+
ela
ela 10.01.2020, 19:18
kościelne dziadostwo
angelika
angelika 14.01.2020, 15:43
debilizm,pijaństwo i pedofilia koloratkowych jest wszędobylska !!! , a fuj...
polferius
polferius 16.01.2020, 17:06
Jaka wstrętna angelika a fuj,a takie ma anielskie imię.

Pozostałe