Maraton Pisania Listów z harcerzami Hufca ZHP Starogard Gdański

  • 06.12.2019, 10:17
  • redakcja
Maraton Pisania Listów  z harcerzami Hufca ZHP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Starogard Gdański zaprasza na II edycję pisania listów w ramach Amnesty International. Harcerze zapraszają wszystkich chętnych już w ten weekend (6-8 grudnia) do kawiarni Dzienna Dawka, gdzie będzie można napisać list w sprawie młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

Na czym polega Maraton Pisania Listów?
Maraton Pisania Listów  przypada w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.
- Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas  tego Maratonu 2019 będziemy pisać ws. młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane – mówią pomysłodawcy starogardzkiej akcji.
W 2018 roku w 854 miejscach w całej Polsce napisano 308 974 listy!
Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Patryca Rondel
Patryca Rondel 10.12.2019, 18:03
A co z filmem o Szpęgawsku? Była jakaś premiera w kinie i tyle. Żadnych płyt, żadnych streamów on-line, nawet na Torrentach cisza.

Pozostałe