Tym UM się nie chwali. Samochód władz za 250 tys. złotych na parkingu za ponad pół miliona złotych

  • 27.11.2019, 10:52 (aktualizacja 27.11.2019, 10:59)
  • redakcja
Tym UM się nie chwali.  Samochód władz za 250 tys. złotych  na parkingu za ponad pół miliona złotych Nowy Mercedes Bezn, który od sierpnia bieżącego roku jest na wyposażeniu Urzędu Miasta.

Podziel się:

Oceń:

Nowy Mercedes Urzędu Miasta jest szybki, luksusowy, elegancki i „wypasiony”. Zakupiony został w sierpniu tego roku, za kwotę ponad 250 tysięcy złotych. Jak udało nam się ustalić, pojazd jest wykorzystywany na co dzień przez pracowników starogardzkiego magistratu. Czy zakup tak drogiego auta był konieczny? To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi...

Nowy „urzędowy” samochód to Mercedes Benz V klasy o wartości 253.628 zł. Pojazd zaparkowany jest na parkingu, którego remont kosztował 560 tysięcy zł.
- Samochód służbowy Gmina Miejska Starogard Gdański zakupiła w sierpniu 2019 roku – informuje Magdalena Dalecka, rzecznik prezydenta miasta. - Samochód służbowy, jak sama nazwa wskazuje, podobnie jak auta służbowe w innych przedsiębiorstwach i instytucjach, jest wykorzystywany do celów służbowych.
Z pojazdu korzystają pracownicy Urzędu Miasta, radni Rady Miasta w sytuacjach, gdy posiedzenie Komisji odbywa się w terenie, delegacje z partnerskich miast.
- Samochód był też wykorzystany do dowozu osób z niepełnosprawnością do obwodowych komisji wyborczych. Pojazd jest używany w codziennej eksploatacji. Aktualny przebieg wynosi 6 tys. km. Jedną z podróży służbowych, którą odbyła delegacja miasta Starogard nowo zakupionym autem, był wyjazd do partnerskiego miasta Diepholz we wrześniu tego roku – dodaje Magdalena Dalecka.
Przypomnijmy, że urząd dysponuje kilkoma innymi pojazdami. Są to m.in. Ford Mondeo, Dacia Sandero i dwie Dacie Duster.

 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ela
ela 02.12.2019, 09:29
miało być sprawiedliwie i zgodnie z prawem , a wyszło jak zawsze...
kibicka
kibicka 30.11.2019, 11:16
O jaka ładna fura. Na wyjazd do Zielonej Góry potrzebujemy transportu. Skoro to auto jest za publiczną kasę więc myślę, że pan prezydent je nam udostępni. Przynajmniej nie będzie wstydu, że jakimś starym gratem przyjechaliśmy. Panie Januszu co pan na to?
henryk
henryk 02.12.2019, 09:30
pojedziecie na stopa
też kibicka
też kibicka 01.12.2019, 20:59
Pewnie jeszcze sam go będzie dla was prowadził bo to również kibic. W końcu tylko go wymienia spiker przed meczem, cały czas zastanawiam się dlaczego?
kibicka
kibicka 04.12.2019, 08:59
Fan jak się patrzy, tak gardło zdziera na meczach, ż aż głos traci haha
... tym się zainteresujcie
... tym się zainteresujcie 29.11.2019, 14:27
Na skrzyżowaniu Niepodległości z "berlinką" wisi wielki bilbord z Kilianem. O wyborach wszyscy zapomnieli a PiSior zakłóca wygląd miasta.
kociewiak
kociewiak 01.12.2019, 20:39
za małą odprawę dostał ten nieudacznik ??? , won z bilbordu !!!
Kothytf
Kothytf 30.11.2019, 09:39
Doniecki kanalia
tutam
tutam 28.11.2019, 22:58
A ja się zastanawiam czym zajmuje się Ognisko Pracy Pozaszkolnej, poza tym że jest miejscem cieplutkich stanowisk pracy za publiczne pieniądze dla kilku magistrów z bożej łaski. "Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej" - na takie głupoty idą publiczne pieniądze.
Rudy
Rudy 03.12.2019, 23:13
Myslisz ,ze oni przejmują się racjonalnym wydatkowaniem publicznych pieniędzy ?
Czy naczelnik komorowski jako szef wydziału ochrony srodowiska też tam śpiewa ?
Czy tylko slodko pieje do "uszka"
swojego pryncypała ?
gerwazy
gerwazy 04.12.2019, 08:39
już dawno powinni ukrócić takie praktyki kolesiów i zamontować im alkomat - koniec picia w urzędzie i jazdy po alkoholu...
aster
aster 04.12.2019, 09:05
Tak jest alkomat w UM obowiązkowo.
wiera
wiera 04.12.2019, 09:17
a w starostwie ???
aster
aster 04.12.2019, 09:44
Oczywiście też i w UG również.
tutaj
tutaj 29.11.2019, 09:27
No pewnie lepiej wyjechać za publiczną kasę na wycieczki do miast partnerskich?
Medyk
Medyk 29.11.2019, 12:13
Powiat to samo; samochody sluzbowe,karty kredytowe,wyjazdy zagraniczne,pensje wygórowane itd.
Żyć i nie umierać.
Rada też dobrze sie ma bo diety za parę godzin spotkań miesięcznie duzo wiecej niż wynagrodzenie pielęgniarek.
radni out
radni out 29.11.2019, 13:20
Z tymi dietami to jest jakaś kpina i w powiecie i w mieście. Jedni i drudzy jakiś czas temu sobie podnieśli. A ja się pytam za co? Za to że nam tylko ceny podnoszą? Powinni tam siedzieć za obiad i sto złotych na paliwo. Jakby mieli osiągnięcia to wtedy może byłaby premia.
Obywatel
Obywatel 29.11.2019, 14:16
Co racja to racja.W kampanii wyborczej szli z hasłem,ze działać będą dla wspólnego dobra,a w pierwszej kolejnosci zadbali o siebie.
Bardzo wysokie diety,ze im wstyd nie jest kasowac tyle publicznych pieniędzy co miesiac za niewielki zakres obowiazków.
Moim zdaniem powiaty należy zlikwidować.
Czas,zeby nastapił koniec pajęczyny politycznej misternie utkanej przez przebieglych "graczy" z luksusowych aut a publiczne pieniadze.
Cwaniaków i pijaków !!!!!!
gosc
gosc 28.11.2019, 22:40
To dopiero prasa i redaktor. Mają samochód od sierpnia i dopiero teraz pisze o tym. Przecież musieli pewnie przetarg ogłosić i co trudno było znaleźć i napisać. Ja ma wrażenie że poprosi żal dupę ściska i tyle. Prawda taka niezależnie jaki by kupili samochód i tak by krytykowali.
gosc
gosc 28.11.2019, 23:01
Nawet radni Rady Miasta nie mieli pojęcia o tym aucie a co dopiero inni ludzie
lokiszon
lokiszon 29.11.2019, 09:28
Jak to mawia klasyk jacy radni takie pojęcie.
MosFet
MosFet 28.11.2019, 18:07
W psychologii nazywa sie to syndrom Dyzmy, tzn po dostaniu się do władzy, nieważne jakiej i ma się dostęp do nieswoich pieniędzy, wydaje je się bez zastanowienia.
To tak w dużym skrócie.
Wyborca
Wyborca 28.11.2019, 16:53
To tak jak w powiecie,coś mało media patrzą staroscie i radzie na ręce.
Niedawno zaciagneli kredyt na kupno
limuzyny,bo starosta (wówczas wice)
stwierdził,ze muszą mieć prestyżowe auto ????? To jest filozofia ,zeby zaciągać kredyty i kupować auto dla własnej wygody.
I to wszystko,zeby ludziom wciskać ciemnotę ,ze to w słuzbie społeczeństwu.
Wygoda i luksusy na koszt podatników
xXx
xXx 28.11.2019, 08:49
Moim zdaniem trochę niesłusznie ciśniemy tu po zwykłych urzędnikach bo co oni mają do gadania przy zakupie samochodu? O tym decydują ich przełożeni, którzy zapewne głównie z tych aut korzystają. A tak ładnie zawsze o sobie mówili, że są społecznikami. Brawo gazeta za wyłapanie tego numeru. ps. nie jestem urzędnikiem.
krzyś
krzyś 28.11.2019, 08:39
redaktor Rokicinski ruszył z aparatem w miasto starogard, teraz do swojej gminy skarszewy czas fotografować przywileje władzy
obywatel
obywatel 28.11.2019, 11:08
ma zakaz wjazdu do miasta podobno i drugie ratusz skarszewski wspiera Gazetę Kociewską co widać na portalu
obywatel.
obywatel. 28.11.2019, 06:03
kto to ten Das - to że osoba związana z urzędem jest pewne na 100 % , ale czy to najważniejsza osoba tak bardzo się bulwersuje tym ze obywatele prawdę piszą ? Czy jakiś przy***s który czerpie korzyści z podatników?
A tak szczerze auto można było kupić tańsze-oczywiście o ile to niezbędny zakup. Skoro od nowego roku podwyżki to znaczy że kasy brakuje -a jak brakuje to co znaczy dlatego że wydają zbyt wiele ? Brawo dla gazety za podjęcie tematu-ktoś musi hamować tych pasibrzuchów z Gdańskiej !
łamigłówka
łamigłówka 28.11.2019, 11:46
Das - Daniel as starogardzki ?
Das
Das 28.11.2019, 09:13
Nazywam się Sknerus McKwacz. Jestem synem palacza pracującego za Niemca w starogardzkim magistracie, który postanowił stać sennym koszmarem klasy robotniczo-chłopskiej, która Mercedesy ogląda jedynie z perspektywy chodnika 😁
georg
georg 28.11.2019, 10:23
Lepiej z perspektywy chodnika niz podwozia, będąc uwalonym w gównie (smarach) po łokcie.
d-d
d-d 28.11.2019, 02:23
urząd miasta to druga wiejska widzę. Pieniądze w 80% zdecydowanie zmarnowane.
Ale większość z was na nich zapewne głosowała więc....
Ali
Ali 27.11.2019, 21:48
Przecież to standardowa cena za klasy auto. Zwykły hatchback kosztuje z 150 tyś., a co dopiero VAN. Zanim zje co niejednego zawiść może warto sobie przeliczyć czy taniej dla miasta będzie kupić takie auto i wsadzić w niego całą kilkuosobową delegację czy płacić każdorazowo za kilometrówkę/bilety dla 5- 7 osób. Suma summarum wyjdzie jednak takiej VANA.
obywatel.
obywatel. 28.11.2019, 05:54
Ali jesteś urzędasem to nie wiedzę można ci wybaczyć. Auta podobne lecz nie z gwiazdą ok 100 tyś . i to w zupełności by wystarczyło. Czy wy urzędnicy zawsze musicie kłamać i kiwać obywateli ? Głupio wam i dlatego nie chcieliście sie chwalić lecz teraz takie czasy że ludzie patrzą na ręce !
zbir
zbir 27.11.2019, 21:55
Niech sobie samolot kupią to będzie jeszcze taniej. Ali-baba ty lepiej się zajmij swoimi rozbójnikami
Das
Das 27.11.2019, 21:54
No i racja, ale co z tego skoro tu samo sfrustrowane pisowsko-robotnicze badziewie siedzi i pierdzieli trzy po trzy.
.
. 27.11.2019, 21:35
To dlatego podwyższają opłaty za śmieci i bilety MZK. Teraz wszystko łączy się w całość.
ola
ola 27.11.2019, 21:32
Szok same niespodzianki uszczęśliwiające mieszkańców zablokowany rynek pas startowy na alei a teraz nowy wypasiony samochód ....
Adam
Adam 27.11.2019, 21:10
Przykład idzie z samej Warszawki.Nie zapracowali na te pieniądze to nie szanują, najwyżej podatki się podniesie i podatnik zapłaci.Społeczeństwo daje się doić tylko teraz wprowadzić 100% transakcjii kartą żeby Pan wiedział co jego Niewolnik kupuje, oraz coś tam wspominał znajomy Mateuszka o oszczędnościach ze niepowinny leżeć na kontach także wszystko ludziom wezmą jeszcze trochę.
tt
tt 27.11.2019, 20:21
Urzędasy zawsze będą sie tłumaczyć i wmawiać ludziom że są cacy ! Jakby tak musieli ze swoich dać to kupiliby tańsze auto innej marki ! Szkoda że swoje zakupy finansują oszczędnościami na mieszkańcach ! Najgorsze jest to że urzędnik zapomina kto mu płaci i dla kogo są na służbie !
Kjo
Kjo 27.11.2019, 21:25
Pan na włościach się odezwał. Śmieszny jesteś.
Wit
Wit 28.11.2019, 07:37
Śmieszni jesteście wy urzędnicy. A te wasze odzywki na komentarze mieszkańców pokazują jacy to jesteście żałośni .
Jan
Jan 27.11.2019, 20:20
A co my starogardzianie mamy z tego , że oni służbowo do tego Diepholz jeżdżą? A po co? a co oni tam robią?
lirojej
lirojej 27.11.2019, 20:32
Pewnie załatwiają masę inwestorów uahahaha
mieszkanka
mieszkanka 28.11.2019, 08:41
Ha ha chyba inwestorów widmo. Od pięciu lat nie słyszałam o nowych inwestorach w naszym starogardzie. Jeżeli się mylę to przepraszam.
Michał
Michał 27.11.2019, 19:29
Ale ból ***, a pracownicy prywatnych firm mogą jeździć ***mi samochodami tak ? ;> Takie auto może pełnić funkcję reprezentacyjną i wozić ważne osoby przybywające do regionu, ale tak lepiej przewieźć kogoś dacia duster
wyborca
wyborca 27.11.2019, 20:14
Prywatnych firm mogą latać nawet odrzutowcami Michale bo kupują je za swoje a nie za publiczne pieniądze. Taka subtelna różnica.
Karol
Karol 27.11.2019, 20:32
Wyborca nie wierze, że ludziom trzeba tłumaczyć czym różni się firma prywatna a urząd ,normalnie poziom niepełny podstawowy lub 5 tka z Kościuszki.Urzędy to nie prywatny folwark a pracodawcą są wszyscy podatnicy, a firmy prywatne niech sobie dają auta pracownikom bo to ich własność.
wyborca
wyborca 27.11.2019, 21:59
Jak widać Karolu niektórym trzeba. Na przykład Michałowi.
Das
Das 27.11.2019, 20:11
Wieśniakom nie przetłumaczysz
nemos
nemos 27.11.2019, 20:17
Danielek czy to ty?
Ist
Ist 27.11.2019, 20:14
Wieśniaki to żyją na koszt innych, bo do żadnej pracy się nie nadają.
Das
Das 27.11.2019, 20:18
Wieśniak to mentalność, a nie stan uposażenia czy zatrudnienia :)
byłych
byłych 27.11.2019, 19:25
Pani Magdo może jakieś zdjęcie nowego miejskiego pojazdu i opis w stylu jak to jest cudnie że miasto kupuje ekologiczne auta i daje przykład walki o świeże powietrze. Co pani na to? I na facebooka.
Budowlaniec
Budowlaniec 27.11.2019, 18:00
Parking za 560 tys Kowalczyk pół i prezydent pół tak jak na każdym przetargu ustawione
Darek
Darek 27.11.2019, 18:08
A plac na Sędzickiego kto budował?

Pozostałe