Artyści z Pomorza na wystawie w Ratuszu

  • 24.11.2019, 09:56
  • redakcja
 Artyści z Pomorza na wystawie w Ratuszu

Podziel się:

Oceń:

W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, 14 listopada, odbył się wernisaż wystawy „Wielowymiarowość Sztuki”. Wśród sześciu wystawców był Zenon Pląskowski (ZAP) z Rokocina. Inicjatorem kulturalnego wydarzenia w sierpeckim Ratuszu był uznany rzeźbiarz i animator kultury, Edmund

Interdyscyplinarną wystawę plastyczną zdecydowanie zdominowały prace członków grupy "Republika Rzeźbiarzy": Michała Grzymysławskiego (ze Szczytna) i Mieczysława Wojtkowskiego (Olsztyn). Rzeźby w węglu pokazał Franciszek Piecha (Dębieńsko). Malarstwo na wystawie prezentowali: Małgorzata Krauze (Dzierzgoń) i Ireneusz Leśniak (Rumia). Niewątpliwą gratką były obrazy wykonane unikatową techniką intarsji przez Zenona Janusza Pląskowskiego (z Rokocina).

Cudze chwalicie...
Po raz pierwszy odwiedziłem Sierpecki Rausz i jestem pod wrażeniem. Urokliwe miejsce, prawdziwy klimat dla sztuki, życzliwi ludzie. Edmund Szpanowski z dużym wyczuciem i znawstwem dobrał artystów. Na mnie duże wrażenie zrobiły akty, postacie kobiet i rzeźby o tematyce sakralnej Mieczysława Wojtkowskiego i obrazy na szkle, dyni i płótnie Małgorzaty Krauze z Dzierzgonia. .      
Wielu uczestników wernisażu było zachwyconym pracami Zenona Pląskowskiego. Pytano o kulisy tej trudnej sztuki, o pomysł i sposób wykonania prac. Członek Związku Atystow Plastyków chętnie  zdradzał kulisy swej sztuki. Aż dziwne, że stypendyście Prezydenta Miasta łatwiej wystawiać i zbierać zasłużone laury w Polsce i zagranicą, niż znaleźć godne miejsce na wernisaż w Galerii A Starogardzkiego Centrum Kultury... Szkoda, bo pomysłodawca Galerii, a dziś jej patron, śp. Michał Farysej stworzył to miejsce z myślą o starogardzkich artystach.   
Tekst i foto Janusz Rokiciński

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe