Borówno z Bączkiem połączy nowa ścieżka pieszo-rowerowa

  • 10.11.2019, 23:30
  • redakcja
Borówno z Bączkiem połączy nowa ścieżka pieszo-rowerowa

Podziel się:

Oceń:

Przed kilkoma dniami władze Skarszew poinformowały, że niedługo ruszą pierwsze prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej po terenie dawnego szlaku kolejowego ze Skarszew w kierunku Starogardu Gdańskiego. Chodzi dokładnie o odcinek Borówno - Bączek. W Urzędzie Miejskim w Skarszewach podpisana została umowa z wykonawcą ścieżki.

To inwestycja unijna, na którą Gmina pozyskała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zaplanowano budowę ścieżki o nawierzchni z betonu asfaltowego, szerokości 3 m i na długości 3 km.
- Wraz z wykonaniem ścieżki zaplanowano m.in. budowę zjazdu, drogi manewrowej, parkingów samochodowych i rowerowych, przebudowę dwóch obiektów inżynierskich (wiadukt kolejowy, most kolejowy nad rzeką Wierzycą). Zostaną także wykonane: obiekty małej architektury - wiaty, stoły, ławki, tablice informacyjne, stojaki na rowery, kosze na śmieci, balustrady oraz oznakowanie pionowe i poziome. Inwestycja ma być wykonana do końca 2020 roku – informują przedstawiciele Urzędu.
Jedną z atrakcji, która z pewnością przypadnie rowerzystom do gustu, będzie przejazd po dawnym moście kolejowym nad Wierzycą. Przed kilkoma dniami miejsce to odwiedzili burmistrz Skarszew Jacek Pauli i sekretarz gminy Marcin Byczkowski, a także skarbnik gminy Sabina Spierewka, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Legislacji Andrzej Janikowski oraz naczelnik Wydziału Inwestycyjnego Katarzyna Zmura i pracownicy tego Wydziału: Martyna Galińska i Dariusz Alaburda.

_redakcja

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

vvv
vvv 13.11.2019, 12:08
Kolega w czerwonej kurtce przyjął pozycję jakby arbuzy miał pod pachami.
Kaka
Kaka 12.11.2019, 17:20
Super! Wreszcie będzie można bezpiecznie się przemieścić rowerem do Borówna. Teraz jeszcze Gmina Starogard zadziała i będzie pinknie Panie i Panowie :)
gość
gość 12.11.2019, 14:12
Pisowiec krawat ubrał czerwony
janusz
janusz 14.11.2019, 20:10
a jeszcze niedawno był za peło , ciekawe kogo będzie popierał za rok ???
kramer
kramer 12.11.2019, 10:36
To Byckowski fachman od wszysktkiego sekretarz i radny powiatu nonstop na sesjach w telefonie, zakaz wprowadzić używania telefonów bo chłop tylko pod stół patrzy
zen
zen 12.11.2019, 07:54
Fajnie gdyby przywrócić kolej. U naszych sąsiadów Na żuławach wąskotorówki reaktywowane przez głównie hobbystów lokalnych cieszą się ogromnym powodzeniem.
Można by też przywrócić kolej Starogard -Skórcz. Luźniejsze drogi od busów=bezpieczniejsze.
Olo
Olo 13.11.2019, 09:51
Teraz już za późno. Pozwijali większość torowisk, ale nasypy mogliby wykorzystać pod trasy pieszo-rowerowe!
Gość
Gość 11.11.2019, 23:32
A ten opalony to kto to??
deff
deff 12.11.2019, 08:04
Ali
,Cyklista
,Cyklista 11.11.2019, 19:29
Nareszcie!!!
XXI wiek?
XXI wiek? 11.11.2019, 17:39
Cofamy się ponad 100 lat. Nie jeżdzimy koleją tylko ponownie chodzimy pieszo.
Adrian
Adrian 11.11.2019, 11:25
Polska to taki kraj, że zamiast remontować linie kolejowe to je nuszczy. A bardzo dużo ludzi jeździ pociągami. Dobra zmiana pilega na niszczeniu a nie na odnowie...
Premierze Morawiecki, niby pański rząd chce odbudować zniszczone linie kolejowe a nie je niszczył w dalszym ciągu.
krzysztof
krzysztof 11.11.2019, 14:50
Kolej powinna być przywrócona, ale od lat 90-tych wszystko było systematycznie wygaszane i przenoszone na drogi.Potem mamy przeładowane Tiry, i koleiny.Pan Mateusz na jednym ze spotkań powiedział że Robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii Pis, co można zobaczyć na yt, a to już kojarzy się z Prl.
Iwona
Iwona 11.11.2019, 09:54
Super! Od lat czekamy na ścieżkę dla rolkarzy, rowerzystów i biegaczy Skarszewy-Starogard.
tutam
tutam 11.11.2019, 01:35
Wolałbym, żeby Starogard i Skarszewy połączyła nowa linia kolejowa... Kiedy przestaniemy niszczyć w Polsce kolej lokalną - panie premierze Morawiecki?
Gghhh
Gghhh 11.11.2019, 16:10
Z skarszew do starogardu mizesz usc na pieszo rusz 4 litery
Adrian
Adrian 11.11.2019, 16:53
A ja proponuję kupić slownik :)
Słownik?
Słownik? 11.11.2019, 17:41
... a będzie potrafił z niego skorzystać?

Pozostałe