Starogardzki Dzień Seniora. Wystąpią znane gwiazdy

  • 19.10.2019, 10:34
  • redakcja
Starogardzki Dzień Seniora. Wystąpią znane gwiazdy

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miasta Starogard Gdański oraz Starogardzkie Centrum Kultury zapraszają na Starogardzki Dzień Seniora, który odbędzie się w 20 października o godzinie 17.00 w Hali Miejskiej im. A. Grubby.

Dzień seniora to dzień szczególny, dzień człowieka doświadczonego z workiem pełnym umiejętności i bagażem niezliczonych historii dnia codziennego.
- To będzie moment dla ucha by wspólnie usiąść i posłuchać dobrych piosenek w wykonaniu Krystyny Giżowskiej oraz Wojciecha Gąssowskiego – mówią organizatorzy wydarzenia.
Krystyna Giżowska - Zadebiutowała w wieku lat 14 w 1968 roku jako solistka w Zespole Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. W tym samym roku została finalistką popularnego wówczas konkursu Giełda Piosenki, podczas którego poznała Ryszarda Balickiego oraz Ryszarda Poznakowskiego i nawiązała współpracę z ich big-bandem oraz zajęła 2. miejsce na II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.
Profesjonalną karierę zaczęła w latach 70., występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie Krystyna Giżowska rozpoczęła w 1976 roku na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi. Mimo skromnego (acz własnego) repertuaru zdobyła II nagrodę dzięki wypracowanej technice śpiewania i obyciu estradowemu.
Wojciech Gąssowski - polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Największą sławę przyniósł mu w latach 80. utwór „Gdzie się podziały tamte prywatki”, natomiast w latach 70. „Przygoda bez miłości” (z zespołem Test), a w latach 60. „Zielone wzgórza nad Soliną” (z zespołem Tajfuny)
Wojciech Gąssowski współpracował z wieloma zespołami, m.in.: Czerwono-Czarni, Chochoły, Tajfuny, Polanie, Grupa ABC, Test.
Wystąpił w epizodycznych rolach w filmach Dwa żebra Adama Janusza Morgensterna, Molo Wojciecha Solarza i Piłkarski poker Janusza Zaorskiego.
Nagrał piosenki do serialu Wojna domowa, jest też wykonawcą tytułowej piosenki serialu M jak miłość.
W 1985 wraz z ówczesną partnerką – tancerką Małgorzatą Potocką i prowadzoną przez nią grupą baletową Sabat był jednym z zakładników porwanego przez palestyńskich terrorystów statku MS „Achille Lauro”.

 

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kajon
kajon 20.10.2019, 20:52
ciekawe co na to roll,czy też mu się podobało,bo nie iwem co mysleć na ten temat.Panie roll wygłoś pan swoją opinię.
Roll
Roll 21.10.2019, 08:56
Panie kajon! To źle, że Pan nie wie co myśleć na temat Starogardzkiego Dnia Seniora, koncertu Krystyny Giżowskiej oraz Wojciecha Gąssowskiego, podkreślam: to bardzo źle. Ale niestety, Panie kajon, tym razem ja Panu nie pomogę i nie wyciągnę ze zmartwień i osobistych rozterek. Chociażby dlatego, że w dniu 20 października br., nie byłem obecny w starogardzkiej Hali Miejskiej podczas koncertu Giżowskiej i Gąssowskiego. No niestety, Panie kajon, nie wszędzie mogę być, a postem służyć Panu opiniami! Wobec powyższego, nie pozostaje Panu nic innego, jak tylko prosić o opinię kumpli ze swojej ferajny. Jestem pewien, że kumple nie zawiodą i Pana oświecą w sprawie tego koncertu. Oby tak się stało.

Pozostałe