Bieg Kociewski już w niedzielę!

  • 04.10.2019, 21:20
  • redakcja
Bieg Kociewski już w niedzielę!

Podziel się:

Oceń:

Już tylko kilka dni dzieli nas od jednej z największych imprez biegowych na Kociewiu. W niedzielę 6 października 700 biegaczy będzie miało okazję już po raz 28. przebiec ulicami miasta. Impreza każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem sportowców z Kociewia, Polski i krajów zagranicznych. Dystans biegu wynosi 10 kilometrów. Biegacze będą mieli do pokonania dwie pętle.

W tym roku aż 700 biegaczy będzie miało okazję pobiec najszybszą trasą na Kociewiu.
10 km ulicami Starogardu Gdańskiego zapowiada się niezwykle atrakcyjnie!

Wydarzenie dla dużych i małych biegaczy  
Start biegu głównego odbędzie się na ulicy Kanałowej, natomiast meta zlokalizowana zostanie na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny.
Nawierzchnia składać się będzie głównie z asfaltu (96 proc.), kostki betonowej (2 proc.) oraz z tartanu (2 proc.). Podobnie jak w latach ubiegłych, pomiar czasu prowadzony będzie metodą elektroniczną.
Zawodnicy, którzy zrezygnują lub nie ukończą biegu zobowiązani są do opuszczenia trasy, poinformowania biura zawodów, zdjęcia numeru oraz zwróceniu chipa na mecie biegu.
Na trasie biegu w okolicach 5 km usytuowany będzie punkt z wodą dla zawodników.
Klasyfikacja 40 pierwszych zawodników na mecie odbywa się na postawie czasu brutto od momentu wystrzału startera dla pozostałych zawodników odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych netto - liczonych od przekroczenia linii startu.
Oprócz biegu głównego, Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował aż 8 biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży, które odbędą się na Stadionie Miejskim.
 
Zapisy podczas biegu
Biegacze, którzy nie zdążyli zapisać się do 27 września poprzez elektorniczne zapisy, mogą to uczynić w dniu biegu. Koszt udziały wyniesie wówczas 70 zł.
Młodzież ze szkół partnerskich współpracujących przy 28. Biegu Kociewskim z Polpharmą z powiatu starogardzkiego – 1 zł, emeryci którzy ukończyli 65 rok życia – 39 zł.
Na uczestników czekają bogate pakiety startowe: imienny numer startowy, pomiar elektroniczny trasy, system chip + wynik przesłany sms, unikatowy medal po biegu, baton w pakiecie, pamiątkowe gadżety, woda po biegu, posiłek po biegu, kawa, herbata, kupon na losowane nagród, zabezpieczenie medyczne.

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

d-d
d-d 05.10.2019, 19:04
Ja co niektórym zawodnikom proponuję zrobić narkotesty. Ostatnimi czasy sporo zawodników dopinguje się prochami (nie będę pisał jakimi, bo można je nawet dostać w aptece).
.
. 05.10.2019, 21:17
A skąd ty to wiesz wszechwiedzący wsiowy mędrcu?
Piotr
Piotr 06.10.2019, 07:28
Napisał prawdę, tam gdzie brakuje kontroli tam rodzą się podejrzenia.Masz każdemu ufać na słowo?, szczególnie tym z czołówki?.Dla jednych to sposób na biznes, zaliczają biegi jeden po drugim nagroda i do następnego miasta.Do tego część zawodników dostaje do bani i musi być naj i wtedy sięgają po pomoc a to już nie jest fair -play i powinno być karane dyskfalifikacją bez możliwości udziału w kolejnych latach.Dlaczego tak piszę bo sam nie wierze, że każdy jest czysty.Podziwiam tych co naturalnie budują formę, wypluwają płuca i kończą bez względu na pozycje i czas to są Prawdziwi Zwycięzcy !.
gg
gg 05.10.2019, 09:35
może jakaś informacja o trasie i jak długo będzie trwać impreza, bo przecież całe miasto znów będzie zblokowane. Na ulicach tez nie ma żadnych informacji. W zeszłym roku musiałam lasem wracać do domu

Pozostałe