Czwartek, 24.10.2019
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend

Starogard najlepszą gminą na Pomorzu i szóstą w Polsce

  • 03.10.2019, 10:00
  • redakcja
Starogard najlepszą gminą na Pomorzu i szóstą w Polsce
Podziel się:
Oceń:
W 2018 roku w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” Starogard Gdański w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich zajął 15 miejsce. Teraz „wskoczył” do pierwszej dziesiątki. 30 września redakcja „Rzeczpospolitej” ogłosiła wyniki „Rankingu Samorządów 2019”. Starogard uplasował się na 6 pozycji w Polsce i pierwszej na Pomorzu. Wyróżnienie odebrał prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Na 864 samorządów w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej 2019 Starogard Gdański zajął szóste miejsce w Polsce i pierwsze w województwie pomorskim.
– Cieszę się, że praca naszego samorządu została doceniona przez ogólnopolski dziennik, jakim jest Rzeczpospolita. Prowadzony przez nią od 15 lat ranking jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. To dla Starogardu olbrzymia nobilitacja – powiedział prezydent Stankowiak.

 

_redakcja

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

chesusek
chesusek 09.10.2019, 11:02
a śmieci już niedługo, tzn. po wyborach podrtożeją że wam gacie spadną
narcyze w DZ.B.
narcyze w DZ.B. 05.10.2019, 13:01
Januszek jest fachowcem od wszystkiego. W Dz. B. jest fotka i notatka jak Januszek fachowiec od wszystkiego razem z Świlskim (a gdzie Januszka "inżynier" PB-T?) dokonał odbioru technicznego pomostu przy stanicy ZHP. Dwaj budowlańcy narcyze zrobią z siebie pośmiewisko aby tylko była fotka w gazecie.
Lina555
Lina555 04.10.2019, 21:50
Ta nagroda to chyba za zrobienie z pięknego Rynku betonowego koszmaru!
kazio
kazio 04.10.2019, 11:02
Nojman ty ciulu wyszło kim jesteś ty i cała Platforma Oszustów.
Trzeźwy
Trzeźwy 05.10.2019, 13:00
No i własnie kim okazał sie Neumann ? A czym jest koalicja powiatowa PO i SK ?
Kim jest i jakie jest morale i etyka starosty ?
Moze o tym coś gazeta napisze - o rzyganiu w publicznych miejscach ?
I wielu innych zachowaniach ?
Lina555
Lina555 04.10.2019, 21:51
Jaki kulturalny komentarz!
FSW
FSW 04.10.2019, 22:44
Za delikatnie, za mało K...
PBT
PBT 04.10.2019, 10:11
To wyróżnienie za co?. Za nielegalny kibel Przemysława na rynku?. Za samowole budowlana przy remoncie rynku?. Za samowolne wybudowanie studni, których nie byli w projekcie przebudowy rynku?. Za samowole i olanie archeologów przy remoncie nawierzchni przy murach obronnych?. Za realizację mieszkan+ oczekiwanych przez naiwnych wierzących w tą bajkę?
Przymusowy sponsor narcyzm Pana wladcy
Przymusowy sponsor narcyzm Pana wladcy 04.10.2019, 09:32
Poprzednicy Janusza też kupowali, za pieniądze mieszkańców, takie "wyróżnienia". Narcyzm to przypadłość prawie każdego władcy cudzej kasy.
Podatnik
Podatnik 04.10.2019, 08:40
Takie konkursy organizowane przez gazety to pić na wode. Za zgłoszenie do konkursu należy wniesc opłatę. Im więcej zapłacisz tym masz większe szanse na wyższą lokatę. Chodzi tu o promocję tytułu prasowego w otoczeniu "gwiazd" polityki i samorządów w roli sponsorów imprezy. Ile ten "sukces" kosztował budżet miasta?
Realista
Realista 05.10.2019, 14:36
Kłamiesz.To nie są "kupowane" przez gminy konkursy. Nie wiesz o czym mówisz.
To są niezalezne rankingi opracowane na podstawie danych zebranych z gmin innych instytucji( również statystycznych)
Jezeli chcesz zabierać głos w sprawie to zapoznaj sie z faktami.
Radny
Radny 05.10.2019, 16:00
Mam nadzieję iż jakiś rozgarniety radny zapyta ile wydano miejskiej kasy na udział w tym cyrku i promocje Janusza. W poprzednich kadencjach też były takie "sukcesy" opłacane z budżetu miasta.
Jak poszła krowa to mogło być i ciele
Jak poszła krowa to mogło być i ciele 04.10.2019, 09:11
Januszek mógł dopłacić 50 tysięcy i miejsce na pudle w tym cyrku byłoby gwarantowane.
Danka
Danka 03.10.2019, 18:20
Jaka gmina z naszego powiatu poza Smętowem jest na końcu Rankingu ?
Gosia
Gosia 03.10.2019, 16:26
Młodzi stąd uciekają, mieszkania + to puste pole, zakładów pracy nie przybywa, park rozkopany, rynek, dworzec i Al. Wojska Polskiego robione z ogromnym opóźnieniem, na ulicach poza centrum zamiast dróg błoto . No jeśli to taka wspaniała gmina to co się dzieje w innych gminach polskich ? Strach pomyśleć.
Antypis
Antypis 06.10.2019, 18:01
"Wspaniała realizacja" programu mieszkanie+ i "wybudowananie" ponad 100 tysięcy mieszkan z "niskim czynszem" to zasługa Pi-Smolinskiego z Tczewa, pajaca Kowalczyka ministra poprzednio od infrastruktury a teraz od ochrony środowiska. Jak i to spieprzy. to naczelny kur***l zrobi z niego prezesa TVPis. Teraz w ramach wdzięczności należy nie głosować na Pi-Smolinskiego i wysłać go w kosmos.
xxx
xxx 04.10.2019, 07:37
Nie podoba ci się wyjedz z Polski :)
Lina555
Lina555 04.10.2019, 21:53
Sam sobie wyjedź, jeżeli masz taką potrzebę!
xyz
xyz 04.10.2019, 07:58
Taaaa już jadę bo jakaś pałka, która podpisuje się jak filmy dla dorosłych tak napisała. Prawda w oczy kole? Trzeba chwalić za dobre rzeczy i ganić za partactwo i bierność. Tak działa świat
Wyborca
Wyborca 03.10.2019, 17:16
I smętne Smętowo na 1283 pozycji.wg. powyzszego rankingu na 1540 gmin wiejskich.Wszystkie rankingi ogólnpolskie wskazują Smętowo na koncu.Nie ma sie czym chwalić !!!!
Szary ogon tylko pensja wójta,samochwały Galant wygórowana bo ponad 10 tysięcy zlotych.
Żenada Panie starosto Chyła ,bo tak pan zachwalał Galantową a gdzie ten rozwój gminy ?
Gdzie te sukcesy ,gdzie te nowe firmy ?
Nie wstyd panu ?
mieszkanka
mieszkanka 04.10.2019, 08:04
E wyborca a kto ją wam wybierał? Chyła? Leśne ludziki? Czy może wy sami? Smętowiaki to jednak fajni ludzie.
Rudy
Rudy 05.10.2019, 14:12
Na E to tramwaj staje.
Wiadomo kto wybierał - wyborcy.
Ale kto po chamsku agitował ?
Kto kłamał,kto manipulował?

Jaś smętek
Jaś smętek 04.10.2019, 19:10
Hej mieszkanko kto robił jej kampanie wyborczą ?
Czyż nie klechy i chyła ?
Kto dawał judaszowskie srebrniki ?
Minimum
Minimum 03.10.2019, 10:45
15 miejsce? W czym? W ilości gównianej pracy, czy betonowych kostek na mieszkańca? Janusz, przynosisz wstyd miastu, a gmina to kpina - żeby przez tyle dziesięcioleci się nie dogadać w sprawie obwodnicy.
wiemmy
wiemmy 03.10.2019, 11:00
Ciekawe czy brano pod uwagę to co jest w parku, na rynku i na aleji? Piszą o tym dziennikarze i głos kociewia. Może w tym temacie pan prezydent się pochwali?
Realista
Realista 03.10.2019, 10:12
To co się musi dziać w pozostałych samorządach, skoro my jesteśmy tak wysoko.
Podatnik
Podatnik 05.10.2019, 16:10