Harcerska Akcja Letnia Hufca ZHP Starogard Gdański

  • 29.08.2019, 10:11
  • redakcja
Harcerska Akcja Letnia Hufca ZHP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Harcerska Akcja Letnia Hufca ZHP Starogard Gdański w tym roku odbywała się w czterech bazach Chabrowej Chorągwi. Łącznie wzięło w niej udział około 200 zuchów, harcerzy jak i całej kadry odpowiedzialnej za wypoczynek.

Swoją harcerską przygodę jako pierwsza rozpoczęła 3. Wodna Drużyna Harcerska, która pojechała na obóz żeglarski do HBO Winiec, gdzie pod okiem Pilota Chorągwi Gdańskiej pielęgnowali swoje umiejętności żeglarskie.
- Harcerski wypoczynek w HBO Skrzynia, naszym starogardzkim sercu rozpoczął się od 8 lipca i to właśnie tam pojechało najwięcej jednostek z hufca, by wspólnie zdobywać nowe umiejętności jak i doświadczenie harcerskie oraz pracować nad swoją samodzielnością. To miejsce zrzeszało w jednym miejscu 130 osób naszej harcerskiej społeczności. Prócz obrzędowych i tematycznych ognisk zuchy wcielały się w rolę Indian, gdzie pod władzą swojego wodza zdobywały sprawności zuchowej. Natomiast harcerze zdobywali wiedze i umiejęności z technik harcerskich przez całe dwa tygodnie obozowania. Skrzynia tętniła braterstwem do 22 lipca – mówi phm. Michał Hinc, komendant Hufca Starogard Gdański.

 

Kolonia Zuchowa trzech jednostek - 6, 9 i 12 - Gromady Zuchowej przeżywały przygody z Toy Story w HBO Orkusz Hufca Kwidzyn, gdzie przez całe dziesięć dni swojego zuchowego życia pomagały Chudemu w pokonywaniu trudności, które stawiał mu los.
- Ostatnim obozem, który odbył się w ramach Harcerskiej Akcji Letniej  to wypoczynek w HBO Nasiczne w Bieszczadach. To tu, harcerze i harcerze starsi zdobywali szczyty Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz pogłębiali wiedzę i umiejętności zgodnie z książką Roberta Baden Powella „Scauting for Boys”.  Wszyscy wrócili cali i zdrowi oraz z dużą ilością nowej wiedzy harcerskiej, a także kolejnym krokiem do przodu w samodzielności i swoim doświadczeniu. Za to wychowanie bardzo dziękuję całej kadrze wszystkich obozów i kolonii zuchowych podczas tegorocznego HAL w Hufcu Starogard Gdański – podsumowuje  Michał Hinc.

 

_redakcja

Zdjęcia (14)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe