Brutalne pobicie w Tczewie. Nie żyje 70-letnia kobieta. Sprawcą jest syn?!

  • 22.08.2019, 12:04 (aktualizacja 22.08.2019, 12:14)
  • redakcja
Brutalne pobicie w Tczewie. Nie żyje 70-letnia kobieta. Sprawcą jest syn?!

Podziel się:

Oceń:

Wstępnie oszacowano, że pomiędzy 7 a 8 sierpnia doszło do pobicia 70-letniej kobiety. Szokuje, że o czyn podejrzany jest 39-letni syn kobiety, który jednak nie przyznaje się do winy. Dowody przeciwko potencjalnemu sprawcy były na tyle mocne, że przedstawiono mu zarzuty.

- Dokładna data pobicia 70-latki nie jest znana. Wiemy natomiast, że do pobicia doszło pomiędzy 7 a 8 sierpnia – informuje Ewa Ziębka, prokurator rejonowy w Tczewie. - Obecnie prowadzone czynności mają to dodatkowo zweryfikować. U zmarłej stwierdzono obrażenia w obrębie głowy i tułowia. Spowodowało to obrażenia wewnętrzne, które były bezpośrednią przyczyną śmierci. Żadnych ran ciętych nie stwierdzono. Sprawcą pobicia jest syn zmarłej, który wspólnie z nią zamieszkiwał. Na sprawstwo wskazuje m.in. to, że nie mogło być tam innej osoby, która mogłaby te obrażenia spowodować. Do tej pory nie ustalono motywu sprawcy, który nie przyznaje się do winy.
 

Zdaniem prokurator materiał dowodowy, uzyskany m.in. dzięki sekcji zwłok, był na tyle mocny, że synowi 70-latki postawiono zarzuty. Sąd przychylił się do tych ustaleń. Postępowanie jest obecnie na bardzo wczesnym etapie.

Dodajmy, że to właśnie syn przekazał policji informacje o znalezieniu ciała matki.


- Zdaniem policjantów prowadzących sprawę mężczyzna w chwili zgłaszania tego faktu był pod wpływem
alkoholu – dodaje prokurator.

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do przestępstwa doszło w bloku przy ul. Jagiełły w Tczewie.. Podejrzany - 39-letni mieszkaniec Tczewa tłumaczy, że nie było go od dwóch dni w mieszkaniu, dlatego nie mógł tego zrobić.
 

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu za to od 5 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rr
Rr 22.08.2019, 18:54
Lać matkę-szok co za typ już go w *** docenią mam nadzieję

Pozostałe