Próbował oszukać policjantów - kolejny kierowca pod wpływem alkoholu

  • 31.07.2019, 11:16 (aktualizacja 31.07.2019, 11:36)
  • redakcja
 Próbował oszukać policjantów - kolejny kierowca pod wpływem alkoholu

Podziel się:

Oceń:

Blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 30 – latek kierujący bmw, którego zatrzymali starogardzcy policjanci. Mieszkaniec gminy Lubichowo próbował oszukać policjantów podając dane personalne swojego brata. Jak się okazało mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo drogowe.

W poniedziałek około godziny 23.20 policjanci ze starogardzkiej drogówki patrolując tzw. Berlinkę zatrzymali do kontroli drogowej bmw. W czasie rozmowy z 30-letnim kierowcą, interweniujący funkcjonariusze wyczuli alkohol. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu.

- Dodatkowo mężczyzna oświadczył mundurowym, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów – mówi asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy starogardzkiej policji. -  Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili podane przez niego dane w policyjnej kartotece. Wówczas okazało się, że mieszkaniec gminy Lubichowo ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i aby uniknąć odpowiedzialności karnej podał personalia swojego brata. Policjanci udaremnili nietrzeźwemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Mężczyzna został przekonwojowany do komendy, gdzie policjanci wykonali z jego udziałem czynności procesowe.

W najbliższym czasie śledczy przedstawią 30-latkowi zarzuty dotyczące kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień oraz w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

On
On 31.07.2019, 23:14
5 lat w kamieniolomie. To trzeba miec g....wno zamiast mozgu zeby tak jezdzic.zeby zdechl

Pozostałe