Niedziela, 20.10.2019

Sceny niczym z amerykańskiego filmu. 20-latek przystawił ofierze nóż do gardła i zażądał wydania drogiego telefonu (FILM)

  • 25.06.2019, 13:33 (aktualizacja 25.06.2019, 13:49)
  • redakcja
Sceny niczym z amerykańskiego filmu. 20-latek przystawił ofierze nóż do gardła i zażądał wydania drogiego telefonu (FILM)
Podziel się:
Oceń:
Policjanci zatrzymali 20-latka, który jest podejrzany o popełnienie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Starogardzianin strasząc swoją ofiarę nożem, zażądał wydania wartościowych przedmiotów. W wyniku tego przestępstwa napadnięty mężczyzna utracił warty 1000 zł telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 20.00 na jednej z ulic  Starogardu Gdańskiego. Po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny miejscowej komendy natychmiast skierował w ten rejon pobliskie patrole. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili bliższe okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz ustalili rysopis sprawcy.

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że przestępca przyłożył nóż do szyi pokrzywdzonego i grożąc, że go użyje zażądał wydania wartościowych przedmiotów. W ten sposób napastnik zrabował warty blisko 1000 zł telefon komórkowy i uciekł.

 

W wyniku przeprowadzonych czynności, już następnego dnia nad ranem podejrzany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli zrabowany telefon oraz zabezpieczyli najprawdopodobniej użyty do popełnienia tego przestępstwa nóż. Zaskoczony wizytą mundurowych 20-latek został doprowadzony do komendy. Policjanci za pośrednictwem prokuratury wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu. W minioną sobotę wobec podejrzanego mieszkańca Starogardu Gdańskiego sąd zastosował tymczasowy areszt. Teraz podejrzany spędzi najbliższe 2 miesiące w placówce penitencjarnej, gdzie będzie oczekiwał na dalsze dyspozycje wymiaru sprawiedliwości.

 

Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę od 3 do 12 lat więzienia.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 26.06.2019, 01:41
Co za bagno Bodnarowskie: nawet ręka sprawcy z tatuażami jest zamazana, po to by NIEMOŻLIWA STAŁA SIĘ jakakolwiek identyfikacja sprawcy na ulicy. Odechciewa się żyć w tym kraju Praw Przestępcy.
tutam
tutam 26.06.2019, 01:25
Dlatego właśnie nie mam smartfona, tylko starego typu telefon z małym niedotykowym wyświetlaczem i tradycyjną klawiaturą. Internet mobilny jest mi niepotrzebny. W razie utraty niewielka strata, zresztą chyba żaden bandyta nie uchciwi się na prawie 10 letniego Sony Ericssona, bo komu go sprzeda.
ded
ded 26.06.2019, 10:57
To w ogóle zrezygnuj z samochodu dla bezpieczeństwa i zamieszkaj w namiocie, bo też Cię mogą napaść. Moje dziecko 12 letnie ma smartfona (może nie jakiś super bo kosztował nowy 500 zł rok temu).
Realista
Realista 26.06.2019, 09:42
Albo dostaniesz kose w szyje bo stwierdzi ze nie chcesz mu wydac drozszego telefonu...
tutam
tutam 26.06.2019, 01:21
Nie bój nic sprawco, p. Bodnar nie pozwoli by zrobiono ci krzywdę. Rok w zawiasach.
obywatel
obywatel 25.06.2019, 21:52
Wczoraj o tym czytałem na radiu Gdańsk , tam jest więcej informacji z Starogardu niż w Starogardzkich portalach. I drugie dlaczego po prostu nie jest informacja np. na ulicy ..... . bandzior to imię i pierwsza litera ?
Tak piszą wszystkie poważne portale . No chyba że policja starogardzka pokazuje swoją słabość i nie chce podawać takich informacji (wcale by mnie to nie zdziwiło bo Starogardzka policja należy do tych najsłabszych w kraju ! ).
Heniek
Heniek 25.06.2019, 21:31
Żadnego utrzymania kryminalistów z publicznych pieniędzy.Teraz niech rodzinka płaci za wczasy synusia, a jak nie ma rodziny to niech pracuje a jak nie chce pracować to niech nie żre proste jasne bez ściemy.To najlepsze dopiero przed nami, wychowani na bezstresowym wychowaniu gdzie rodzice nie pracują a żyją z 500 plus i zasiłków.
Alik
Alik 26.06.2019, 07:34
Może ta łajza była wychowana na haśle ,,Róbta co chceta,,
wracz
wracz 26.06.2019, 07:19
uciąć jaja i w kamieniołomy bydlaka !!! , żadnej taryfy ulgowej
Dziwny kraj
Dziwny kraj 25.06.2019, 21:42
Jakimi ty myslisz kategoriami ? Wychowsny na 500+? Kazdy kto ma dziecko otrzymuje ten dodatek
Ten oprych ma 20 lat to byl chowany za rzadow po wiec nie ma nic wspolnegi z 500+
Dla jasnosci ja nie mam dzieci i nie dostaje 500+
Dziwny
Dziwny 25.06.2019, 22:11
Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
123456789
123456789 26.06.2019, 09:59
Dziwny , benefity są w każdym cywilizowanym kraju , ale tylko w Polsce budzą emocję Zarabiać chcemy jak na zachodzie a zachowujemy się jak na wschodzie Co ma wychowanie do 500+ ? owszem patologia również dostaję pieniążki od państwa , ale większość to ludzie normalni pracujący Nie wiem w jakim towarzystwie przebywasz ale w moim otoczeniu nikt nie zwolnił się z pracy jak dostał 500+
Nie można pakować wszystkich do jednego wora , tym bardziej że tych złych jest mały odsetek
Karol
Karol 26.06.2019, 16:59
Rozdawnictwo pieniędzy których się nie zarobiło nie ma nic wspólnego z cywilizowanym krajem.W cywilizowanym kraju to rodzice pracują i wychowują dzieci a państwo daje im ulgi z tego powodu doceniając ich wkład.U nas czy pracujesz czy nie ważne że masz dzieci dostaniesz kase .Mam patusów w bloku za nic nie płaca, chleją, awantury , przywileje na książki, darmowe obiady dla dzieci, żywnośc , wyposażenie od ludzi dobrej woli a do pracy się nie wezma a każdy pracujący się do tego dokłada.Skoro patologii jest mały odstetek to trzeba im kase zabrać i niech się wezmą do pracy.
dziab dziab
dziab dziab 25.06.2019, 20:59
Na jednej z ulic" - a co to za mega tajemnica na jakiej ?
Nikt takich ludzi nie skaże na więcej niż 4 lata, bo chodzi o to być sąd miał dalej czym się zajmować. W 95% po wyjściu młody dalej będzie podobne rzeczy robił.
Gość
Gość 25.06.2019, 18:44
Takiemu to dozywocie od razu ! Zryta bania się nie naprawi, wyjdzie i bedzie dalej zagrozeniem dla bezbronnych !!
Stachu
Stachu 25.06.2019, 18:05
W Amerykańskim filmie, grał Clint , był gliniarzem o niekonwencjonalnych metodach i miał do pomocy Magnum.Zobaczcie jak skuty gnojek się pręży wchodząc do pomieszczenia, wydziargany chyba , a jak się podpisuje, to nawet mu ręka nie zadrży.
Gosc
Gosc 25.06.2019, 17:43
Szkoda ze tobie nie przystawil noz do gardla bys inaczej pierdzial
bambaryła
bambaryła 25.06.2019, 16:02
Co za głupi tekst: "jak w amerykańskim filmie". Nożownicy i rozbójnicy to codzienność w Polsce od wielu lat.
tutam
tutam 26.06.2019, 01:33
Podejrzewam, że w USA tego typu przestępstw jest mniej niż u nas (zwłaszcza w małych miastach). Tam każdy ma prawo do posiadania broni, więc nożownik polskiego typu jest tam MAŁY jak pikuś. Pan pikuś.
tutam
tutam 26.06.2019, 01:23
Dokładnie. Za komuny to byłby news - ale dzisiaj?
Amsterdam
Amsterdam 25.06.2019, 16:00
Normalna menda społeczna. ......bandyta!!!!!!
Pati
Pati 25.06.2019, 14:02
Dlaczego nie podajecie nazwisk takich ludzi i zdjęć...powinnismy wiedziec na kogo uważać
tutam
tutam 26.06.2019, 01:29
Pan dr hab. Adam Bodnar czuwa, byśmy NIE WIEDZIELI kto to. Prawa człowieka, tzn. przestępcy - uczciwy człowiek niech radzi sobie sam na tym drapieżnym kapitalistycznym świecie. Mnóstwo ludzi pisało do p. Bodnara w swoich różnych sprawach i Jaśnie Pan Rzecznik Praw Przestępców olał ich - nie dostali nawet odpowiedzi.
grzesiek
grzesiek 25.06.2019, 17:45
Gdyby pokazali zdjęcie oraz podali nazwisko takiego typa, wiele przestępstw nie miałoby miejsca.Zapytaj ustawodawców, dlaczego nie zrobią tego zasłaniają się dobrem rodziny oraz napastnika itd.jak się zastanowić odpowiedz jest prosta masz codziennie bać się o siebie i swoich bliskich.Pamiętajcie na miejscu tego napadniętego mężczyzny mógł być każdy z nas.Niedawno doszło do napadu i kradzieży telefonu na Kosciuszki czy coś wiadomo o sprawcach?.
obywatel
obywatel 25.06.2019, 21:56
Starogardzka policja będzie kilka lat szukać chłopców co zrobili napad ... a sprawa wydaje się taka prosta . Przecież miasto jest monitorowane i w biały dzień nie powinno byc problemem odszukanie z kamer tych sprawców !!!! no ale to trzeba umieć !
.
. 25.06.2019, 15:33
Musztarda po obiedzie.

Pozostałe