Czwartek, 18.04.2019

FOTO: Weekend na drogach: Tragiczny wypadek na DK 22. Zginęła jedna osoba, dwie zostały ciężko ranne.

  • 31.03.2019, 20:35 (aktualizacja 31.03.2019 23:24)
  • redakcja
FOTO: Weekend na drogach: Tragiczny wypadek na DK 22. Zginęła jedna osoba, dwie zostały ciężko ranne. (Fot. Archiwum Kociewiak.pl)
Podziel się:
Oceń:
Dziś, 31 marca na drodze krajowej nr 22 (w pobliżu skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Lubiki) doszło tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia samochodów Renault oraz Audi a6 zginął 78-letni mężczyzna, a dwie osoby zostały ciężko ranne.

- Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy około godziny 12 – mówi kpt. Karina Stankowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. - na miejsce zadysponowano ratowników z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Starogardu, a także ochotników z Czarnej Wody. Działania na miejscu prowadził już Zespół Ratownictwa Medycznego. Dwie osoby zostały ęranne, a u 78-letniego mężczyzny lekarz stwierdził zgon. Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach – mówi kpt. Stankowska.

Przyczyny tego tragicznego zdarzenia bada policja.

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ch
Ch 1.04.2019, 18:44
Tak władza słucha ludzi.
Wiadomo , że ten skręt to masakra. Od dawna.
Ale nikt z góry nic z tym nie robi. Mają nas w *** i tyle.
Rip
Rip 1.04.2019, 09:28
Starzy ludzie mają spowolnione reakcje, za kółkiem może to doprowadzić do dramatu...
Ryp
Ryp 1.04.2019, 18:45
Ty jesteś dramatem.
olo
olo 1.04.2019, 10:22
kiedyś też bedziesz "stary" .... i tez bedziesz chciał kogoś odwiedzić ....
Rip
Rip 1.04.2019, 10:57
Ten Pan akurat miał rodzine "przy sobie" i jeździł jedynie do banku lub po zakupy. Uważam, że takie rzeczy powinni załatwiać dzieci starych rodziców. Temu Panu już "nie szła" jazda samochodem i powie ci to każdy mieszkaniec pobliskich miejscowości. To była tylko kwestia czasu...
Marek
Marek 1.04.2019, 08:24
dzisiaj rano tir sobie wyprzedza na trzeciego w okolicach wypadku, trochę dalej następny tir a jeszcze później osobowy, ja pytam gdzie policja? wyjadą rano przed siódmą do pierwszej wioski za starogardem i koniec a w kaliskach to jeszcze śpią, trudno....
Wojtek
Wojtek 1.04.2019, 15:27
W Polsce nadal większość ludzi myśli, że jak kierowca zawodowy, to doświadczony,zna i respektuje przepisy.Prawda jest zupełnie inna,jazda z nadmierną prędkością, sfatygowanymi zestawami, wyprzedzanie na skrzyżowaniach, poganianie innych użytkowników,jazda z komórką przy uchu itd.Czują się bezkarni bo mają ogromne doświadczenie i to oni dyktują warunki.Znacznie łatwiej zatrzymać osobówke niż ciężarowe auto do kontroli.
Opel astra
Opel astra 31.03.2019, 23:09
Przed tym skrzyżowaniem powina być wysepka i lewo skręt z środkowego pasa. w kierunku Lubiki, jadać od Starogardu. A od Czarnej Wody oddzielny pas prawo skrętu.
No ale i tak pewnie tego nie zrobią bo to są tempe osły wolą dprowadzać do kolejnych tragedi popijając kawę za nasze pieniądze. Niestety ale droga 22 jest tragiczna pod każdym względem. Bardzo Dużo i długo jeżdżę tą drogą to widzę i pewnie nie jeden tak mówi.
kierowca
kierowca 31.03.2019, 22:44
To bardzo niebezpieczne i źle oznakowane skrzyżowanie. Na tej trasie często wyprzedzają na trzeciego jadąc 120 km na godzinę i jeszcze te tiry...Ludzie powinni z tym pójść do władz gminy. Niech coś z tym zrobią, a nie tylko siedzieć na ciepłych stołkach prze 8 godzin dziennie i popijać kawkę.. ;/
Co wy pier.olicie
Co wy pier.olicie 31.03.2019, 22:33
Ludzie, to nie wina "***czy" czy tego, że kierujący samochodem Audi jechał za szybko. 78-letni mężczyzna wyjechał mu przed maskę uniemożliwiając jakąkolwiek reakcję w ostatniej chwili. Jeśli potrzebna tu jest jakaś zmiana - to zabierać prawo jazdy po 70 roku życia. Ludzie w tym wieku nie nadają się do jazdy samochodem. Zagrażają życiu bezbronnych osób!!!
faraon1478
faraon1478 1.04.2019, 12:26
czy TY nie wiesz że z badań statystycznych wynika że największą ilość wypadków śmiertelnych powodują kierowcy do 25 roku życia !!!
Andre
Andre 7.04.2019, 16:15
Tak bo jest najwiecej kierowcow w tym wieku.
lk
lk 1.04.2019, 18:40
...w bmw na gtc.
droga
droga 31.03.2019, 22:29
A gmina nie sprawdza jak ze stanem dróg, skrzyżowań itp na swoim terenie? co władze na to?
jezdze na tej trasie
jezdze na tej trasie 1.04.2019, 14:41
22 nie jest drogą gminną tylko krajową. Kto inny jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na tej drodze
AD
AD 31.03.2019, 23:08
Gmina to czarna woda, to ich nie interesuje, z tej drogi tez wyjezdza autobus szkolny, to jest kwestia czasu, za kazdym razem jak zblizam sie do tej drogi (do domu) i to ja jako kierowca boje sie o wlasne zycie, nie wiem gdzie mam miec oczy czy z przodu, czy z tylu, a tym bardziej ze zycie stracilo juz wiele osob na tej drodze😪Przykre
H
H 31.03.2019, 22:20
Serdecznie współczuję rodzinie. Widocznie za mało tragedii.
Babińska
Babińska 31.03.2019, 22:11
Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich
A
A 31.03.2019, 22:10
Wyrazy współczucia dla rodziny. [*] Zróbcie to skrzyżowanie bardziej widoczne dla ludzi którzy nie znają trasy i nie dopasowują się do ruchu. Każdego dnia gdy skręcam na Lubiki jest ten problem. Nie mogę pojąć że tyle ludzi już tam ucierpiało a zarząd drug nic z tym nie zrobił! Nie raz muszę jechać dalej prosto bo wariaci na tym odcinku uwielbiają wyprzedzać !
AD
AD 31.03.2019, 21:59
To jest okropny odcinek, zginelo na tej drodze sporo ludzi, a nikt z tym nic nie robi😪, dajesz kierunek w lewo jadac od stg a i tak Cie wyprzedzaja, jechalam z siastra, jak bysmy skrecili to nie sadze ze bysmy byli dalej na tym swiecie, podjela decyzje jechac prosto, bo samochod nas wyprzedzal, fajna prosta droga, (fajna prosta droga) szkoda, ze duzo kierowcow nie patrzy na znaki😪jechalam dzisiaj na obiad z dwojka dzieci do rodzicow, jak bym wyjechala z 5 minut pozniej-nawet nie chce myslec co by bylo
T.H
T.H 31.03.2019, 22:06
AD to prawda wracając ze Starogardu gdańskiego za mną tir kierunek już dawno ale osobowy wyprzedzając Tira by uderzył we mnie gdyby nie szybka reakcja z mojej strony nie wiem co by było
ja
ja 1.04.2019, 14:06
Tak samo mielismy na tym odcinku wczoraj, tiry z Litwy chyba ze cztery sztuki, jak chcielismy jednego z nich wyprzedzic, to ten dodal gazu(mysmy byli juz na drugim pasie) i tez chcial wyprzedzac tego przed nim. MASAKRA!!!!
Andrzej
Andrzej 31.03.2019, 22:15
Trzeba uważać, włączasz kierunek a tir cie wyprzedza i jeszcze trąbi.
p
p 31.03.2019, 21:56
Głoszenie o wypadku w którym dwie osoby zostały ęranne.
H.T.
H.T. 31.03.2019, 21:54
Draiwer nauka jazdy zgłaszała to żeby coś zrobili bo dojdzie do tragedii. Widocznie mają to gdzieś.
AD
AD 31.03.2019, 23:23
No raczej, szkoda slow😪
AD
AD 31.03.2019, 22:18
Dokladnie ten co jedzie za toba widzi kierunek a ten z tylu spieszy mu sie 😪powinny byc inne oznakowania na tej drodze i przede wszystkim powycinane drzewa przed wyjazden z lubik na glowna droge,
Joanna Małpeczka
Joanna Małpeczka 31.03.2019, 21:13
Patrz w lusterka - ***cze są wszędzie.
Joanna Małpeczka
Joanna Małpeczka 31.03.2019, 21:16
zapiеrdalacze*

Pozostałe